Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki ekspres ciśnieniowy automatyczny wybrać?

Coraz większym zainteresowaniem konsumentów cieszy się ekspres ciśnieniowy automatyczny. Trudno się dziwić, ponieważ jest łatwy w obsłudze, pozwala przygotować ulubioną kawę i nie wymaga od nas wykonywania innych czynności. Jednak mnogość dostępnych na rynku modeli sprawia, że wybór odpowiedniego ekspresu nie jest łatwym zadaniem. Na co więc warto zwracać uwagę przy jego zakupie? Jaki model jest godny uwagi? 

 

Ekspres ciśnieniowy automatyczny - co to jest?

Na rynku znajdziemy kilka modeli ekspresów do kawy. Najprostsze są ekspresy przelewowe, a najbardziej zaawansowane ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Te drugie są przy okazji najprostsze i najwygodniejsze w obsłudze. Wystarczy wsypać ziarna kawy do pojemnika, uzupełnić zbiornik na wodę i wcisnąć jeden przycisk. Całą resztę wykona za nas ekspres ciśnieniowy automatyczny. Gdy zaparzy kawę, wystarczy już tylko wyczyścić system spieniający - zazwyczaj służą do tego automatyczne programy czyszczące. Taki ekspres nadaje się zarówno do domu, jak i do biura. 

Ekspresy automatyczne bardzo często oferują opcje, dzięki którym można zaparzyć kawę według indywidualnych preferencji. Przykładowo w ekspresie Siemens TP501R09 możemy nie tylko wybrać moc i ilość kawy, ale również wielkość napoju. Funkcja individualCup Volume pozwala bowiem zaparzyć kawę w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. 

 

Ekspresy ciśnieniowe

Jaką kawę przygotuje ekspres ciśnieniowy automatyczny?

Zanim udamy się do sklepu po ekspres ciśnieniowy automatyczny, powinniśmy sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie. Mianowicie - jaką kawę pijemy? Na rynku dostępnie są bowiem ekspresy, które nie mają systemu spieniającego, dlatego pozwalają zaparzyć tylko kawę czarną, czyli espresso, lungo lub americano. Warto dodać, że takie ekspresy są zazwyczaj tańsze i mniejsze niż modele z systemem spieniającym. 

Na rynku nie brakuje również ekspresów automatycznych, które wyposażone są w mniej lub bardziej zaawansowane systemy do spieniania mleka. Do najprostszych należy dysza spieniająca, czyli zwykła rurka, przez którą leci para. Aby przygotować mleczną piankę, należy wlać mleko do kubeczka i skierować na niego dyszę. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie. Jeśli więc pijemy wyłącznie kawy mleczne, najlepiej wybrać ekspres z automatycznym spienianiem mleka - z rurką lub pojemnikiem na mleko. Taki model przygotuje nam zarówno espresso, cappuccino, jak latte macchiato, a to wszystko za dotknięciem jednego przycisku. 

 
kawa mleczna z ekspresu automatycznego

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu automatycznego?

Skoro podjęliśmy już decyzję, że kupujemy ekspres ciśnieniowy automatyczny, teraz czeka nas wybór konkretnego modelu. Niestety liczba dostępnych w sprzedaży ekspresów nie ułatwia zadania. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Moc - to od niej zależy szybkość nagrzewania wody, a co za tym idzie - szybkość zrobienia kawy. Najlepsze ekspresy, jak choćby Siemens TP501R09, mają moc 1500 W albo większa. Dzięki temu błyskawicznie przygotowują ulubioną kawę. 
  • Ciśnienie - jest to siła, z jaką podgrzana woda przepłynie przez zmielone ziarna kawy, wydobywając z nich smak i aromat. Zazwyczaj automatyczne ekspresy ciśnieniowe do kawy mają 15 barów ciśnienia i właśnie za takimi modelami warto się rozglądać. 
  • Młynek - w sklepach dostępne są ekspresy z wbudowanym młynkiem lub bez niego. Warto jednak postawić na model z młynkiem, gdyż jest to po prostu najwygodniejsze rozwiązanie. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować kawy mielonej albo przed każdym zaparzeniem napoju mielić ziaren w oddzielnym młynku. Najbardziej polecane są młynki żarnowe, które działają na zasadzie walców - mielą kawę, obracając się. 
  • Pojemniki na wodę i odpady - to często pomijane, a ważne elementy. Ekspres ciśnieniowy automatyczny nie tylko zużywa wodę do parzenia kawy, ale również do płukania systemy spieniającego. Jeśli więc nie chcemy co chwilę dolewać wody, wybierzmy model ze zbiornikiem o pojemności co najmniej 1,5 l

 

 

Jaki wybrać ekspres automatyczny? 

Wybór ekspresu ciśnieniowego automatycznego nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak zainteresować się takim modelem, który jest w pełni zintegrowany i oferuje funkcję automatycznego czyszczenia, dzięki czemu jest łatwy i wygodny w obsłudze. Do takich modeli zalicza się ekspres ciśnieniowy Siemens TP501R09, który został wyposażony w inteligentny system parzenia sensoFlow. Dzięki temu zapewnia i utrzymuje najlepsze warunki podczas parzenia kawy. Ekspres marki Siemens ma przejrzysty wyświetlacz coffeSelect, który umożliwia bezpośredni dostęp do wszystkich funkcji i rodzajów. Dzięki funkcji oneTouch wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by przygotować swoją ulubioną kawę. Na uwagę zasługuje tu również funkcja aromaDouble Shot, która pozwala przygotować ekstra-mocną kawę, a także system autoMilk Clean, który aktywuje czyszczenie po każdym zaparzeniu kawy mlecznej.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny Siemens TP501R09 cechuje się kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu bez problemu zmieści się na kuchennym blacie. Co więcej, posiada otwierany front, który sprawia, że codzienna pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS