Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka jednodrzwiowa do zabudowy – jaką wybrać?

W żadnej kuchni nie może zabraknąć lodówki. Jest to niezbędny sprzęt AGD, który stwarza odpowiednie warunki do przechowywania żywności, zapewniając jej świeżość, zachowując smak i pierwotną konsystencję. Właściciele małych lub trudno ustawnych kuchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota, powinni postawić na lodówki jednodrzwiowe do zabudowy. Można je umiejętnie ukryć w zabudowie meblowej, dzięki czemu nie zajmą dodatkowego miejsca i nie wpłyną niekorzystnie na wygląd wnętrza. 

 

Jaki rozmiar lodówki?

Wybierając lodówkę do zabudowy, będziemy kierować się podobnymi parametrami, jak w przypadku modeli wolnostojących. Powinniśmy zacząć od rozmiaru urządzenia, który ma wpływ na ogólną pojemność wnętrza. Musimy jednak pamiętać, aby dobrać rozmiar lodówki pod kątem wielkości rodziny i jej nawyków żywieniowych.

Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy występują w kilka rozmiarach, różnią się nie tylko wysokością, ale również szerokością. Dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić wymiary, aby urządzenie idealnie wpasowało się w zabudowę kuchenną. Na rynku znajdziemy zarówno modele większe, których wysokość przekracza 180 cm, jak i bardziej kompaktowe o wysokości do 85 cm. Są one nazywane lodówkami podblatowymi, ponieważ świetnie mieszczą się pod blatami kuchennymi. Tego typu lodówki można również zamontować w słupku, mniej więcej na wysokości wzroku, co zapewni wygodny dostęp do przechowywanej żywności. 

 

Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy

Z zamrażalnikiem czy bez?

Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy mogą występować z zamrażalnikiem lub bez niego. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni, aby ulokować w niej wolnostojącą zamrażarkę szufladową, możemy postawić na zwykłą chłodziarkę, nie posiadającą zamrażalnika. W przeciwnym razie lepiej wybrać lodówkę z zamrażalnikiem. 

W takich modelach zamrażarka umieszczona jest zazwyczaj na samej górze i zamykana oddzielnymi drzwiczkami. Oznacza to, że jeśli będziemy chcieli wyciągnąć mrożonki, będziemy musieli najpierw otworzyć drzwi lodówki, a później drzwiczki zamrażalnika. Jest to mało komfortowe rozwiązanie, a dodatkowo może zwiększać pobór energii. Należy jednak pamiętać, że komora mrożenia cechuje się małą pojemnością, dlatego będziemy mogli mrozić jedynie niewielkie ilości żywności.

 

 

Gdzie się sprawdzą lodówki jednodrzwiowe do zabudowy?

Choć większość osób decyduje się na zakup funkcjonalnych lodówek z zamrażalnikiem u dołu, lodówki jednodrzwiowe do zabudowy mają swoją grupę odbiorców. Popularnością cieszą się przede wszystkim lodówki podblatowe. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, zmieszczą się we wszystkich pomieszczeniach kuchennych, co jest ich największym atutem. Będą więc odpowiednie do małych i nieustawnych kuchni, kawalerek czy akademików. Sprawdzą się również jako urządzenia chłodnicze na działkach i w domkach letniskowych, a także jako dodatkowe wyposażenie w pokojach hotelowych. Lodówki jednodrzwiowe do zabudowy to dobre rozwiązanie dla singli lub osób, które częściej jadają posiłki poza domem. W związku z tym, nie potrzebują gromadzić dużych zapasów żywności.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS