% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaką lodówkę side by side wybrać?

Lodówki side by side to praktyczne urządzenia, wyróżniające się dużą pojemnością, wygodną obsługą, atrakcyjnym wyglądem i szeregiem dodatkowych funkcji, których zazwyczaj nie znajdziemy w standardowych modelach lodówek. Choć w naszym kraju lodówki side by side nie cieszą się dużą popularnością, ich oferta jest bardzo bogata. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze lodówki side by side?

 

Jaką lodówkę side by side wybrać?

Choć wszystkie duże lodówki z podwójnymi drzwiami określa się jako side by side, występują one w trzech rodzajach: American Door, French Door oraz multidoor. Te pierwsze to tzw. lodówki w stylu amerykańskim, ponieważ są bardzo popularne w Ameryce Północnej. Wyposażone są w podwójne drzwi - po prawej stronie umieszczona jest chłodziarka, zaś po lewej zamrażarka. Lodówki typu French Door posiadają oddzielną część chłodzącą wyposażoną w podwójne drzwi oraz osobny zamrażalnik, który ulokowany jest na dole – na rynku dostępne są również modele z podwójnymi drzwiami w zamrażalniku. Natomiast lodówki multidoor to urządzenia czterodrzwiowe, w których górną część stanowi chłodziarka, a dolną zamrażarka. Obie komory są ze sobą połączone, dzięki czemu lodówka jest przestronna i bardzo pojemna. 

 
Lodówki Side by Side

Pojemność

Wybierając lodówkę side by side, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej pojemność i dostosować ją do ilości domowników. Najpopularniejsze są modele o pojemności nieco powyżej 500 litrów, które będą odpowiednie dla czterech dorosłych osób. Można również pokusić się o wybór lodówki side by side o większej pojemności, np. 667 litrów, jednak należy się liczyć z dużo wyższą ceną urządzenia.

 

Klasa energetyczna [Aktualizacja 01.03.2021]

Lodówki side by side mogą zużywać nawet dwukrotnie więcej energii elektrycznej niż standardowe modele, dlatego jednym z najważniejszych parametrów jest wysoka klasa energetyczna. Od 1 marca 2021 roku zmieniły się etykiety energetyczne dla lodówek - od tej pory są one dostępne w klasach od A do G, gdzie A oznacza najbardziej energooszczędne modele. Na razie klasa A pozostaje pusta, ponieważ to właśnie do niej mają trafić lodówki o najwyższej klasie efektywności energetycznej. 

 

Więcej o nowych etykietach energetycznych przeczytacie w naszym poradniku:

nowe etykiety energetyczne 2021

 

Dyspenser wody

Wiele lodówek side by side posiada wbudowany dyspenser wody, który zapewnia stały dostęp do wody pitnej, co jest przydatne szczególnie latem. Taki dyspenser zajmuje jednak sporo miejsca w chłodziarce, a ponadto wymaga stałego podłączenia do źródła wody. Można jednak znaleźć modele, które posiadają wewnątrz zbiornik na wodę, dzięki czemu nie muszą być podłączone do źródła wody. 

 

 

Kostkarka do lodu

Kupując lodówkę side by side warto rozważyć zakup urządzenia wyposażonego w kostkarkę do lodu, dzięki której na zawsze zapomnimy o plastikowych tackach i woreczkach umożliwiających przygotowanie lodu. Kostkarka to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie latem lub podczas domowych imprez. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak dyspenser wody, zajmuje miejsce w chłodziarce i wymaga podłączenia do źródła wody.

 
lodówka side by side z kostkarką do lodu

 

Dodatkowe funkcje

Warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje, jakie oferują lodówki side by side, ponieważ mogą one nam znacznie ułatwić życie. Jedną z nich jest system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu na ścianach chłodziarki i przechowywanej żywności, ponieważ wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz komory. Dzięki temu, nie ma potrzeby ręcznego rozmrażania lodówki, a żywność dłużej zachowuje świeżość, smak i zapach. Innym udogodnieniem jest zewnętrzny panel sterujący z wyświetlaczem, za pomocą którego można w łatwy sposób ustawić temperaturę lub wybrać konkretną funkcję.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS