% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Duża lodówka do zabudowy – jaką wybrać?

Pojemność to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze lodówki. Właśnie ze względu na nią wiele osób rezygnuje z zakupu lodówki do zabudowy na rzecz standardowej lodówki wolnostojącej, która oferuje więcej miejsca do przechowywania żywności. Marka Whirlpool znalazła jednak rozwiązanie tego problemu – lodówki do zabudowy SPACE 400 NF.

 

O czym przeczytasz w poradniku?

 • Dlaczego lodówki do zabudowy mają mniejszą pojemność niż modele wolnostojące?
 • Jaka duża lodówka do zabudowy będzie najlepsza?
 • Jakie są dostępne modele lodówek Whirlpool SPACE 400 NF?
 • Co oferują nowoczesne lodówki do zabudowy Whirlpool SPACE 400 NF?

 

Dlaczego lodówka do zabudowy jest mniej pojemna niż lodówka wolnostojąca?

Lodówki wolnostojące i lodówki do zabudowy mają takie samo zadanie – zapewniać optymalne warunki do przechowywania świeżej żywności. Mimo tego, że mają podobną konstrukcję, wyposażenie, technologie i funkcje, różnią się od siebie pod kilkoma względami. Jednym z nich jest pojemność.

Okazuje się, że lodówka do zabudowy o wysokości ok. 177 cm ma pojemność ok. 275-300 l brutto. Jest zatem o ok. 50 l mniejsza niż lodówka wolnostojąca o podobnych wymiarach. Z czego wynika tak duża różnica? Głównie z samej budowy urządzeń. Modele do zabudowy są węższe i płytsze od swoich wolnostojących odpowiedników, ponieważ muszą zmieścić się w zabudowie meblowej. Konieczne jest również zachowanie odpowiedniej przestrzeni między urządzeniem a meblami, by zapewnić optymalną cyrkulację powietrza.

Jaka duża lodówka do zabudowy?

Chcąc kupić dużą lodówkę, nie jesteśmy jednak skazani wyłącznie na modele wolnostojące. Jeśli interesuje nas pojemna lodówka do zabudowy, to zamiast standardowego modelu o szerokości 60 cm, możemy kupić model o szerokości ok. 70 cm. To rozwiązanie będzie idealne dla osób, które nie mają ograniczeń w postaci mebli o standardowych wymiarach, czyli 60 cm szerokości i 60 cm głębokości. Mimo że takie lodówki do zabudowy są szersze zaledwie o 10 cm, oferują znacznie więcej przestrzeni do przechowywania produktów.

Lodówki do zabudowy o takich wymiarach oferuje marka Whirlpool. Dokładniej mówiąc, są to modele SPACE 400 NF, które osiągają pojemność netto 394 l. Dzięki temu zapewniają aż 50% więcej powierzchni do przechowywania żywności niż standardowe modele No Frost do zabudowy. Obecnie jest to największa pojemność w swojej kategorii. Dodatkowa przestrzeń pozwala nie tylko na robienie większych zakupów, lecz także na komfortowe przechowywanie produktów spożywczych. Wszystko to sprawia, że lodówki Whirlpool SPACE 400 NF sprawdzą się nawet w przypadku dużej rodziny.

 

duza-lodowka-do-zabudowy-whirlpool-space-400-nf.jpg [431.77 KB]

Źródło: materiały marki Whirlpool

 

Lodówki do zabudowy Whirlpool SPACE 400 NF:

 • SP70 T241 P – klasa energetyczna E, pojemność 394 l, poziom głośności 32 dB, szybkie chłodzenie, Fresh Pad.
 • SP70 T122 – klasa energetyczna D, pojemność 394 l, poziom głośności 32 dB, szybkie chłodzenie, FreshBox 0°.
 • SP70 T262 P – klasa energetyczna D, pojemność 394 l, poziom głośności 32 dB, oświetlenie premium, Deli Box, Fresh Pad.

Nowoczesne rozwiązania w lodówkach Whirlpool SPACE 400 NF

Większa ilość miejsca to niejedyna zaleta, jaką mogą pochwalić się lodówki Whirlpool SPACE 400 NF. Są to zaawansowane urządzenia, wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na długie i komfortowe przechowywanie świeżej żywności. Czytając ich specyfikację, znajdziemy wiele atrakcyjnych funkcji.

Push to Open – intuicyjne otwieranie drzwi lodówki

Opatentowany przez markę Whirlpool mechanizm Push to Open pozwala na wyjątkowo łatwe otwieranie drzwi lodówki. Wystarczy delikatne dotknięcie, aby otworzyć drzwi komory chłodzenia lub mrożenia. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu lodówka świetnie wkomponuje się w każdą zabudowę kuchenną. Polecana jest szczególnie do kuchni minimalistycznej oraz wnętrz bezuchwytowych.

Producent dostarcza elementy Push to Open wraz z lodówką, więc użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

 

lodowki-whirlpool-z-push-to-open.jpg [425.67 KB]

Źródło: materiały marki Whirlpool

 

Technologia Zen Inverter – hałas na poziomie zaledwie 32 db

Lodówka jest urządzeniem, które pracuje przez cały czas – zarówno w dzień, jak i w nocy. Generowany przez nią hałas może przeszkadzać podczas wykonywania codziennych obowiązków, a nawet utrudniać zasypianie. Dlatego cicha praca lodówki jest bardzo istotna.

W lodówkach do zabudowy SPACE 400 zastosowano kompresor inwerterowy Zen, który dostosowuje prędkość pracy urządzenia do różnych warunków temperaturowych, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Jednocześnie ogranicza zużycie energii elektrycznej oraz poziom głośności. Nowe modele Whirlpool podczas pracy generują zaledwie 32 dB głośności, co czyni je najcichszymi lodówkami do zabudowy o szerokości 70 cm dostępnymi na rynku. Takie lodówki będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają otwartą kuchnię, aneks kuchenny lub po prostu niewielkie mieszkanie.

Total No Frost z Metal Multiflow – koniec z rozmrażaniem

System Total No Frost zapobiega skraplaniu się wody na tylnej ścianie lodówki. Z kolei optymalnie rozmieszczone otwory wentylacyjne Multiflow równomiernie rozprowadzają zimne powietrze w komorze lodówki. Zapewnia to równomierny rozkład chłodnego powietrza oraz doskonałe warunki do przechowywania żywności. Dzięki temu nie trzeba ręcznie rozmrażać lodówki, a żywność można układać na dowolnej półce, w zależności od swoich potrzeb.

 

lodowki-do-zabudowy-whirlpool-space-400-nf.jpg [117.13 KB]

Źródło: materiały marki Whirlpool

 

Technologia 6. Zmysł

To dobrze znana technologia opatentowana przez markę Whirlpool. W jaki sposób działa? Wykorzystuje specjalne sensory, aby na bieżąco monitorować temperaturę i poziom wilgotności w lodówce. Gdy otworzą się drzwi lodówki, technologia automatycznie wykryje wahania temperatury i przywróci jej optymalny poziom. W ten sposób Technologia 6. Zmysł chroni żywność przed przesuszeniem, szybkim psuciem i utratą wartości odżywczych. Dzięki temu, że produkty spożywcze zachowują świeżość na dłużej, można ograniczyć ich marnowanie.

Zarządzanie przestrzenią

W lodówkach Whirlpool SPACE 400 NF nie zabrakło również ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewniają elastyczność i wygodę przechowywania różnych produktów spożywczych. Zalicza się do nich:

 • Multi Fresh Box – jest to szuflada z trzema ustawieniami temperatury, dostosowana do przechowywania: mięsa i ryb, owoców i warzyw oraz nabiału.
 • FreshBox+ – to pojemnik przystosowany do przechowywania warzyw i owoców. Jest w stanie utrzymać ich świeżość nawet do 15 dni.
 • Fresh Pad – to taca pozwalająca na przechowywanie owoców i warzyw, z redukcją bakterii o 99,9% dzięki dodatkowi Microban®. Znajduje się wewnątrz pojemnika FreshBox+.
 • Flexi Shelf+ – to półka, którą można składać i rozkładać w zależności od potrzeb i rodzaju przechowywanych produktów.
 • Easy Access & Fast Freeze Pad – taca Easy Access zapewnia wygodny dostęp do produktów w zamrażarce. Z kolei aluminiowa podkładka Fast Freeze Pad skraca czas zamrażania nawet o 40%.
 • Elastyczne uchwyty na butelki – to ruchome podstawki, które można umieścić w dowolnym miejscu w lodówce.

 

duze-lodowki-do-zabudowy-whirlpool-space-400-nf-zarzadzanie-przestrzenia.jpg [148.17 KB]

Źródło: materiały marki Whirlpool

 

Ukryte ślizgi

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że lodówki do zabudowy Whirlpool z serii SPACE 400 NF zostały wyposażone w niewidoczne dla użytkownika ślizgi. Łączą one drzwi urządzenia z frontem meblowym. Takie rozwiązanie nie tylko znacznie poprawia estetykę lodówki i całego wnętrza, ale również pozwala na łatwy montaż frontów i zapewnia cichszą pracę.

Podsumowanie

Każda lodówka do zabudowy Whirlpool z nowej serii SPACE 400 NF cechuje się przemyślaną konstrukcją, która przekłada się na dużą pojemność i wysoki komfort przechowywania produktów. Dodatkowo producent zastosował w swoich urządzeniach wiele pomysłowych rozwiązań, dzięki którym żywność zachowuje świeżość, smak, zapach i cenne wartości odżywcze przez dłuższy czas. Lodówka z serii SPACE 400 NF będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, poszukujących urządzenia o dużej pojemności, które z łatwością można wpasować do kuchennej zabudowy.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS