% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z największym zamrażalnikiem – jaką wybrać?

Chłodziarko-zamrażarki to najczęściej wybierane przez konsumentów urządzenia chłodnicze. Są niezwykle praktyczne, ponieważ oprócz funkcji chłodzenia, oferują również zamrażalnik, który pozwala zamrozić świeżą żywność. Jeśli zależy nam na mrożeniu dużej ilości mięsa, warzyw czy owoców, powinniśmy wybrać lodówkę z jak największym zamrażalnikiem. W artykule przedstawimy, które modele lodówek oferują największe komory mrożące.

 

Duża zamrażarka w lodówce – dlaczego warto ją mieć?

Zamrażanie to jeden z najlepszych sposobów przedłużenia świeżości żywności. Mrozić możemy niemal wszystko – mięsa i ryby, warzywa i owoce, świeże pieczywo, niektóre ciasta, a nawet gotowe potrawy. Nic więc dziwnego, że większość użytkowników decyduje się na zakup lodówki z zamrażalnikiem

Wielkość komory mrożenia powinniśmy dopasować do swoich potrzeb. Jeśli zamrażalnik wykorzystujemy jedynie sporadycznie, np. do mrożenia kostek lodu, kilku porcji mięsa czy przechowywania lodów, wystarczy nam lodówka z małym zamrażalnikiem. Jeżeli jednak często robimy zakupy i sporo produktów trafia do zamrażarki, powinniśmy wybrać zamrażarkę o większej pojemności. Natomiast lodówka z największym zamrażalnikiem sprawdzi się u właścicieli działek i ogródków warzywnych, którzy planują mrozić warzywa i owoce sezonowe, by móc korzystać z nich przez cały rok. 

 

duża zamrażarka w lodówce

 

Lodówka z największym zamrażalnikiem – jaki rodzaj wybrać?

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów chłodziarko-zamrażarek. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie wyposażone są w zamrażarkę, która, w zależności od modelu, znajduje się na dole lub na górze urządzenia. Miejsce usytuowania, wielkość oraz rodzaj lodówki będą mieć wpływ na pojemność zamrażalnika.

 

 

Najmniejsze zamrażalniki mają lodówki jednodrzwiowe. W takich modelach zamrażalnik zazwyczaj znajduje się na dole lub na górze urządzenia i zamykany jest dodatkowymi drzwiami. Jego pojemność zazwyczaj nie przekracza 19 l. Można jednak znaleźć modele z zamrażalnikiem o pojemności do 49 l, ale ich oferta jest niewielka. Największe zamrażarki mają natomiast lodówki side by side z podwójnymi lub poczwórnymi drzwiami. W takich urządzeniach komora mrożenia może osiągać nawet 240 l pojemności.

 

Pojemność zamrażarki w poszczególnych rodzajach lodówek

Rodzaj lodówki

 

Największa pojemność użytkowa zamrażalnika 

 

Lodówki z wewnętrznym zamrażalnikiem

do 49 litrów (niewielka ilość modeli)

Lodówki z zamrażalnikiem u góry

do 97 litrów

Lodówki z zamrażalnikiem u dołu

do 162 litrów 

Lodówki side by side

do 240 litrów

Lodówki do zabudowy

do 101 litrów

 

Lodówki dwudrzwiowe

Jakie parametry powinien mieć zamrażalnik w lodówce?

Decydując się na zakup chłodziarko-zamrażarki powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cechy chłodziarki, ale również komory mrożenia. Do najważniejszych parametrów należą:

  • Pojemność zamrażalnika – jeśli chcemy mrozić duże ilości żywności, wybierzmy urządzenie z jak największym zamrażalnikiem

  • Klasa zamrażania – ten parametr wyrażany jest w postaci gwiazdek i informuje, jaka temperatura panuje w komorze mrożenia. Im więcej gwiazdek, tym niższą temperaturę osiąga zamrażalnik.

  • Zdolność zamrażania – dzięki temu parametrowi będziemy wiedzieć, ile kilogramów żywności będzie w stanie zamrozić zamrażalnik w ciągu doby. W zależności od modelu lodówki wartość ta może wynosić od 2 do 20 kg/24 h

  • Technologia No Frost – decydując się na zakup lodówki, sprawdźmy ma ona system No Frost zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dzięki temu nie będziemy musieli rozmrażać urządzenia, a nasza żywność na dłużej zachowa swoją świeżość.

  • Szybkie zamrażanie – to przydatna funkcja, która pozwala na czasowe obniżenie temperatury, aby jak najszybciej zamrozić nowe produkty włożone do zamrażarki. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS