% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Innowacje w piekarnikach marki Amica

Tradycyjne piekarniki zasilane gazem powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują nowoczesne modele elektryczne. Obecnie, wiele modeli piekarników posiada cały szereg dodatkowych funkcji, które ułatwiają i przyspieszają pieczenie potraw, a także zapewniają komfort w trakcie użytkowania. Jakie nowoczesne funkcje oferuje w swoich piekarnikach marka Amica?

 

Równomierne pieczenie

Nieudane wypieki potrafią skutecznie popsuć humor każdej pani domu - często się zdarza, że ciasto jest surowe albo nie wyrosło, a ciasteczka są przypalone. Aby uniknąć takich sytuacji, warto rozejrzeć się za piekarnikiem, który zapewnia równomierne pieczenie. Technologia zastosowana w modelach marki Amica gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz urządzenia. Funkcja równomiernego pieczenia zapewnia również stabilność ciepła i pozwala uniknąć wahań temperatury. Umożliwia to przygotowanie dużej porcji wypieków, które będą odpowiednio zarumienione i dopieczone z każdej strony.

 

 

SlowCooking czyli wolne pieczenie

Jeśli chcesz przygotowywać zdrowe i smaczne potrawy, wybierz piekarnik z funkcją SlowCooking, która umożliwia pieczenie w niskich temperaturach. Sam proces pieczenia przebiega wolno, dzięki czemu przyrządzane potrawy zachowują witaminy, wartości odżywcze, smak i aromat. Korzystanie z tej funkcji jest bardzo łatwe – wystarczy wstawić potrawę do piekarnika, wybrać opcję wolnego pieczenia oraz rodzaj potrawy, a system sam dobierze odpowiednią temperaturę i czas pracy. Piekarnik z funkcją SlowCooking będzie idealny dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać lub zrzucić zbędne kilogramy.

 

 

Szybki nagrzew

Funkcja szybkiego nagrzewu pozwala na osiągnięcie odpowiedniej temperatury w jak najkrótszym czasie. Wykorzystuje ona wszystkie źródła ciepła, aby rozgrzać piekarnik do pożądanej temperatury, po czym wraca do ustawionego programu pieczenia. Dzięki tej funkcji, możesz włączyć piekarnik zaledwie kilka minut przed rozpoczęciem pieczenia - piekarniki Amica są w stanie osiągnąć temperaturę 150°C w 4 minuty.

 

Termosonda

Jedną z najbardziej innowacyjnych funkcji w piekarnikach jest termosonda, która stale kontroluje temperaturę pieczonej potrawy. Dzięki niej, nie będziesz musiała ciągle otwierać drzwiczek piekarnika i sprawdzać, czy Twoje danie jest już upieczone. Wystarczy, że umieścisz termosondę w piekącej się potrawie i ustawisz odpowiednią temperaturę. Gdy mięso osiągnie w środku pożądaną temperaturę, piekarnik samoczynnie się wyłączy, o czym poinformuje nas charakterystyczny sygnał dźwiękowy. Termosonda pozwala przygotować idealnie wypieczone potrawy, bez ryzyka przypalenia. 

 

 

Prowadnice teleskopowe z funkcją Stop

Nowoczesne piekarniki wyposażone są w prowadnice teleskopowe, dzięki którym blachy sprawnie wysuwają się po otworzeniu drzwiczek. Prowadnice zachowują poziom po wysunięciu, co jest ważne szczególnie w przypadku mocno obciążonych blach. Tego typu prowadnice zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Modele marki Amica posiadają dodatkowe udogodnienie w postaci możliwości blokady prowadnic w pozycji wysuniętej, a dzięki pionowej regulacji mogą być montowane na różnych wysokościach.

 

 

Pyroliza

Niektóre piekarniki marki Amica, zostały wyposażone w przydatną opcję czyszczenia pyrolitycznego. Jest to samoczynne i dokładne czyszczenie, które skutecznie  eliminuje uciążliwe zabrudzenia i plamy tłuszczu bez konieczności użycia detergentów. Pyroliza polega na wypalaniu resztek pozostałych w piekarniku za pomocą bardzo wysokiej temperatury. Dzięki temu, usuwanie zabrudzeń jest dokładne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS