Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z kostkarką – jak wybrać dobry sprzęt?

Potrzebujesz kostek lodu do drinków i napojów? Masz dość napełniania za każdym razem woreczków lub pojemników wodą i czekania aż zamarzną? Jeśli często przygotowujesz lód, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie lodówka z kostkarką. Dzięki niej zawsze będziesz mieć lód pod ręką i pewność, że nie skończy się nagle w środku imprezy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

 

Lodówka z kostkarką – jaki model wybrać?

Automatyczną kostkarkę znajdziemy nie tylko w lodówkach Side by Side, ale również w modelach jedno- i dwudrzwiowych. Należy jednak mieć na uwadze, że zajmuje ona sporo przestrzeni wewnątrz komory mrożenia, przez co w lodówce zmieści się mniej produktów spożywczych. Lodówki Side by Side oferują dużą ilość miejsca zarówno w komorze chłodzenia, jak i mrożenia, dlatego umieszczenie w nich kostkarki nie wpłynie negatywnie na komfort jej użytkowania. Zasada działania kostkarki jest stosunkowo prosta. Najpierw pobiera ona wodę i wypełnia nią foremki, a następnie zamraża ją za pomocą specjalnego mechanizmu sterowanego termostatem. Gdy kostki lodu są gotowe, zostają wypchnięte do pojemnika, z którego można je pobrać.

 

Lodówki Side by Side

Lodówka z podłączeniem do wody czy bez?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje lodówek – jedne muszą być podłączone do sieci wodociągowej, a drugie wymagają systematycznego uzupełniania wody w specjalnym zbiorniku. Te pierwsze lodówki są zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze. Dzięki temu, że są na stałe podłączone do ujęcia wody, same tę wodę pobierają i na bieżąco produkują kostki lodu. Należy jedynie pamiętać, aby przynajmniej jeden raz na 6 miesięcy wymieniać filtr wody. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że lód powstanie z przefiltrowanej i świeżej wody.

Drugą grupę stanowią lodówki z kostkarkami, które nie wymagają podłączenia do źródła wody. Posiadają za to pojemniki, które należy regularnie napełniać wodą. Jeśli w zbiorniku zabraknie wody, kostkarka po prostu nie przygotuje lodu.

 

lodowka-z-kostkarka-jak-wybrac.jpg [104.15 KB]

 

Lodówka z kostkarką wewnątrz czy na zewnątrz?

Przy wyborze takiej lodówki musisz jeszcze zdecydować, czy kostkarka będzie umieszczona wewnątrz, czy na zewnątrz urządzenia. Może bowiem znajdować się na drzwiach, co jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Tak umieszczona kostkarka nie zajmuje cennego miejsca w lodówce, a do tego pozwala na wygodne pobieranie kostek lodu bez konieczności otwierania drzwi. Jeśli zdecydujesz się natomiast na kostkarkę ulokowaną wewnątrz lodówki, będziesz musiał za każdym razem otwierać drzwi, żeby wyjąć gotowy lód. Takie rozwiązanie nie jest do końca wygodne, a do tego sprawia, że lodówka zużywa więcej energii.

 

 

Dodatkowe funkcje kostkarki

Lodówka z kostkarką zapewni Ci stały dostęp do kostek lodu, niezależnie od pory dnia czy roku. Jednak funkcjonalność niektórych modeli, szczególnie tych nowoczesnych, jest o wiele szersza. Większość ma bowiem wbudowaną funkcję kruszenia lodu, co z pewnością docenią osoby często przygotowujące drinki. Kruszenie lodu za pomocą blendera czy rozdrabniacza nie jest łatwe, a do tego zajmuje sporo czasu. Mając kostkarkę z funkcją kruszenia, zaoszczędzisz sporo czasu i energii, warto więc zwrócić uwagę na tę praktyczną opcję. Większość kostkarek przygotowuje lód w standardowym kształcie – kostek. Jednak niektóre modele mają możliwość tworzenia lodu w bardziej atrakcyjnych kształtach, np. stożkowym. Na koniec warto dodać, że w parze z kostkarką często idzie dystrybutor wody, zapewniający nieograniczony dostęp do świeżej i schłodzonej wody, a także barek, przeznaczony do schładzania napojów.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS