% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka z dystrybutorem wody – czy warto ją kupić?

Nowoczesne lodówki, a w szczególności modele side by side to wszechstronne urządzenia, które oferują o wiele więcej możliwości niż tylko schładzanie i mrożenie produktów spożywczych. Doskonałym przykładem są lodówki wyposażone w dozowniki wody, które zapewniają stały dostęp do świeżej i schłodzonej wody. To praktyczne i bardzo wygodne udogodnienie, które pozwoli zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. W jaki sposób działa lodówka z dystrybutorem wody? Czy warto w nią zainwestować? Postaramy się wszystko wyjaśnić w poniższym artykule. 

 

Jak działa dystrybutor wody w lodówce?

Działanie dozowników wody może się różnić w zależności od modelu lodówki. Dystrybutor wody to jednak specjalny zbiornik, który umieszcza się wewnątrz chłodziarki w przeznaczonym do tego miejscu. W większości lodówek dystrybutor wody uruchamia się automatycznie – wystarczy podstawić pod niego szklankę, aby napełnić ją świeżą wodą. W sprzedaży dostępne są jednak starsze rozwiązania, w których należy nacisnąć przycisk, aby uruchomić dozownik wody. 

Lodówka z dystrybutorem wody może działać na dwa sposoby. Pierwszy wymaga podłączenia do bieżącego źródła wody, a w drugim przypadku zbiornik na wodę należy uzupełniać ręcznie. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, gdyż lodówka stale będzie pobierać wodę z sieci wodociągowej. Takie rozwiązanie stosuje w swoich lodówkach markach Samsung, choćby w modelach side by side RS68N8671B1 czy RS68N8661S9. Natomiast ręczne napełnianie zbiornika na wodę jest zdecydowanie mniej wygodne. Jeśli chcemy korzystać ze schłodzonej wody, musimy pilnować, aby zbiornik był zawsze pełny. Dla wielu osób może być to jednak jedyne rozwiązanie. W kuchni nie zawsze uda się bowiem podłączyć lodówkę do źródła wody. 

 
jak działa dystrybutor wody w lodówce

 

Czy woda z lodówki do picia jest zdrowa?

Niektórzy zastanawiają się, czy woda z dystrybutora w lodówce jest zdrowa do picia. W końcu jest ona pobierana bezpośrednio z sieci wodociągowej albo uzupełniania wodą z kranu. Tymczasem wszystkie lodówki z dozownikami wody mają zamontowane wewnętrzne filtry, które odpowiadają za usuwanie osadów i różnego rodzaju zanieczyszczeń z wody. Działają one na takiej samej zasadzie, co wkłady w dzbankach filtrujących wodę. Przeważnie są to filtry mechaniczne i węglowe. Niektóre lodówki mają jednak filtry z odwróconą osmozą, która odpowiednio zmiękcza wodę i wyłapuje z niej osady wapienne. To właśnie dzięki filtrom lodówka z dystrybutorem wody dostarcza nie tylko schłodzoną, ale również czystą i świeżą wodę. Jest więc ona zdatna do picia i całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia

 
Lodówki

Jak często należy wymieniać filtry wody?

Aby woda z dozownika w lodówce zawsze była świeża i zdrowa, musimy pamiętać o regularnej wymianie filtrów. Jak często je wymieniać? W tej sprawie warto kierować się zaleceniami producenta. Jednak zazwyczaj filtry wymienia się co 6 miesięcy. Ich wymiana nie jest skomplikowana. Należy jednak pamiętać, aby zakupić filtr, który będzie dopasowany do naszego modelu lodówki.

 
jak często wymieniać filtr w dystrybutorze wody w lodówce

 

Lodówka z dystrybutorem wody – czy warto ją kupić? 

Dystrybutory wody mają głównie lodówki side by side. Jednak producenci coraz częściej wyposażają w dozowniki również chłodziarko-zamrażarki czy zwykłe chłodziarki. Takie modele cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów. Przede wszystkim zapewniają dostęp do zimnej wody w każdej chwili – i to bez konieczności otwierania drzwi lodówki. Nie dość, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, to jeszcze spora oszczędność pieniędzy. Mając dystrybutor wody w lodówce, będziemy mogli całkowicie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej. Dzięki temu oszczędzimy sporo gotówki, nie będziemy musieli dźwigać ciężkich butelek, a do tego nie przyczynimy się do produkcji plastiku. Warto dodać, że taki dystrybutor zachęci nas do spożywania większej ilości wody, co korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. 

Musimy jednak pamiętać, że lodówka z dystrybutorem wody to znacznie większy wydatek niż standardowa chłodziarko-zamrażarka. Jeśli do tego chcemy mieć kostkarkę do lodu, za urządzenie będziemy musieli zapłacić przynajmniej 4000 zł. Będziemy musieli się również liczyć z regularną wymianą filtrów. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety lodówki z dozownikiem wody, zdecydowanie warto rozważyć jej zakup.

 

 

Jaką lodówkę z dozownikiem wody wybrać?

Kupno lodówki z dystrybutorem wody może przysparzać kłopotów. Na rynku znajdziemy bowiem bogatą ofertę modeli z kostkarkami i dozownikami wody, które różnią się funkcjonalnością i parametrami technicznymi. Przed zakupem warto więc zapoznać się z rankingami lodówek i poczytać opinie użytkowników. Z naszej strony możemy polecić następujące modele lodówek side by side:

  • Samsung RS 68N8661S9 – to lodówka oferująca całkowitą pojemność użytkową 608 l. Zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce zmieści się bardzo duża ilość żywności. Lodówka ma nowoczesny dystrybutor wody i umieszczoną wewnątrz kostkarkę, a także mnóstwo funkcji, które dbają o świeżość przechowywanej żywności.

  • Gorenje NRS9182VX – to kolejna lodówka z dystrybutorem wody i kostkarką do lodu. Nie wymaga ona jednak podłączenia do sieci wodociągowej. Oferuje system Total No Frost i wyświetlacz SensoTech, a jej pojemność całkowita wynosi 535 l

  • Samsung RS 68N8671B1 – to trzydrzwiowa lodówka o całkowitej pojemności 604 l, z dystrybutorem wody i kostkarką do lodu ClearView. 

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS