% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać lodówkę z zamrażalnikiem u dołu?

Zakup nowej lodówki to spore wyzwanie, gdyż na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się konstrukcją, designem, wielkością, pojemnością czy funkcjonalnością. Bogata oferta sprawia, że bardzo trudno jest zdecydować na konkretny model urządzenia. Jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się lodówki z zamrażalnikiem u dołu. Sprawdźmy zatem, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiej lodówki. 

 

Jaki kolor lodówki będzie pasował do kuchni?

Zanim przystąpimy do rozważań na temat wielkości i dodatkowych funkcji lodówki, powinniśmy zastanowić się, jaki kolor urządzenia nas najbardziej interesuje. Dzięki temu znacznie zawęzimy kryteria wyboru lodówki. Pamiętajmy, że kolor urządzenia powinien pasować nie tylko do wystroju kuchni, ale również do innych sprzętów AGD, np. do piekarnika czy płyty grzewczej. Możemy postawić na lodówkę w białym kolorze. Dzięki klasycznemu kolorowi wpasuje się ona do każdej kuchni, zarówno tej urządzonej w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Dużą popularnością cieszą się również lodówki w kolorze inox, grafitowym i czarnym. W sprzedaży bez problemu znajdziemy też modele w bardziej ekstrawaganckich kolorach – czerwonym, zielonym, niebieskim czy różowym. 

Lodówki z zamrażalnikiem u dołu

Jak duża ma być lodówka z zamrażalnikiem u dołu?

Gdy już ustalimy, jaki kolor lodówki z zamrażalnikiem u dołu nas interesuje, będziemy mogli przejść do kolejnego punktu, czyli wyboru wielkości i pojemności. Jest to kwestia mocno indywidualna, gdyż zależy od liczby domowników i ich zwyczajów żywieniowych. Jeśli rzadko gotujemy w domu i częściej spożywamy posiłki na mieście, lodówka z zamrażalnikiem u dołu może się dla nas okazać za duża. W takim przypadku lepszym wyborem byłaby nieco mniejsza lodówka z zamrażarką u góry. Z kolei dla singla lub osoby mieszkającej samotnie powinna wystarczyć mała lodówka podblatowa. Jednak dla osób, które często przygotowują posiłki w domu, lodówka z dolnym zamrażalnikiem będzie najlepszym rozwiązaniem. Pojemność takiej lodówki będzie uzależniona głównie od jej wielkości. W przypadku dwóch czy trzech osób świetnie sprawdzi się lodówka Bosch KGN 33KLEAE, która oferuje pojemność całkowitą 282 litry, przy czym 193 litry ma chłodziarka, a 89 litrów zamrażarka. Taka lodówka pozwoli gromadzić zapasy nawet na kilka dni, a do tego bez problemu pomieści sporą ilość mrożonek. 

 

Lodówka z zamrażalnikiem u dołu – standardowe wymiary

Model lodówki Wysokość (cm) Szerokość (cm) Głębokość (cm) Pojemność całkowita użytkowa (l) Pojemność chłodziarki (l) Pojemność zamrażarki (l) Liczba półek Liczba szuflad

Lodówka Kernau KFRC 13153.1 LF W

Lodówka Kernau KFRC 13153.1 LF W

 

136 54 59,5 200 133 67 3 2

Lodówka Kernau KFRC 17153.1 W

Lodówka Kernau KFRC 17153.1 W

przycisk_sprawdz_cene_2.webp

170 54 59,5 268 184 84 4 3

Lodówka Beko RCNA 366E40ZXPN

Lodówka Beko RCNA 366E40ZXPN

185 60 67 324 215 109 3 3

Lodówka Hitachi R-BG410PRU6X (XGR)

Lodówka Hitachi R-BG410PRU6X (XGR)

190 60 65 320 215 105 3 3

Lodówka Amica FK3556.2FZAA

Lodówka Amica FK3556.2FZAA

201 59,5 65 366 266 100 4 3

Lodówka Bosch KGN 39VLEA

Lodówka Bosch KGN 39VLEA

203 60 66 366 279 97 5 3

 

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Bez wątpienia wielkość i pojemność lodówki to dwa czynniki, które w dużej mierze decydują o zakupie urządzenia. Wybierając lodówkę z zamrażalnikiem u dołu, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka parametrów technicznych:

  • Klasa energetyczna – informuje o tym, ile prądu będzie zużywała lodówka. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zużycie energii. 

  • Komora niskich temperatur – większość lodówek z zamrażalnikiem u dołu ma w swoim wyposażeniu komory niskich temperatur. Są to po prostu wysuwane szuflady, w których panuje inna temperatura i wilgotność niż w pozostałych częściach lodówki. Przykładowo lodówka Bosch KGN 33KLEAE dysponuje pojemnikiem MultiBox, który został przystosowany do przechowywania warzyw i owoców. Stwarza ona optymalne warunki dla żywności, dzięki czemu zapobiega jej przedwczesnemu zepsuciu.

  • Technologia No Frost – jest to system, który zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, automatycznie reguluje temperaturę i poziom wilgoci, dzięki czemu zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu w urządzeniu. Lodówki z No Frost nie wymagają ręcznego rozmrażania i wydłużają świeżość przechowywanej żywności. 

  • Poziom hałasu – za najcichsze uznawane są lodówki, które generują hałas mniejszy niż 40 dB. Jest to istotny czynnik, szczególnie jeśli urządzenie znajduje się za ścianą sypialni lub w kuchni otwartej na salon.

  • Wyposażenie lodówki – niezależnie od tego, jaką lodówkę będziemy kupować, powinniśmy zwrócić uwagę, ile ma półek, balkoników na drzwiach i pojemników. Ważne jest również ich układ oraz możliwość regulacji i przestawiania. 

 

 

lodówka z zamrażalnikiem u dołu

 

Dlaczego warto wybrać lodówkę z zamrażalnikiem u dołu?

Konstrukcja lodówek z zamrażalnikiem u dołu sprawia, że są one wygodne w użytkowaniu i z łatwością wkomponują się do większości aranżacji. Pozwalają na przechowywanie dużej ilości produktów spożywczych i mrożonek, które można wygodnie posortować w szufladach zamrażarki. Dzięki dużej popularności ich oferta jest bardzo szeroka, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem modelu, który w pełni spełni nasze wymagania.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS