% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki wybrać ekspres do kawy do domu?

Jeśli jesteś miłośnikiem kawy i zaczynasz każdy dzień od wypicia filiżanki tego aromatycznego napoju, powinieneś rozważyć zakup ekspresu do kawy do domu. Wybór odpowiedniego ekspresu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ ich oferta jest bardzo szeroka. Do wyboru mamy ekspresy przelewowe, kolbowe, automatyczne i kapsułkowe, które różnią się nie tylko sposobem działania, ale również dodatkowymi funkcjami i przede wszystkim ceną. Jaki więc ekspres do kawy najlepiej sprawdzi się w domu?

 

Ekspres przelewowy

Najprostszymi modelami wśród ekspresów do kawyekspresy przelewowe, ponieważ ich sposób działania jest podobny do tradycyjnej metody parzenia kawy. Są chętnie wybierane do domów, ponieważ ich obsługa jest bardzo prosta i nikomu nie sprawia problemów. Wystarczy nasypać zmieloną kawę do pojemnika, a zbiornik napełnić wodą i wcisnąć odpowiedni przycisk – po chwili gotowa, aromatyczna kawa spłynie do dzbanka. Ekspresy przelewowe będą dobrym rozwiązaniem do domu dla osób, które piją klasyczne espresso i mogą poświęcić chwilę czasu na przygotowanie ulubionej kawy.

Ekspresy i kawa

Ekspres kolbowy

Ekspresy kolbowe należą do rodzaju ekspresów ciśnieniowych, jednak ich obsługa nie jest tak szybka i prosta jak w przypadku modeli automatycznych. Aby zaparzyć kawę należy wsypać zmieloną kawę do sitka znajdującego się w kolbie, a następnie umieścić ją w ekspresie. W ten sposób można zaparzyć jedną lub maksymalnie dwie filiżanki kawy. Przygotowanie kolejnej filiżanki wiąże się z powtórzeniem całego procesu. Należy pamiętać, że ekspresy kolbowe nie posiadają wbudowanego młynka, dlatego konieczne jest używanie kawy mielonej lub zmielenie ziarenek przed rozpoczęciem procesu parzenia.

 

rodzaje ekspresów do kawy

Źródło: www.przyjacielekawy.pl

 

Ekspres automatyczny

Ekspresy automatyczne będą dobrym wyborem do domu, ponieważ pozwalają na szybkie przygotowanie filiżanki swojej ulubionej kawy. Posiadają wbudowany młynek i dyszę spieniającą, dzięki której zaparzymy różne rodzaje mlecznych kaw, np. cappuccino, latte czy latte macchiato. Taki ekspres praktycznie wszystko zrobi za nas – nasza rola ogranicza się jedynie do nasypania ziaren kawy, nalania mleka i uzupełnienia wody.

 

 

Ekspres kapsułkowy

Dla osób, które mają ograniczone miejsce w kuchni, odpowiedni będzie ekspres kapsułkowy, ponieważ charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu bez problemu zmieści się na blacie kuchennym. Takie ekspresy są bardzo wygodne w obsłudze – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą i nacisnąć odpowiedni przycisk, a po chwili nasza kawa będzie gotowa.

 

Ekspres do kawy do domu – jaki wybrać?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania ekspresu do kawy do domu, powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj kawy będziemy przygotowywać i jakie funkcje nas najbardziej interesują. Jeśli zależy nam na czasie i jakości parzonej kawy, a do tego na komforcie i trwałości urządzenia, powinniśmy postawić na ekspres automatyczny. Będzie on idealny dla osób zapracowanych, które piją kawę jeszcze przed wyjściem z domu. Jego zakup to wydatek minimum 1000 zł, a im więcej funkcji posiada, tym jego cena wzrasta. Dobrym ekspresem do domu wydaje się również model kapsułkowy, ponieważ jest szybki i łatwy w obsłudze, a do tego umożliwia zaparzenie kaw o różnym smaku i aromacie. Natomiast ekspresy kolbowe najczęściej spotykane są w kawiarniach, ponieważ taki sposób parzenia kawy jest atrakcyjny i wygląda bardzo profesjonalnie. Jeśli więc sam rytuał parzenia kawy sprawia nam przyjemność, możemy wybrać do domu ekspres kolbowy.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS