% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak dbać o ekspres ciśnieniowy?

Każdy ekspres ciśnieniowy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nawet modele wyposażone w automatyczne funkcje czyszczenia i odkamieniania muszą być regularnie czyszczone. Dzięki temu zawsze będziesz mógł delektować się świeżą, aromatyczną kawą, a ekspres niezawodnie posłuży Ci przez wiele lat. Jak zatem prawidłowo dbać o ekspres do kawy?

Wlewaj do zbiornika przefiltrowaną wodę

Świeża woda ma kluczowe znaczenie nie tylko dla smaku i jakości parzonej kawy, ale również dla żywotności ekspresu. Woda z sieci wodociągowej jest zazwyczaj twarda, przez co w poszczególnych elementach urządzenia mogą gromadzić się osady z kamienia. Dotyczy to przede wszystkim bojlera i termobloku, a także rurek doprowadzających wodę. Osady wapienne mogą zatkać przepływ wody, a przez to, że osadzają się w systemie grzewczym mogą spowalniać nagrzewanie się wody, co z kolei przełoży się na większy pobór energii elektrycznej. Jeśli więc chcesz uchronić ekspres ciśnieniowy od awarii, a przy tym pić świeżą kawę, bez dodatku osadów kamiennych, nie powinieneś wlewać do niego wody bezpośrednio z kranu. Do zbiornika najlepiej nalać przefiltrowaną wodę, np. z dzbanka filtrującego. Jeśli Twój ekspres ma założony filtr wody, pamiętaj również o jego systematycznej wymianie. 

 

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 350.55.B
2799.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

2699.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2799.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Kupuj dobrej jakości kawę

Co ciekawe, w przypadku modeli z wbudowanym młynkiem duże znacznie dla ich dobrej kondycji ma jakość używanej kawy. Na rynku oprócz zwykłej kawy dostępne są kawy smakowe i aromatyzowane, które z pewnością mają wielu wielbicieli. Niestety tego typu kawy podczas produkcji nasączane są olejkami i cukrami. Te lepkie składniki nie tylko obniżają efektywność mielenia ziaren, ale również mogą doprowadzić do zapchania młynka, a w konsekwencji nawet do jego uszkodzenia. Warto zatem zrezygnować z kaw smakowych i pić jedynie kawę klasyczną. Jeśli jednak chcesz poczuć nutę owocową w kawie, zawsze możesz zaopatrzyć się w odpowiednie syropy smakowe

Czyść ekspres systematycznie

Nawet najdroższy ekspres ciśnieniowy nie będzie prawidłowo funkcjonować, jeśli nie będzie systematycznie czyszczony. Chodzi przede wszystkim o regularne opróżnianie tacki ociekowej, w której gromadzą się resztki napoju czy codzienne mycie dzbanka na mleko. Jeśli Twój ekspres posiada dyszę spieniającą, najlepiej opłukać ją ciepłą wodą po każdym użyciu. Resztki mleka mogą szybko spleśnieć albo zaschnąć, co doprowadzi do zatkania dyszy i negatywnie wpłynie na jakość parzonej kawy. Poza tym przynajmniej raz w tygodniu powinieneś wyczyścić blok zaparzający. To właśnie przez niego przepływa woda na kawę, dlatego warto utrzymywać go w odpowiedniej czystości. Nie zapominaj również o drobnych czynnościach, takich jak przecieranie ściereczką obudowy z kurzu czy opróżnianie pojemnika na fusy. 

Ekspresy ciśnieniowe

Pamiętaj o konserwacji

Ekspresy ciśnieniowe wymagają również okresowej konserwacji. W tym celu najłatwiej skorzystać z gotowych środków chemicznych, które dedykowane są do czyszczenia ekspresów do kawy. Częstotliwość odkamieniania będzie w dużej mierze uzależniona od czasu pracy urządzenia, jednak warto ten zabieg przeprowadzać przy najmniej jeden raz na trzy miesiące. Z usuwaniem osadów kamiennych doskonale poradzą sobie odkamieniacze w postaci płynów i tabletek. Ważne jest również czyszczenie młynka z resztek zmielonej kawy, do czego świetnie nadają się granulaty lub tabletki. Dzięki okresowej konserwacji zapobiegniesz gromadzeniu się osadów, które mogłyby zatkać poszczególne elementy urządzenia, a poza tym zyskasz lepszy i znacznie intensywniejszy smak kawy. 

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS