Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym się charakteryzuje lodówka nowoczesna?

Lodówki nowej generacji w niczym nie przypominają swoich poprzedniczek sprzed kilkunastu lat. Cechują się eleganckim wyglądem, większymi rozmiarami i udogodnieniami, które gwarantują dłuższą świeżość przechowywanej żywności oraz niższe zużycie energii elektrycznej. Jeśli masz dość głośno pracującej lodówki, z której musisz systematycznie usuwać wielką bryłę lodu, czas najwyższy zastanowić się nad zakupem nowego urządzenia. Na jakie technologie powinieneś zwrócić uwagę? Z naszego poradnika dowiesz się, czym powinna cechować się lodówka nowoczesna

 

 

Lodówka nowoczesna w trosce o jakość żywności

Producenci wyposażają swoje lodówki, zarówno wolnostojące, jak i do zabudowy, w coraz więcej funkcji i technologii, które mają pomóc nam w odpowiednim przechowywaniu produktów spożywczych. Ich zadaniem jest przede wszystkim stworzenie optymalnych warunkach dla żywności, co zapobiegnie jej przedwczesnemu psuciu. Do najciekawszych funkcjonalności należą:

  • System multiflow – jego zadaniem jest rozprowadzanie chłodnego powietrza po całym wnętrzu chłodziarki. Dzięki temu możemy ułożyć żywność na dowolnej półce, gdyż na każdym poziomie będzie panowała podobna temperatura. System MultiAirflow znajdziemy m.in. w lodówce Bosch KGN 33KLEAE. Jest on wspomagany dodatkowo wentylatorem, co pozwala na równomierne rozprowadzanie powietrza na wszystkich poziomach. 

   lodówka nowoczesna - funkcje

 

 • Komora zero stopni – występuje też pod innymi nazwami, np. komora świeżości, komora BioFresh czy komora zerowa. Jest to po prostu szuflada, która znajduje się w dolnej części chłodziarki. Panuje w niej niższa temperatura niż w pozostałych częściach komory chłodzenia - około 0°C. Taka komora stwarza więc optymalne warunki do przechowywania świeżego mięsa, ryb, wędlin czy owoców morza. Niektórzy producenci oferują również szuflady przeznaczone do przechowywania warzyw i owoców.

 
 

Lodówki z zamrażalnikiem u dołu

Lodówka z myślą o portfelu [Aktualizacja 01.03.2021]

Lodówka nowoczesna nie tylko zadba o świeżość przechowywanych produktów spożywczych, ale również pozwoli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Jakie funkcje dodatkowe wpływają na energooszczędność lodówki?

 • Wysoka klasa energetyczna - nowoczesne lodówki cechują się przede wszystkim wysoką klasą efektywności energetycznej, co oznacza, że pobierają znacznie mniej prądu niż modele dostępne kilkanaście lat temu. Do najbardziej energooszczędnych należą lodówki w klasie D, C, B i A. Należy jednak zaznaczyć, że w klasie A na razie nie ma żadnych dostępnych lodówek. Pozostaje ona pusta, by w przyszłości trafiły do niej najbardziej energooszczędne urządzenia. Nowe etykiety energetyczne dla lodówek obowiązują od 1 marca 2021 roku. Oznacza to, że wracamy do dawnej siedmiostopniowe skali od A do G. 

 

Więcej o zmianach w etykietach energetycznych lodówek przeczytasz w naszym poradniku:

 

nowe etykiety energetyczne 2021

 
 • Tryb Eco – lodówka pracuje bez przerwy, dlatego też pobiera najwięcej prądu spośród wszystkich urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowym. Producenci doskonale zdają sobie sprawę, dlatego wyposażają swoje nowoczesne lodówki w funkcje, które pozwalają obniżyć zużycie energii. Jedną z nich jest właśnie tryb eco, którym dysponuje choćby lodówka Bosch KGN 33KLEAE. Ten tryb automatycznie dobiera optymalną temperaturę chłodzenia, co obniża pobór prądu.

 • Alarm otwartych drzwi – większość z nas otwiera drzwi lodówki i dopiero wtedy zastanawia się, jakie produkty z niej wyjąć. W tym krótkim czasie do jej wnętrza dostaje duża ilość ciepłego powietrza. Lodówka musi więc intensywniej pracować, by jak najszybciej schłodzić powietrze, co prowadzi do większego poboru energii. Właśnie dlatego producenci wyposażają lodówki w praktyczne alarmy, które przypominają nam o konieczności zamknięcia drzwi. Tę praktyczną funkcję znajdziemy w większości lodówek Bosch

 

 

Lodówka nowoczesna dla Twojej wygody

Najnowocześniejsze lodówki dbają również o naszą wygodę. Oferują praktyczne wyposażenie, które ułatwia segregację i przechowywanie produktów, a także inteligentne rozwiązania, dzięki którym oszczędzamy nasz czas i energię. 

 • Technologia No Frost – jest ona już standardem we wszystkich nowoczesnych lodówkach. Wpływa nie tylko na wygodę użytkowania, ale również na energooszczędność i dłuższą świeżość przechowywanej żywności. Technologia No Frost zapobiega bowiem gromadzeniu się na ścianach lodówki szronu i lodu, dzięki czemu nie ma potrzeby jej ręcznego rozmrażania. Niektóre lodówki dysponują jednak tym systemem tylko w części chłodzącej. Inne, tak jak lodówka Bosch KGN 33KLEAE, mają tzw. pełny No Frost, czyli zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce

 • Wyświetlacz LED na drzwiach – zewnętrzny panel sterujący, taki jak, np. w lodówce Gorenje NRK6192AS4, wpływa na design urządzenia i komfort jego użytkowania. Możemy ustawić odpowiednią temperaturę za jednym dotknięciem palca, bez konieczności otwierania drzwi lodówki.

 • Niski poziom hałasu – lodówka nowoczesna podczas pracy generuje niewielką ilość decybeli, dzięki czemu bez problemu można ją ustawić w kuchni otwartej na salon. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS