% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lodówka turystyczna – niezbędna podczas wakacyjnych podróży

Jeśli planujesz wakacyjny wypad pod namiot lub wybierasz się na kemping, z pewnością przyda Ci się lodówka turystyczna. To niewielkie urządzenie okazuje się niezastąpione, gdy nie mamy dostępu do lodówki stacjonarnej, a chcemy utrzymać żywność w świeżości i zachować jej smak. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób stanowi ona niezbędne wyposażenie podczas każdej podróży. Na rynku dostępnych jest wiele modeli lodówek turystycznych, różnią się one wyglądem, pojemnością i przede wszystkim sposobem zasilania. Jaki model najlepiej sprawdzi się w czasie wakacyjnych wypadów?

Lodówki na wkłady chłodzące

Lodówki turystyczne na wkłady chłodzące to najtańsze i najprostsze modele dostępne w sklepach. Ze względu na to, że nie wymagają zasilania, są chętnie wybierane przez użytkowników. Bez problemu można je zabrać ze sobą w plener, należy jednak pamiętać, aby wcześniej zamrozić wkłady. Tego typu lodówki idealnie nadają się na jednodniowe wypady i wycieczki, np. do schłodzenia napojów i utrzymania żywności w odpowiedniej temperaturze. Nie sprawdzą się jednak podczas dłuższych wypadów pod namiot, ponieważ utrzymują temperaturę od 8 do 12 godzin, co oznacza że po tym czasie trzeba będzie ponownie schłodzić wkłady.

Lodówki turystyczne

Lodówka turystyczna elektryczna

Lodówki elektryczne to jedne z najpopularniejszych modeli wśród lodówek turystycznych dostępnych na rynku. Mogą być zasilane z gniazdka zapalniczki samochodowej lub z sieci, dlatego doskonale nadają się na podróże samochodem. Wiele takich lodówek zostało dodatkowo wyposażonych we wkłady chłodzące, dzięki czemu można je zabrać na plażę lub na piknik do parku. Jeśli zdecydujemy się na taki typ lodówki turystycznej, przed zakupem powinniśmy dokonać dokładnych pomiarów bagażnika, aby móc porównać je z wymiarami lodówki i oszacować ile będzie zajmować miejsca. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego, żeby bez problemu dosięgał do zapalniczki samochodowej.

Lodówki turystyczne na gaz

Lodówki na gaz do chłodzenia wykorzystują sprężony amoniak. Najczęściej montowane są na jachtach i w kamperach. Bardzo szybko chłodzą produkty i są ekonomiczne, ponieważ na jednej butli mogą schładzać żywność nawet do 10 dni. Są jednak o wiele cięższe, większe i droższe niż modele na wkłady chłodzące czy elektryczne.

 

 

Jaki model wybrać?

Wybór lodówek turystycznych jest dość duży, więc decyzja odnośnie do zakupu powinna być podyktowana naszymi potrzebami i preferencjami. Inną lodówkę wybierzemy na jednodniowy wypad, a jeszcze inną w długą podróż samochodem. Przed zakupem, warto również zwrócić uwagę na pojemność lodówki. Dla dwóch osób powinien wystarczyć model o pojemności około 30 litrów, natomiast dla czteroosobowej rodziny o pojemności 60 litrów.

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS