% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka do małej kuchni – jaką wybrać?

Urządzanie dużej i przestronnej kuchni to czysta przyjemność. Sprawa nieco komplikuje się w przypadku niewielkiej kuchni, ponieważ często trzeba iść na ustępstwa, aby urządzić ją nie tylko ładnie, ale przede wszystkim funkcjonalnie. Najwięcej problemów przysparza wybór odpowiednich sprzętów AGD. Jaka więc lodówka do małej kuchni będzie najlepsza?

 

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Wybierając lodówkę do małej kuchni, powinniśmy zrezygnować z modeli o dużych gabarytach typu Side By Side i skupić się na mniejszych urządzeniach. Nie oznacza to jednak, że nasz wybór ograniczy się jedynie do kilku modeli, ponieważ na rynku znajdziemy wiele lodówek, które sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Możemy wybierać zarówno spośród lodówek wolnostojących, jak i do zabudowy. Jeśli lodówka ma być umieszczona we wnęce, najlepiej zdecydować się na urządzenie wolnostojące. Jeśli jednak chcemy wkomponować urządzenie w szafki kuchenne, powinniśmy wybrać model przeznaczony do zabudowy. Małe lodówki do zabudowy można zamontować zarówno pod blatem kuchennym, jak i w słupku, mniej więcej na wysokości wzroku. Zapewni to komfortowy dostęp do przechowywanych produktów. 

 
Lodówki

Lodówka podblatowa

Dobra lodówka do małej kuchni to z pewnością model podblatowy, który można schować pod blatem kuchennym, dzięki czemu oszczędza się miejsce w kuchni. Ze względu na jej niewielką pojemność, będzie odpowiednia dla pary lub osób, które zazwyczaj jadają posiłki poza domem. Takie lodówki występują w wersji z zamrażalnikiem albo bez niego i dostępne są w różnej wysokości, jednak zazwyczaj nie większej niż 85 cm. Jeśli lodówka ma stanąć obok szafek kuchennych, należy pamiętać, aby jej szerokość nie przekroczyła standardowych 60 cm. 

 

 

Wysoka, ale wąska lodówka

Gdy mamy mało wolnej przestrzeni w kuchni, powinniśmy wykorzystać wysokość pomieszczenia i wybrać bardzo wysoką lodówkę. W ten sposób zaoszczędzimy trochę miejsca w kuchni, a otrzymamy sprzęt o dużej pojemności. Na rynku dostępne są chłodziarko-zamrażarki o wysokości nawet powyżej 200 cm, których szerokość nie przekracza 60 cm.  

Wbrew pozorom, lodówka do małej kuchni wcale nie musi być pozbawiona nowoczesnych technologii. Nawet modele o małej pojemności dostępne są w wysokiej klasie energetycznej i wyposażone w oświetlenie LED, funkcję automatycznego odszraniania czy technologię No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ścianach urządzenia.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS