Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka, która robi lód – jak działa? Czy warto ją kupić?

W upalne dni z chęcią sięgamy po schłodzone napoje, częściej również przygotowujemy orzeźwiające drinki dla rodziny i przyjaciół. Niestety kostki lodu przygotowane w pojemnikach lub woreczkach szybko się kończą. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zakup lodówki z kostkarką, dzięki której nigdy nie zabraknie nam lodu. Jak działa taka lodówka, która robi lód? Czy warto w nią zainwestować? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania. 

 

Lodówka, która robi lód – jaką wybrać?

Obecnie umieszczenie kostkarki w lodówce nie jest czymś nadzwyczajnym. Mają ją przeważnie lodówki side by side, czyli modele dwudrzwiowe, w których po prawej stronie znajduje się chłodziarka, a po lewej zamrażarka. Producenci często w parze z kostkarką oferują również dystrybutor wody, który pozwala niemal całkowicie zrezygnować z zakupu wody butelkowanej. Oba udogodnienia znajdziemy choćby w lodówkach side by side Samsung - RS 68N8671B1 i RS 68N8661S9. Należy jednak pamiętać, że kostkarka do lodu nie jest jedynie domeną dużych lodówek side by side. Na rynku można również spotkać chłodziarko-zamrażarki, a nawet zamrażarki szufladowe, które mają wbudowane automatyczne kostkarki do lodu

 

Lodówki Side by Side

Rodzaje kostkarek w lodówkach

Aktualnie producenci stosują dwa rodzaje kostkarek w lodówkach. Są to: 

  • Kostkarki ręczne (twistowe) – takie kostkarki są niewidoczne z zewnątrz, ponieważ umieszczone są w środku zamrażarki. Mają specjalne pojemniki, które musimy na bieżąco uzupełniać wodą, jeśli chcemy, aby produkowały kostki lodu. Gdy kostki będą już gotowe, wystarczy użyć specjalnego pokrętła, aby wysypać je do szufladki. Kostkarki ręczne nie są zbyt wygodne w użytkowaniu, ponieważ wymagają od nas większego zaangażowania. Jednak działają sprawnie i są stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Przykładem lodówki z kostkarką jest Samsung RS 66N8100S9.

  • Kostkarki automatyczne – takie kostkarki znajdują się na drzwiach lodówki i widać je na pierwszy rzut oka. Są one wygodniejsze w obsłudze, ponieważ praktycznie całą pracę wykonują samodzielnie. Pobierają wodę z sieci wodociągowej lub pojemnika, następnie ją mrożą i automatycznie uwalniają gotowe kostki lodu. My musimy jedynie podstawić szklankę pod dozownik, a kostka lodu sama do niej wpadnie.

 

Lodówka z automatyczną kostkarką – jak działa?

Korzystanie z dozownika lodu jest bardzo łatwo i z pewnością nikomu nie sprawi problemów. Kostkarka wbudowana w lodówkę produkuje kostki lodu na bieżąco. Cały proces przebiega w kilku etapach. Na początku urządzenie pobiera odpowiednią ilość wody z sieci wodociągowej. Trafia ona do specjalnej foremki, gdzie zostaje zamrożona. Gdy kostki lodu są gotowe, foremka zostaje delikatnie podgrzana, by mogła je łatwo uwolnić. Następnie kostki lodu są wypychane do pojemnika, z którego można je łatwo wyciągnąć – wystarczy podstawić szklankę pod dozownik. Jeśli pojemnik zostanie w całości wypełniony kostkami lodu, kostkarka automatycznie wstrzyma pracę i rozpocznie ją ponownie dopiero wtedy, gdy pojemnik zostanie opróżniony.

 
lodowka-z-wbudowana-kostkarka.webp

 

Lodówka, która robi lód – czy warto w nią zainwestować?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od naszych potrzeb. Lodówka, która robi kostki lodu, z pewnością przyda się osobom, które lubią pić schłodzone napoje lub często przygotowują drinki. Jej funkcjonalność docenią również osoby, które dodają kostki lodu do niektórych potraw. Nie można jednak zaprzeczyć, że kostkarka w lodówce to duże udogodnienie. Dzięki niej możemy zrezygnować z robienia kostek lodu w specjalnych foremkach i woreczkach. Nie dość, że zajmują one wiele miejsca w zamrażarce, to jeszcze przygotowanie w nich lodu bywa kłopotliwe i męczące. Poza tym do lodu przygotowanego w otwartych foremkach mogą łatwo dostać się zabrudzenia z zamrażalnika. Lodówka z wbudowaną kostkarką gwarantuje nam zawsze świeże kostki lodu, a dzięki temu, że produkuje je na bieżąco, nigdy nie zabraknie nam lodu w trakcie przyjęcia czy dużej imprezy. 

 

 

Lodówka z kostkarką – którą wybrać?

W sprzedaży znajdziemy wiele lodówek z kostkarkami, które zbierają pozytywne opinie wśród użytkowników. Z naszej strony możemy polecić między innymi:

  • Lodówkę Samsung RS 68N8671B1 – to dwudrzwiowa lodówka o całkowitej pojemności 604 l. Została wyposażona w automatyczną kostkarkę, dystrybutor wody, a także praktyczną półkę na wino. Jest to lodówka bezszronowa, dzięki czemu nie wymaga ręcznego rozmrażania. 

  • Lodówkę Samsung RS 68N8661S9 – to kolejny model side by side z automatyczną kostkarką i dystrybutorem wody. Lodówka może się pochwalić całkowitą pojemnością użytkową 608 l i kompatybilnością z aplikacją SmartThings

  • Lodówkę Gorenje NRS9182VX – to model z automatyczną kostkarką, która nie potrzebuje podłączenia do sieci wodociągowej. Kostkarka pobiera wodę z pojemnika umieszczonego w chłodziarce. Warto dodać, że kostkarka umożliwia przygotowanie nie tylko lodu w kostkach, ale również kruszonego

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS