% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaka zamrażarka skrzyniowa 200 litrów?

Zamrażarka skrzyniowa 200 litrów należy do tych sprzętów AGD, które stosunkowo rzadko kupujemy do domu. Kojarzy nam się z dużymi gabarytami i mało atrakcyjnym wyglądem. Warto jednak zastanowić się nad jej zakupem, ponieważ oferuje wiele korzyści. Taka zamrażarka doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku wieloosobowej rodziny, ale również wszystkich osób, które gromadzą duże zapasy żywności przez cały rok. 

 

Gdzie ustawić zamrażarkę skrzyniową?

Jak sama nazwa wskazuje, zamrażarka skrzyniowa swoim kształtem przypomina skrzynię albo kufer. Jest to urządzenie, na zakup którego decyduje się tylko niewielkie grono osób. Taka zamrażarka zajmuje bowiem wiele miejsca, a do tego nie prezentuje się zbyt elegancko. Dlatego większość osób decyduje się na zakup zamrażarki szufladowej, która znacznie lepiej wpisuje się w kuchenną stylistykę. Ze względu na to, że zamrażarka skrzyniowa 200 litrów wymaga więcej wolnej przestrzeni, przeważnie decydujemy się wstawić ją do piwnicy, budynku gospodarczego albo nawet do garażu. Choć jest to urządzenie o dużych gabarytach, ma swoje zalety. Taka zamrażarka jest bardzo pojemna, dzięki czemu pozwala na przechowywanie nawet dużych ilości mrożonek. Sprawdzi się do mrożenia dużych porcji mięsa, warzyw i owoców, a nawet do lodów. Poza tym producenci często wyposażają swoje zamrażarki w kółka tak jak w przypadku modelu Kernau KFCF 2003 EW. Dzięki nim znacznie łatwiej przeniesiemy sprzęt do innego pomieszczenia albo przesuniemy w bardziej dogodne miejsce.  

 
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zamrażarki skrzyniowej?

Choć na rynku znajduje się sporo modeli zamrażarek skrzyniowych, jej zakup nie powinien sprawić nam problemów. Warto jednak wcześniej dokładnie przeczytać specyfikację produktu i zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Wymiary - to jedna z najważniejszych kwestii. Zamrażarka skrzyniowa zajmuje wiele miejsca, szczególnie taka powyżej 200 litrów. Dlatego musimy dopasować jej rozmiar do miejsca, w którym ma stanąć. Pamiętajmy, że większość zamrażarek ma szerokość większą niż wysokość. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które są wyższe niż szersze. Przykładem jest choćby zamrażarka Kernau KFCF 2003 EW, której wysokość wynosi 90,5 cm, głębokość 84,5 cm, natomiast szerokość 54,5 cm. 

  • Pojemność - ten parametr jest ściśle związany z wymiarami zamrażarki. Im większe wymiary ma urządzenie, tym większą pojemność oferuje. Mała zamrażarka poniżej 200 litrów będzie odpowiednia dla trzyosobowej rodziny. Natomiast w przypadku większej liczby domowników, warto wybierać modele o pojemności większej niż 200 litrów.

  • Zakres temperatur - zamrażarki pozwalają samodzielnie regulować temperaturę, warto sprawdzić, w jakim zakresie.

  • Zdolność zamrażania - jest to parametr, który mówi o tym, ile kilogramów żywność jest w stanie zamrozić urządzenie za jednym razem. 

  • Klasa energetyczna - warto wybierać urządzenia w jak najwyższej klasie energetycznej. Jednak większość dostępnych na rynku zamrażarek skrzyniowych występuje w klasie energetycznej G, co jest rozsądnym wyborem. 

  • Dodatkowe wyposażenie - niektóre zamrażarki skrzyniowe mają w wyposażeniu koszyk, który pozwala przechowywać drobne mrożonki. Dostępne są też modele zamykane na klucz

  • Producent - wiele osób zastanawia się, jakiej firmy kupić zamrażarkę. Warto stawiać na sprawdzonych producentów, którzy oferują duży wybór tego typu urządzeń. Popularne są m.in. zamrażarki Beko, Amica, Whirlpool, Kernau czy MPM.

 
Zamrażarki skrzyniowe

Ile prądu pobiera zamrażarka skrzyniowa?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na zużycie prądu w zamrażarce wpływa bowiem wiele czynników - wielkość urządzenia, klasa energetyczna czy nawet miejsce ustawienia. Jeśli sprzęt stanie w pobliżu źródła ciepła, np. kuchenki czy grzejnika, pobierze więcej prądu, aby utrzymać odpowiednio niską temperaturę. Weźmy jako przykład zamrażarkę skrzyniową Kernau KFCF 2003 EW. Jest to model o pojemności 200 l w klasie energetycznej F (dawniej klasa A+). Producent szacuje, że urządzenie zużyje 213 kWh w ciągu jednego roku. Przyjmując, że średnia cena 1 kWh w Polsce to 0,55 zł, za prąd zapłacimy około 117,15 zł. Nie jest to więc kwota, która narazi nas na ogromne wydatki, tym bardziej że jest to sprzęt, który pracuje non-stop.

 

Zamrażarka skrzyniowa 200 litrów - jaką kupić?

Jeśli chcemy kupić zamrażarkę skrzyniową dla kilkuosobowej rodziny, powinniśmy wziąć pod uwagę model KFCF 2003 EW od marki Kernau. To dobra zamrażarka o pojemności 200 litrów, która z powodzeniem pomieści różnego rodzaju mrożonki. Sprzęt otwierany jest do góry, a zawiasy zamontowane przez producenta pozwalają zablokować pokrywę i bezpiecznie wkładać lub wyjmować mrożoną żywność. Zamrażarka jest w stanie zamrozić 10 kg żywności w ciągu 24 godzin, a w razie awarii prądu utrzymać niską temperaturę nawet do 30 godzin. Co więcej, producent wyposażył sprzęt w funkcję Winter Resistant, dzięki której można bezpiecznie ustawić go w temperaturze zewnętrznej sięgającej -15°C.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS