Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka Side by Side – zalety i wady

Zastanawiasz się, czy lodówka Side by Side dobrze sprawdzi się w Twojej kuchni? To niezwykle pojemny, wygodny i wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji model, który jednak wymaga sporo przestrzeni. Aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie zalety i wady posiadają lodówki Side by Side.

 

Lodówka Side by Side, czyli jaka?

Side by Side to lodówki cechujące się dużymi gabarytami i spektakularną pojemnością. Standardowe modele, nazywane również lodówkami amerykańskimi lub lodówkami dwudrzwiowymi, posiadają dwoje drzwi – zazwyczaj po prawej stronie umieszczona jest chłodziarka, a po lewej zamrażarka. W rezultacie lodówkę otwiera się niczym szafę. Obecnie na rynku dostępne są również lodówki Side by Side typu French Door oraz Multidoor. Te pierwsze nieco przypominają standardowe lodówki z zamrażalnikiem u dołu, z tą różnicą, że są większe, a chłodziarka posiada podwójne drzwi. Natomiast lodówka Side by Side typu Multidoor to model wyposażony w aż czworo drzwi. 

 

Lodówki Side by Side

Zalety lodówek Side by Side:

  • Ogromna pojemność – tego typu lodówki są cenione przede wszystkim za oferowaną pojemność, która jest naprawdę imponująca. W sklepach znajdziemy modele o pojemności nawet 600 l, co pozwoli nam gromadzić duże zapasy żywności na kilka dni.

  • Dodatkowe funkcje – atutem lodówek Side by Side są stosowane w nich dodatkowe udogodnienia. Większość posiada dyspenser wody i kostkarkę do lodu, a także stelaż na butelki czy barek na napoje. Najbardziej zaawansowane lodówki mają nawet zainstalowane kamery, które pozwalają sprawdzić, jakie produkty znajdują się w środku bez konieczności otwierania drzwi. 

  • Komfort użytkowania – każda lodówka Side by Side jest wygodna w codziennym użytkowaniu. Dzięki wielu półkom i szufladom, łatwo można posegregować produkty spożywcze tak, aby zapewnić im optymalne warunki. Poza tym, nie musimy otwierać drzwi chłodziarki, aby wyjąć produkty z zamrażarki, co wpływa nie tylko na wygodę, ale również oszczędność energii.

  • Nowoczesny design – tego typu modele charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, dlatego bez wątpienia staną się dodatkową ozdobą każdej kuchni. 

 

lodowka-side-by-side-zalety-i-wady.jpg [214.90 KB]

 

Wady lodówek Side by Side:

  • Duże gabaryty – duża pojemność lodówki wiąże się z jej większymi rozmiarami. Takie modele są znacznie szersze i głębsze niż standardowe chłodziarko-zamrażarki, przez co wymagają więcej miejsca. Dobrze sprawdzą się w dużych kuchniach, ale ulokowanie ich w małych wnętrzach będzie dość problematyczne.

  • Większy pobór energiilodówka Side by Side pobiera nawet dwa razy więcej energii niż klasyczny model. Nawet jeśli wybierzemy sprzęt o wysokiej klasie energetycznej i będziemy korzystać trybów Eco, jej eksploatacja i tak będzie bardziej kosztowna. 

  • Wysoka cena – do minusów tego typu lodówek możemy zaliczyć również ich koszt zakupu. Bywają one dość drogie, w szczególności modele, które wyposażone są w inteligentne technologie i dodatkowe wyposażenie. 

 

 

Dla kogo lodówka Side by Side?

Jak widać, lodówka Side by Side ma nie tylko same zalety, ale również wady, choć jest ich zdecydowanie mniej. Czy warto ją kupić? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli posiadamy liczną rodzinę, musimy gromadzić więcej żywności, co oznacza, że potrzebujemy pojemnego urządzenia. W takim przypadku, zakup lodówki Side by Side będzie w pełni uzasadniony. Niektóre osoby wybierają takie sprzęty ze względu na zamontowany dyspenser wody i kostkarkę do lodu, a jeszcze inne tylko dlatego, że efektownie prezentują się w kuchni. Pamiętajmy, że lodówka to zakup na lata, dlatego warto dobrze zastanowić się, jaki model najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS