% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Piekarniki Amica X-type dla wymagających użytkowników

Nowoczesne piekarniki są wręcz naszpikowane funkcjami i technologiami, z których nie zawsze się korzysta. Z tego względu, marka Amica przeprowadziła pogłębione badania konsumenckie, by określić, z jakich funkcji piekarnika na co dzień korzystają użytkownicy. Dzięki temu powstała nowa seria piekarników X-type, która łączy w sobie istniejące już technologie z zupełnie nowymi, sprawiając, że spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

 

Jeszcze więcej możliwości pieczenia

Piekarniki z nowej linii Amica X-type dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: czerni, bieli oraz inox. Zostały ulepszone systemem Amica BakingPro System™, który pozwala na jeszcze więcej eksperymentów kulinarnych. Dzięki nowej konstrukcji komory, możemy piec jeszcze lepiej i jeszcze więcej potraw. Pojemność komory wynosi bowiem aż 77 litrów, a w środku znajdziemy sześć poziomów pieczenia i szersze blachy. W ten sposób znacznie skrócimy czas przyrządzania potraw, ponieważ za jednym razem upieczemy nie trzy, ale nawet sześć blach z ciastkami. Poza tym, istnieje możliwość ustawienia stabilnej temperatury oraz włączenia szybkiego nagrzewu, który w zaledwie 3 minuty rozgrzewa komorę do 150⁰C. Te nowoczesne rozwiązania znajdują się m.in. w piekarniku Amica ED37214B X- TYPE oraz Amica ED37618X X-TYPE.

 

 

Pieczenie z dodatkiem pary

Niektóre modele z serii X-type, jak np. piekarnik Amica ED47638BA+ X-TYPE OPENUP zostały wyposażone w system parowy SoftSteam. Dania pieczone z dodatkiem pary są zdrowsze, smaczniejsze, a także o wiele lepiej się prezentują. System ten jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy nalać wody do specjalnej niecki i od razu można przystąpić do pieczenia. Dzięki dodatkowi pary, pieczywo lepiej wyrasta, w środku jest bardziej puszyste, zaś skórka zostaje równomiernie przypieczona. System SoftSteam można również wykorzystać do podgrzewania potraw, ponieważ dzięki parze wodnej zachowają swoją soczystość. 

Automatyczne otwieranie drzwi

Nowością w piekarnikach X-type jest również system OpenUp. Znajdziemy go m.in. w modelu Amica ED37614B X-TYPE OPENUP. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala w wygodny sposób otworzyć drzwi piekarnika. Dzięki specjalnemu sensorowi, wystarczy delikatne dotknięcie uchwytu, a drzwi otworzą się automatycznie. Docenimy to w szczególności, gdy obie ręce będzie nam zajmować blacha wypełniona po brzegi przepysznym ciastem. Aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym domownikom, możemy sami określić, kiedy automatyczne otwieranie drzwi będzie działało, a kiedy pozostanie nieaktywne. 

Piekarniki Amica X-type są również łatwe w obsłudze, nieskomplikowane w czyszczeniu i w pełni bezpieczne podczas użytkowania. Pyroliza i specjalne panele katalityczne pomogą szybko oczyścić komorę pieczenia, by łatwo można było usunąć z niej przypalony tłuszczu i resztki żywości. Natomiast chłodny front drzwi uchroni przed ewentualnymi poparzeniami, zaś programatory elektroniczne pozwolą w łatwy sposób wybrać odpowiednie parametry pieczenia.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS