Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki ekspres do kawy ciśnieniowy wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Ekspresy ciśnieniowe wykorzystują wysokie ciśnienie do zaparzenia kawy. Są chętnie wybierane przez użytkowników, ponieważ pozwalają przygotować większą ilość kaw i ich różne rodzaje. Jednak wybór ekspresu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ na rynku znajdziemy wiele modeli, które różnią się między sobą designem, gabarytami, ceną i dodatkowymi funkcjami. Jaki ekspres do kawy kupić? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 

Automatyczny czy kolbowy?

Wśród ekspresów ciśnieniowych wyróżniamy modele automatyczne i kolbowe. W tych pierwszych urządzeniach wszystkie procesy zachodzą automatycznie, dzięki czemu wystarczy nacisnąć zaledwie jeden przycisk, by otrzymać filiżankę aromatycznego espresso. Z kolei ekspresy kolbowe wymagają manualnej obsługi. Wyposażone są w kolbę, w której umieszcza się sitko, a następnie wsypuje kawę. Modele automatyczne sprawdzą się u wszystkich, którzy chcą szybko i komfortowo przygotowywać swoje ulubione napoje, zaś ekspresy kolbowe przeznaczone są dla osób, które lubią  celebrować sam proces parzenia kawy. 

 

 

Moc

Wybierając ciśnieniowy ekspres do kawy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, ponieważ to właśnie od niej zależy, jak długo będziemy czekać na filiżankę swojej ulubionej kawy. Oznacza to, że im większa moc, tym szybciej urządzenie nagrzeje wodę. Z tego względu, osobom zabieganym zaleca się wybieranie ekspresów o mocy przynajmniej 1500 W.

 

Ciśnienie

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest ciśnienie, jakie jest w stanie wytworzyć ekspres. Im wyższe będzie ciśnienie wody przepływające przez kawę, tym więc smaku, zapachu i aromatu ekspres wydobędzie z ziaren. Absolutnym minimum do przygotowania espresso jest 9 barów. Jeśli jednak zależy nam na dobrym i wydajnym urządzeniu, powinniśmy wybierać spośród modeli osiągających ciśnienie 15 – 19 barów

Młynek

Jaki ekspres do kawy kupić? Polecamy wybrać ekspres z wbudowanym młynkiem, a więc model automatyczny. Dzięki młynkowi, zawsze będziesz przygotowywał kawę ze świeżo zmielonych ziaren, co zapewni jej niepowtarzalny smak i aromat. W ekspresach montowane są dwa rodzaje młynków: udarowy i żarnowy. Ten pierwszy posiada stalowe ostrza, które błyskawicznie siekają ziarna kawy. Jednak podczas mielenia wytwarza się wysoka temperatura, przez co kawa się nagrzewa i nabiera gorzkiego posmaku. Z kolei młynki do kawy żarnowe mielą kawę za pomocą dwóch walców. Dzięki temu ziarna kawy nie są krojone, tylko miażdżone, co jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie ma wpływu na smak kawy.

 

jaki-ekspres-cisnieniowy-wybrac.jpg [98.42 KB]

 

System spieniania mleka

Jeśli oprócz espresso planujemy przygotowywać kawy mleczne, będziemy potrzebowali ekspresu do kawy z systemem spieniania mleka. Do wyboru mamy trzy rozwiązania. Najprostszym jest system zintegrowany, w którym rurkę spieniającą umieszcza się w pojemniku lub kartonie z mlekiem. Następnie ekspres pobiera mleko, podgrzewa je i spienia, dzięki czemu do filiżanki trafia mleczna pianka. Drugim rodzajem jest dysza spieniająca, którą lekko zanurza się w osobnym dzbanku z mlekiem. Z dyszy leci para podgrzewająca i napowietrzająca mleko, dzięki czemu powstaje spienione mleko. Ostatnim rodzajem systemu spieniającego jest dołączony lub wbudowany pojemnik, z którego ekspres automatycznie pobiera mleko, podgrzewa je, spienia i wlewa bezpośrednio do filiżanki. 

 

Dodatkowe funkcje

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy wybrać, zwróć uwagę na jego funkcje dodatkowe. W zaawansowanych urządzeniach dostępne są opcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki nim, ekspres sam wyśle odpowiedni komunikat, gdy nastąpi okres czyszczenia. Dużym udogodnieniem jest również elektroniczny wyświetlacz, który umożliwia wybór i zaprogramowanie swojej ulubionej kawy.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS