Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Mini piekarniki – czy warto w nie zainwestować?

Mini piekarniki to kompaktowe urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić standardowe piekarniki. Mają te same możliwości, a zajmują mniej miejsca, dzięki czemu będą doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich pomieszczeń. Poza tym, zużywają o wiele mniej prądu, co pozwoli zaoszczędzić dodatkową sumę pieniędzy. 

 

Mini piekarniki – zalety

Mini piekarniki posiadają wiele zalet, jednak zdecydowanie najważniejszą z nich jest ich kompaktowy rozmiar. Dzięki temu, że zajmują mało miejsca, bez problemu zmieszczą się na blacie kuchennym. To doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy małych kuchni, a także kawalerek czy mieszkań studenckich, w których standardowy piekarnik po prostu by się nie zmieścił. Dużym atutem takich urządzeń jest również mobilność. Możemy je przechowywać w innym pomieszczeniu, np. piwnicy i korzystać z nich dopiero wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Mini piekarniki będą bowiem doskonałą pomocą w czasie świąt i dużych uroczystości rodzinnych, kiedy to standardowy piekarnik będzie mocno eksploatowany. Małe rozmiary urządzenia wiążą się również z mniejszymi rachunkami za prąd, co w kontekście całego roku może przynieść spore oszczędności. Warto również dodać, że takie piekarniki są łatwiejsze w czyszczeniu. Nie dość, że mamy mniejszą powierzchnię do mycia, to jeszcze nie musimy się schylać, by wyczyścić całą komorę. 

Piekarniki wolnostojące

Mini piekarniki – wady

Jak wszystkie urządzenia AGD, mini piekarniki mają też pewne wady, choć jest ich zdecydowanie mniej niż zalet. Dla większości osób mały rozmiar będzie dużym atutem, jednak w niektórych przypadkach może być pewnym ograniczeniem. O ile przygotowanie ciasta, zapiekanki czy pieczonego kurczaka nie będzie stanowiło problemu, tak już upieczenie potraw dla większej ilości osób może być kłopotliwe. Musimy się również liczyć z tym, że w mini piekarniku nie upieczemy trzech blach z ciastkami, tak jak w pełnowymiarowym piekarniku, przez co będziemy musieli spędzić więcej czasu w kuchni. 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli zdecydujemy się na zakup mini piekarnika, powinniśmy się zastanowić, jaki rodzaj wybrać. Na rynku dostępne są bowiem modele elektryczne i halogenowe. Te pierwsze posiadają dwie osobne grzałki, dzięki czemu potrawy opiekane są równomiernie z dołu i od góry. Natomiast modele halogenowe grzeją jedynie od góry. Poza tym, mają określony cylindryczny kształt, przez co zajmują o wiele więcej miejsca niż modele elektryczne. Warto również zwrócić uwagę na podstawowe kryteria mini piekarnika, czyli moc i możliwość jej regulacji. Na rynku znajdziemy modele o mocy od 400 W, jednak taka moc wystarczy jedynie na przygotowanie zapiekanek. Należy zatem brać pod uwagę urządzenia o mocy od 1200 W, które pozwolą przeprowadzić normalny proces pieczenia.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS