% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie cechy powinna mieć idealna lodówka na lato?

Lodówka jest absolutnie niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Choć pracuje przez 24 godziny na dobę, lato jest dla niej najbardziej wymagającą porą roku. To właśnie w niej szukamy ochłody w upalne dni – pijemy więcej zimnych napojów, sięgamy po schłodzone owoce czy wyjmujemy kostki lodu. Jakie więc funkcjonalności powinna posiadać dobra lodówka na lato?

 

Kostkarka do lodu i dystrybutor wody

Gdy żar leje się z nieba, szukamy różnych sposobów na ochłodę. Jeśli nie mamy akurat możliwości, by wskoczyć do chłodnej wody czy włączyć klimatyzację, najczęściej sięgamy po szklankę zimnej wody. W takich sytuacjach nieocenione okazują się lodówki wyposażone w dystrybutor wody, który serwuje przefiltrowaną i schłodzoną wodę o dowolnej porze. Dodatkowym udogodnieniem będzie również kostkarka do lodu, która występuje zazwyczaj w lodówkach side by side, np. w modelu Samsung RS 68N8321S9. Dyspenser został doskonale wpasowany we frontowe drzwi, co pozwala z łatwością sięgać po wodę lub kostki lodu. Wystarczy podstawić szklankę i nacisnąć jeden przycisk, by wypełnić ją wodą lub kostkami lodu. 

Lodówki

Funkcja szybkiego chłodzenia i zamrażania

Wysoka temperatura negatywnie wpływa nie tylko na nas, ale również na produkty spożywcze, które mogą popsuć się nawet w drodze ze sklepu do domu. Taka żywność będzie wymagała natychmiastowego schłodzenia, dlatego idealna lodówka na lato powinna posiadać systemy szybkiego chłodzenia i zamrażania produktów. Dobre rozwiązania w swoich lodówkach zastosowała marka Samsung. W modelu RB33J8797S4 znajdziemy funkcję Power Cool, która przyspiesza schładzanie produktów umieszczonych w chłodziarce. Po zakończeniu intensywnego schładzania, funkcja ta wyłączy się automatycznie i zostaną przywrócone poprzednie ustawienia temperatury. Z kolei w lodówce Samsung RB37J5010SA zastosowano funkcję Power Freeze, dzięki której szybko zamrażana jest nawet duża ilość żywności włożonej do zamrażarki. 

 

 

Tryb wakacyjny

Ze względu na wysokie temperatury i dopisującą pogodę, w lecie najczęściej wybieramy się na wakacje. Zdarza się, że nie ma nas w domu nawet przez kilka tygodni. W takiej sytuacji, przed wyjazdem najlepiej jest w miarę możliwości opróżnić chłodziarkę, dzięki czemu unikniemy zepsucia żywności i wysokich rachunków prąd. Problem pojawia się jednak z produktami przechowywanymi w zamrażarce, które gromadzimy w sezonie, by móc później wykorzystać w zimie. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu okazuje się tryb wakacyjny, który znajdziemy m.in. w lodówce Samsung BRB 260010WW. Jest to tzw. tryb ekonomicznego zużycia energii. Podczas gdy zamrażalnik pracuje normalnie, w chłodziarce utrzymywana jest temperatura na poziomie około 12°C. W ten sposób zmniejszymy pobór energii podczas naszej nieobecności w domu, a produkty przechowywane w zamrażarce będą przez cały czas bezpieczne. 

 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS