Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z dystrybutorem wody – czy warto ją kupić?

Nowoczesne lodówki, a w szczególności modele side by side to wszechstronne urządzenia, które oferują o wiele więcej możliwości niż tylko schładzanie i mrożenie produktów spożywczych. Doskonałym przykładem są lodówki wyposażone w dozowniki wody, które zapewniają stały dostęp do świeżej i schłodzonej wody. To praktyczne i bardzo wygodne udogodnienie, które pozwoli zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. W jaki sposób działa lodówka z dystrybutorem wody? Czy warto ją kupić? Postaramy się wszystko wyjaśnić w poniższym artykule. 

[Aktualizacja 22.11.2023]

 

O czym przeczytasz w artykule?

  • Jak działa lodówka z podajnikiem? Na rynku dostępne są modele, które wyposażone są w specjalne zbiorniki na wodę oraz urządzenia, które wymagają podłączenia do źródła wody.
  • Czy woda z lodówki jest bezpieczna i zdrowa do picia? Rozwiewamy wątpliwości.
  • Zastanawiasz się, czy warto kupić lodówkę z dozownikiem? Z tekstu dowiesz się, jakie są zalety i wady lodówek z dystrybutorem wody, dzięki czemu łatwiej podejmiesz odpowiednią decyzję.
  • Oferta lodówek z dystrybutorem jest dość szeroka, dlatego trudno jest zdecydować się na konkretny model. Dlatego podpowiemy, czym kierować się przy wyborze takiego urządzenia.
  • Na koniec podpowiemy, na jakie modele lodówek z dystrybutorem wody warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

Jak działa dystrybutor wody w lodówce?

Działanie dozowników wody może się różnić w zależności od modelu lodówki. Dystrybutor wody to jednak specjalny zbiornik, który umieszcza się wewnątrz chłodziarki w przeznaczonym do tego miejscu. W większości lodówek dystrybutor wody uruchamia się automatycznie – wystarczy podstawić pod niego szklankę, aby napełnić ją świeżą wodą. W sprzedaży dostępne są jednak starsze rozwiązania, w których należy nacisnąć przycisk, aby uruchomić dozownik wody. 

Skąd bierze się woda w lodówce z dystrybutorem? Tego typu urządzenia mogą działać na dwa sposoby. Pierwszy wymaga podłączenia do bieżącego źródła wody, a w drugim przypadku zbiornik na wodę należy uzupełniać ręcznie.

 

Lodówka do bieżącej wody

Lodówka z kostkarką i dystrybutorem wody może wymagać podłączenia do źródła wody. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ urządzenie automatycznie pobierawodę z sieci wodociągowej. Aby jednak woda zawsze była czysta i świeża, konieczna jest systematyczna wymiana filtra wody. Takie rozwiązanie stosuje w swoich lodówkach markach Samsung, a także marka LG - przykładem jest lodówka LG GMX945MC9F.

 

Lodówka z pojemnikiem na wodę

Lodówka side by side bez podłączenia do sieci wodociągowej jest zdecydowanie mniej wygodna w obsłudze. Jeśli chcemy korzystać ze schłodzonej wody, musimy pilnować, aby zbiornik był zawsze pełny. Zwykle taki zbiornik ma wskaźnik poziomu wody, więc będziemy wiedzieć, do jakiego poziomu należy go uzupełnić. Taka lodówka z dystrybutorem wody dla wielu osób może być jedynym możliwym rozwiązaniem. W kuchni nie zawsze uda się bowiem podłączyć urządzenie do źródła wody. Mogłoby się to wiązać nawet z przeprowadzeniem generalnego remontu pomieszczenia.

 

jak działa dystrybutor wody w lodówce

 

Czy woda z lodówki do picia jest zdrowa?

Niektórzy zastanawiają się, czy woda z dystrybutora w lodówce jest zdrowa do picia. W końcu jest ona pobierana bezpośrednio z sieci wodociągowej albo uzupełniania wodą z kranu. Tymczasem wszystkie lodówki z dozownikami wody mają zamontowane wewnętrzne filtry, które odpowiadają za usuwanie osadów i różnego rodzaju zanieczyszczeń z wody. Działają one na takiej samej zasadzie, co wkłady w dzbankach filtrujących wodę. Przeważnie są to filtry mechaniczne i węglowe. Niektóre lodówki mają jednak filtry z odwróconą osmozą, która odpowiednio zmiękcza wodę i wyłapuje z niej osady wapienne. To właśnie dzięki filtrom lodówka z dystrybutorem wody dostarcza nie tylko schłodzoną, ale również czystą i świeżą wodę. Jest więc ona zdatna do picia i całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia

 

Lodówki

Jak często należy wymieniać filtry wody?

Aby woda z dozownika w lodówce zawsze była świeża i zdrowa, musimy pamiętać o regularnej wymianie filtrów. Jak często je wymieniać? W tej sprawie warto kierować się zaleceniami producenta. Jednak zazwyczaj filtry wymienia się co 6 miesięcy. Ich wymiana nie jest skomplikowana. Należy jednak pamiętać, aby zakupić filtr, który będzie dopasowany do naszego modelu lodówki.

 

jak często wymieniać filtr w dystrybutorze wody w lodówce

 

Czy warto wybrać lodówkę z dyspenserem wody?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić lodówkę z dystrybutorem wody. Takie udogodnienia mają głównie lodówki side by side. Jednak producenci coraz częściej wyposażają w dozowniki również chłodziarko-zamrażarki czy zwykłe chłodziarki. Takie modele cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Jakie są zalety posiadania dozownika w lodówce? Przede wszystkim zapewniają dostęp do zimnej wody w każdej chwili – i to bez konieczności otwierania drzwi lodówki. Nie dość, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, to jeszcze spora oszczędność pieniędzy. Mając dystrybutor wody w lodówce, będziemy mogli całkowicie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. Dzięki temu oszczędzimy sporo gotówki, nie będziemy musieli dźwigać ciężkich butelek, a do tego nie przyczynimy się do produkcji plastiku. Warto dodać, że taki dystrybutor zachęci nas do spożywania większej ilości wody, co korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Zalety dozownika są więc niepodważalne, ponieważ przekładają się na komfort życia i zdrowia użytkowników. Potwierdzają to również pozytywne opinie o lodówkach z dystrybutorem wody, który można znaleźć w popularnych porównywarkach internetowych.

Musimy jednak pamiętać, że lodówka z dystrybutorem wody to znacznie większy wydatek niż standardowa chłodziarko-zamrażarka. Jeśli do tego chcemy mieć kostkarkę do lodu, za urządzenie będziemy musieli zapłacić przynajmniej 4000 zł. Będziemy musieli się również liczyć z regularną wymianą filtrów. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety dozownika wody, zdecydowanie warto zainwestować w lodówki z podajnikiem wody.

 

 

Ile kosztuje lodówka z dozownikiem wody?

Lodówki z dozownikiem wody są coraz bardziej popularnym wyborem wśród konsumentów poszukujących wygody i nowoczesności w swoich kuchniach. Cena takich urządzeń może jednak znacznie się różnić, zależnie od kilku kluczowych czynników takich jak: marka i model, wielkość i pojemność czy funkcje dodatkowe lodówki.

Klasyczne modele z zamrażalnikiem u dołu wyposażone w podajnik na wodę można już kupić za około 2500-3000 zł. Natomiast koszt lodówki side by side z dystrybutorem wynosi zazwyczaj od 4000 zł w górę.

 

Lodówka z dystrybutorem wody - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór lodówki z podajnikiem wody nie jest łatwym zadaniem. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które są godne zakupu i oferują wiele dodatkowych funkcji. A zatem, jak wybrać lodówkę, która spełni nasze potrzeby?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jaki model lodówki nas interesuje. Co prawda, w dystrybutory wody wyposażone są najczęściej duże lodówki side by side, jednak na rynku można znaleźć lodówki z zamrażalnikiem u dołu, które też oferują tę funkcjonalność. Wymiary lodówki muszą być dostosowane do metrażu pomieszczenia i naszych potrzeb. Jeśli zatem nie mamy miejsca w kuchni na wstawienie dużej lodówki, na rynku bez problemu znajdziemy bardziej kompaktowe modele. Kolejną kluczową kwestią do rozważenia jest sposób działania. Musimy zdecydować, czy lodówka będzie samodzielnie pobierać wodę z sieci wodociągowej, czy sami będziemy systematycznie uzupełniać zbiornik świeżą wodą.

Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na inne ważne parametry, takie jak: pojemność, klasa energetyczna, system No Frost czy Total No Frost. Pojemność lodówki powinna być dopasowana do liczby domowników i naszych zwyczajów żywieniowych. Najlepszym wyborem byłaby też energooszczędna lodówka, czyli taka, która może pochwalić się wysoką klasą energetyczną, np. A, B, C czy D. Poza tym duże lodówki dwudrzwiowe oferują rozmaite funkcje dodatkowe, np. Super Freeze, Super Chłodzenie czy Strefa Fresh. Warto też zwrócić uwagę na sposób sterowania urządzeniem. Do regulacji temperatury może służyć klasyczne pokrętło albo zewnętrzny panel sterowania. To drugie rozwiązanie, czyli sterowanie dotykowe, jest znacznie szybsze i wygodniejsze dla użytkownika.

Jeśli chodzi o termostat w lodówce, to może się on znajdować w różnych miejscach, w zależności od modelu urządzenia. Jeżeli lodówka ma zewnętrzny wyświetlacz, to termostat jest z nim zintegrowany. Termostat lodówki może też znajdować się w obudowie - na ściance wewnętrznej lub przy górnej krawędzi lodówki.

 

jaka-lodowke-z-dozownikiem-wody-wybrac.jpg [126.78 KB]

 

Jaką lodówkę z dozownikiem wody wybrać?

Kupno lodówki z dystrybutorem wody może przysparzać kłopotów. Na rynku znajdziemy bowiem bogatą ofertę modeli z kostkarkami i dozownikami wody, które różnią się funkcjonalnością i parametrami technicznymi. Przed zakupem warto sprawdzić ranking lodówek z dystrybutorem wody i poczytać opinie użytkowników. Z naszej strony możemy polecić następujące modele lodówek side by side:

  • Samsung RS65R54422C – to lodówka czarna z dystrybutorem wody o całkowitej pojemności użytkowej 617 l. Zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce zmieści się bardzo duża ilość żywności. Lodówka ma nowoczesny dystrybutor wody i umieszczoną wewnątrz kostkarkę, a także mnóstwo funkcji, które dbają o świeżość przechowywanej żywności. Ta lodówka Samsung z dystrybutorem wody ma intuicyjny panel sterowania i filtr dezodoryzujący, który eliminuje nieprzyjemne zapachy.
  • Gorenje NRR9185EABXLWD – to kolejna lodówka z dystrybutorem wody i kostkarką do lodu. Nie wymaga ona jednak podłączenia do sieci wodociągowej, ponieważ wyposażona jest w zbiornik na wodę. Oferuje system Total No Frost, tryb wakacyjny i wyświetlacz zewnętrzny, a jej pojemność całkowita wynosi 547 l.
  • LG GSLV90PZAD – to lodówka z automatycznym rozmrażaniem o całkowitej pojemności 635 l, z dystrybutorem wody i kostkarką do lodu. Model ten został wyposażony w lampę UVnano, która codziennie odświeża dyszę dyspensera, automatycznie likwidując 99,99% bakterii. Poza tym oferuje szybkie chłodzenie żywności i szufladę FreshBalancer, która zapewnia optymalną wilgotność przechowywanym warzywom i owocom.

 

Lodówka z dystrybutorem wody - podsumowanie

Podsumowując, lodówki z dystrybutorem wody stają się coraz popularniejszym wyborem wśród konsumentów ceniących sobie wygodę i funkcjonalność w swojej kuchni. Te nowoczesne urządzenia nie tylko zapewniają stały dostęp do wody do picia, ale również często oferują funkcje filtrowania i chłodzenia wody. Opinie o lodówkach z dystrybutorem wody są zwykle pozytywne. Konsumenci cenią sobie dostęp do świeżej, schłodzonej wody bez konieczności otwierania drzwi lodówki. Co więcej, nie muszą kupować butelek z wodą mineralną, gdyż mają świeżą wodę na wyciągnięcie ręki. Pozwala to konsumentom oszczędzić nieco gotówki i bardziej zatroszczyć się o środowisko naturalne. Przed zakupem urządzenia warto zapoznać się z jego parametrami i porównać różne modele dostępne w sprzedaży. Ranking lodówek z dystrybutorem wody z pewnością pomoże nam wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS