% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zwrot towaru

max_elektro_14_dni_zwrot,klSbeqWeZmJC29OS1G5eng.png [21.72 KB]

Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 r., poz. 827 ze zm.) każdy klient, może w terminie 14 dni odstąpić od umowy zawartej na odległość bez podania jakiejkolwiek przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w Ustawie.

W przypadku chęci zwrotu towaru musisz wypełnić Formularz, wydrukować, podpisać i odesłać wraz z dobrze zabezpieczonym towarem na adres:

Max Elektro
Dział zwrotów E-commerce
ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut

Wypełniony formularz odstąpienia od umowy możesz również wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres [email protected]. Aby usprawnić proces reklamacji podaj imię, nazwisko oraz nr faktury/dowodu zakupu (osoby, która dokonała zakupu).

 

O czym warto pamiętać, by zwrot odbył się sprawnie?

1. Zawsze sprawdzaj przesyłkę w obecności kuriera

Jednym z powodów zwrotu jest uszkodzenie produktu w trakcie transportu. Mimo, że korzystamy z usług najlepszych przewoźników, nie mamy wpływu na sposób dostarczania przesyłek, dlatego ważne, byś w momencie odbioru upewnił się, że przesyłka nie jest uszkodzona. W przypadku, gdy zauważysz, że opakowanie zostało naruszone, koniecznie spisz z kurierem protokół szkody, co zabezpieczy Cię przed ewentualnym obciążeniem kosztami naprawy przy zwrocie towaru.

2. Podaj nam poprawne i kompletne dane

Aby proces zwrotu przebiegł sprawnie i przyjemnie, pamiętaj by przekazać komplet danych. Pozwoli to skrócić czas oczekiwania na zwrot środków, oraz uprości komunikację. Podstawą jest oczywiście uzupełniony formularz, a przy każdej formie komunikacji warto na początku podać następujące dane:

Imię i Nazwisko
Numer faktury / zamówienia

3. Poinformuj nas o chęci zwrotu

By zwrot nastąpił sprawnie, wyślij do nas e-mail na adres [email protected] z informacją, że rezygnujesz z zamówienia i odeślesz zakupiony produkt.

4. Dobrze zabezpiecz produkt i dowód zakupu

Odsyłając produkt zabezpiecz go starannie, by podczas transportu nie uległ uszkodzeniu. W przypadku stwierdzenia zniszczeń, możemy pomniejszyć wartość zwrotu. Zadbaj o zabezpieczenie paczki np. folią bąbelkową i widoczne jej zaadresowanie. Dla Twojego bezpieczeństwa możesz zachować kopię rachunku, oryginalny dowód zakupu odeślij wraz z produktem.

5. Załącz formularz zwrotu i podaj numer konta

Pamiętaj, by w odsyłanej paczce znalazł się wypełniony formularz zwrotu, z podanym numerem konta, na który mamy zwrócić środki.

W przypadku stwierdzenia przez nasz dział zwrotów, że zwrócony sprzęt jest pełnowartościowy i nie ma do niego żadnych zastrzeżeń otrzymasz środki w ciągu 14 dni od dnia przyjęcia przez nas produktu na numer konta podany w formularzu.

Zgodnie z art. 38 pkt. 5 ustawy o prawach konsumenta „Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu”


Masz pytania związane ze zwrotem? Napisz do nas na adres [email protected]

 

Pliki do pobrania:

Załącznik nr. 1 - Oświadczenie odstąpienia od umowy 2021 - do 29.08.2021

Załącznik nr. 2 - Oświadczenie odstąpienia od umowy od 30.08.2021

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS