Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Dla kogo lodówka side by side?

Lodówki side by side pięknie prezentują się w kuchni. Są funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i pozwalają przechowywać duże ilości produktów spożywczych. Dodatkowo wyposażone są w wiele nowoczesnych technologii, które ułatwiają życie. Niestety ze względu na duże rozmiary i wysokie ceny, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ich zakup. Kto zatem powinien rozważyć zakup lodówki side by side?

 

Czym się charakteryzuje lodówka side by side?

Na rynku dostępne są klasyczne lodówki side by side w stylu amerykańskim, modele French Door oraz Multidoor. Wszystkie cechują się większymi rozmiarami i pojemnością w porównaniu ze standardowymi lodówkami. Zazwyczaj mają chłodziarkę umieszczoną po lewej stronie, natomiast zamrażarka znajduje się po prawej. Tego typu lodówki wyróżniają się również nowoczesnymi technologiami i dodatkowym wyposażeniem. Mają technologię No Frost, funkcje przyspieszające chłodzenie i mrożenie, a także barki do napojów, dystrybutory wody i kostkarki do lodu

 

Lodówki Side by Side

Lodówka side by side – zapasy na wiele dni

Jedną z największych zalet lodówek side by side jest ich spektakularna pojemność. Choć w sprzedaży znajdują się też mniejsze modele, w większości przypadków pojemność całkowita przekracza 500 l. Lodówka NRS9182MB od marki Gorenjto model w stylu amerykańskim, który po prawej stronie ma chłodziarkę, a po lewej zamrażarkę. Pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 339 l, a zamrażarki 177 l, czyli łącznie aż 516 l. Zarówno w chłodziarce, jak i części mrożącej znajduje się wiele półek, które pozwalają na przechowywanie dużej ilości produktów spożywczych. Dodatkowo po obu stronach drzwi znajdują się balkoniki, dzięki czemu nie będziemy się martwić, że nie zmieścimy wszystkich produktów. Lodówka side by side pozwoli nam więc gromadzić zapasy nawet na kilka dni. Doskonale sprawdzi się w przypadku dużej rodziny, która potrzebuje przecież więcej zapasów niż dwie osoby.

 

dla-kogo-lodowka-side-by-side.jpg [160.47 KB]

 

Lodówka side by side – dla wielbicieli mrożonek

Standardowe lodówki z zamrażalnikiem u dołu mają zazwyczaj trzy szuflady w zamrażarce. Dla osób, które sporadycznie mrożą niewielkie ilości produktów, takie modele będą w zupełności wystarczające. Natomiast osoby, które gromadzą owoce i warzywa sezonowe, aby delektować się ich smakiem w okresie jesienno-zimowym, będą potrzebowały większego zamrażalnika. Przeważnie umieszczenie w kuchni dodatkowego sprzętu w postaci zamrażarki szufladowej nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie zakup lodówki side by side, która ma pojemną zarówno komorę chłodziarki, jak i zamrażarki. W lodówce Gorenje NRS9182MB wewnątrz zamrażarki znajduje się 5 szklanych półek, 2 szuflady zamrażające i dodatkowo 4 balkoniki na drzwiach. Dzięki temu mrożonki można posegregować według konkretnych kategorii produktowych, a później z łatwością je odnaleźć. Warto dodać, że zamrażarki w takich lodówkach oferują często wiele opcji funkcji, np. kostkarki do lodu.

 

 

Lodówka side by side – do przestronnej kuchni

Duża pojemność lodówek side by side wiąże się z ich dużymi gabarytami. Takie urządzenia są znacznie szersze i głębsze niż standardowe lodówki. Przykładowo lodówka side by side Gorenje NRS9182MB ma 91 cm szerokości i 64,3 cm głębokości. Ulokowanie jej w małej kuchni będzie więc bardzo problematyczne. Choćby z tego względu takie lodówki polecane są raczej do przestronnych wnętrz. Nawet jeśli by się zmieściły w małej kuchni, to z pewnością nie będą dobrze się prezentować. Zagracą wnętrze i uniemożliwią wygodne poruszanie się po kuchni, a to jest przecież bardzo ważne podczas przyrządzania posiłków.

 

Kto powinien zainwestować w lodówkę side by side?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić lodówkę side by side. Zdecydowanie warto, jednak wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli mamy liczną rodzinę, zakup takiej lodówki będzie najlepszym wyborem, gdyż pozwoli gromadzić większe ilości żywności. Nie oznacza to jednak, że lodówki side by side są zarezerwowane wyłącznie dla dużych rodzin. Niektórzy decydują się na ich zakup głównie ze względu na zamontowany dystrybutor wody, który eliminuje konieczność kupowania wody butelkowanej. Jeszcze innym zależy wyłącznie na kostkarce do lodu. Po lodówki side by side chętnie sięgają także osoby, które lubią gotować i dużo czasu spędzają w kuchni.   

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS