Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

4 urządzenia przydatne w lecie

Lato to idealna pora na odpoczynek, rekreację oraz spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc wybrać urządzenia, które zapewnią nam komfortowe warunki w mieszkaniu i pomogą przygotować zdrowe posiłki. Sprawdź, jakie sprzęty przydadzą Ci się w lecie.

 

Grill elektryczny

Wielu osobom lato kojarzy się z sezonem grillowym – grillujemy w zasadzie wszystko: różnego rodzaju mięsa, ryby, owoce morza, sery, chleby, warzywa, a nawet owoce. Jeśli jednak nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego grillowania, powinniśmy zaopatrzyć się w grill elektryczny. Takie urządzenie umożliwia przygotowywanie potraw z niską zawartością tłuszczu. Grille elektryczne wymagają podłączenia do prądu, ale są lekkie i niewielkie, więc bez problemu można z nich korzystać na działce lub w ogródku. Grille występują w dwóch wariantach – otwartym i zamkniętym. Modele zamknięte, oprócz grillowania, umożliwiają również opiekanie potraw, dzięki czemu będziemy mogli przygotować ciepłe kanapki.

Grille elektryczne

Blender ręczny lub kielichowy

Blender przydaje się szczególnie w okresie letnim, gdy w ogródkach i sadach roi się od warzyw i owoców sezonowych, z których możemy przyrządzić świeże koktajle. Do tego zadania odpowiedni będzie zarówno blender ręczny, jak i kielichowy. Ten drugi model charakteryzuje się większą mocą, więc bez problemu poradzi sobie z rozdrabnianiem mrożonych owoców i z kruszeniem lodu. Oprócz tego, jest wygodniejszy w obsłudze, ponieważ pracuje samodzielnie. Jeśli używamy blendera ręcznego do rozdrabniania owoców, musimy uważać, żeby nie zachlapać blatów i innych sprzętów w kuchni.

 

 

Wentylator

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na tak duży wydatek, jakim jest zakup klimatyzatora, z pomocą przyjdzie Ci wentylator. Najpopularniejsze na rynku są klasyczne modele biurkowe i stojące. Zanim wybierzesz wentylator, zastanów się, w jakim pomieszczeniu będziesz z niego korzystać. Jeśli zależy Ci na schłodzeniu jak największej powierzchni, postaw na wentylator stojący o dużej mocy. Takie urządzenia posiadają dużą średnicę wiatraka – zazwyczaj powyżej 40 cm, dzięki czemu skutecznie chłodzą w czasie upałów. Natomiast do sypialni, powinieneś wybrać model charakteryzujący się cichą pracą, dzięki czemu będziesz mógł z niego korzystać nawet w nocy.

Wentylatory

Klimatyzator

Upały dają Ci się we znaki i szukasz skutecznego sposobu na obniżenie temperatury w mieszkaniu? Najlepszym sposobem na ochłodzenie byłby zakup klimatyzatora. Takie urządzenia są jednak dość drogie i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. W sklepach dostępne są klimatyzatory przenośne oraz montowane na stałe. Te pierwsze zyskują coraz większą popularność i chętnie wybierane są przez użytkowników do ochłodzenia mieszkania. Ich największą zaletą jest mobilność. Dzięki niedużym gabarytom, bez problemu możemy je przenieść do innego pomieszczenia. Jeśli chodzi o klimatyzatory montowane na stałe, są one raczej wybierane do lokali użytku publicznego – przychodni, szkół, kin i restauracji.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS