Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać piekarnik bezpieczny dla dzieci?

Wybierając sprzęty AGD do swojego domu, młodzi rodzice zwracają szczególną uwagę na zamontowane w nich zabezpieczenia. Ciekawość dzieci nie zna granic, więc rodzice chcą zapewnić im bezpieczeństwo wszędzie, nawet w kuchni, gdzie dominują wysokie temperatury i ostre przybory. Na szczęście producenci sprzętów AGD wychodzą im naprzeciw i oferują urządzenia ze specjalnymi funkcjami ograniczającymi możliwość poparzenia czy zmiany parametrów. Sprawdźmy zatem, jakie zabezpieczenia powinien mieć piekarnik, aby zapewniał bezpieczeństwo dziecku w kuchni.

Chłodzenie obudowy piekarnika

Chyba każdy zauważył, ż podczas pracy piekarnika, nagrzewa się nie tylko jego komora i potrawa, ale również całe pomieszczenie. Gorące powietrze nie tylko utrudnia pracę w kuchni, ale również może przyczynić się do uszkodzenia zabudowy meblowej. Dlatego w wielu piekarnikach, jak np. w modelu Bosch HBA534ES0, producenci stosują funkcję chłodzenia obudowy. Poprzez specjalny ruch powietrza dookoła ścianek wewnętrznych, obudowa piekarnika nie nagrzewa się, co chroni meble przed uszkodzeniem. Poza tym taki system chłodzenia zwiększa bezpieczeństwo w kuchni i wyklucza ryzyko poparzenia. 

 

Chłodny front, gorące wnętrze

Podczas pieczenia wysoka temperatura panuje nie tylko w komorze piekarnika. Nagrzewają się również jego drzwi, co naraża domowników na poparzenia i uniemożliwia kontrolowanie procesu pieczenia potrawy. Aby temu zapobiec, producenci wyposażają swoje urządzenia w tzw. chłodne fronty, które mają obniżać temperaturę po zewnętrznej stronie drzwi piekarnika. Takie rozwiązanie zastosowała marka Bosch w piekarniku HBA 334YS0. Nawet jeśli w komorze będzie panować bardzo wysoka temperatura, drzwi piekarnika nagrzeją się jedynie do temperatury około 50°C, co zmniejszy ryzyko poparzenia. Taki efekt uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnego rodzaju szkła. W zależności od producenta w drzwiach mogą znajdować się dwie, trzy, a niekiedy nawet cztery szyby.

 
Piekarnik elektryczny Bosch Serie 4 HBA534EB0
1649.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1399.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1649.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Chowane pokrętła - czego oczy nie wiedzą…

Chowane pokrętła są całkowicie ukryte w panelu sterowania, dzięki czemu nie przykuwają uwagi dzieci. Jest to zabezpieczenie, które zapobiega zmianie ustawień i manipulowaniu temperaturą przez najmłodszych. Ponadto chowane pokrętła są łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż nie osadza się na nich kurz ani zabrudzenia. Docenią je również wielbiciele minimalizmu, dla których najważniejsze jest poczucie estetyki i czystości. 

 

Piekarniki do zabudowy

Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci

Piekarnik rozgrzany do wysokiej temperatury i dzieci bawiące się w kuchni to wyjątkowo niebezpieczne połączenie. Jeśli więc chcemy zapewnić dzieciom pełne bezpieczeństwo, powinniśmy rozejrzeć się za piekarnikiem, który ma funkcję blokującą panel sterowania i mechaniczną blokadę drzwi. Obie te opcje znajdziemy w piekarniku Bosch HBA534ES0. Blokada panelu sterowania uniemożliwia uruchomienie piekarnika albo zmianę jego parametrów pieczenia. Można ją dezaktywować, wciskając odpowiednią kombinację klawiszy. Natomiast mechaniczna blokada drzwi uniemożliwia ich otworzenie, nie tylko podczas procesu pieczenia, ale nawet wtedy, gdy z niego nie korzystamy. Aby odblokować drzwi, wystarczy przez kilka sekund przytrzymać dedykowany przycisk, który automatycznie zwolni blokadę. Dzięki tym funkcjom ochronimy dzieci przed nieszczęśliwymi skutkami ich wrodzonej ciekawości. 

 

Prowadnice teleskopowe – bezpieczne wysuwanie potraw

Podczas wysuwania blach z rozgrzanej komory nietrudno o poparzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, by dotknąć rozgrzanego do wysokiej temperatury rusztu albo ścianki piekarnika. By podnieść poziom bezpieczeństwa, warto zainwestować w piekarnik, który dysponuje prowadnicami teleskopowymi. Takie prowadnice znacznie ułatwiają wysuwanie z piekarnika blach i rusztów. Wystarczy delikatnie pociągnąć, by wysunąć blachę nawet do samego końca. Prowadnice TelescopeStop zatrzymają blachę w odpowiednim miejscu, dzięki czemu nie wypadnie ona z szyn. Co więcej, prowadnice utrzymają blachę w idealnym poziomie, więc nie musimy się martwić, że nasze potrawy zsuną się z blachy i wylądują na podłodze. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS