Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czas na koktajl! Jaki blender będzie najlepszy?

Już niedługo w ogródkach, sklepach i na targach pojawią się owoce sezonowe - truskawki, maliny, poziomki i borówki. Warto wykorzystać dary natury i sięgnąć po pyszne i zdrowe soki, koktajle oraz smoothie. Napój ze zmiksowanych owoców z dodatkiem mleka lub jogurtu to prawdziwa bomba witaminowa, którą można przygotować za pomocą blendera. Jaki model będzie najlepszy – ręczny czy kielichowy?

 

Postaw na dużą moc

Wybierając blender do koktajli, powinniśmy postawić na urządzenia z mocą co najmniej 500 W, ponieważ to od mocy zależy stopień rozdrobnienia składników. Im większa moc, tym blender będzie mógł dłużej pracować bez przerwy. Modele o mniejszej mocy, mogą sobie nie poradzić z rozdrobnieniem twardych warzyw i owoców, np. orzechów, marchewek czy buraków. Wiele takich urządzeń ma również problem ze zmiksowaniem dużej ilości składników, co zazwyczaj prowadzi do przegrzania blendera. Jeśli zależy nam, aby blender bez problemu kruszył lód i zamrożone owoce, wybierzmy urządzenie o mocy 750 W lub 1000 W.

Blendery

Jaki blender do koktajli?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje blenderów: ręczne i kielichowe. Te pierwsze to podłużne, stosunkowo lekkie i poręczne sprzęty, których zazwyczaj używamy do zmiksowania zupy na krem lub rozdrobnienia owoców i warzyw. Natomiast blendery kielichowe, zwane inaczej stojącymi, pracują samodzielnie - są wyposażone w specjalny pojemnik, do którego wrzuca się składniki. Posiadają również antypoślizgowe nóżki, które zapewniają stabilną pracę urządzenia. Oba modele mogą być wykorzystywane do przygotowywania koktajli lub smoothie. Jednak łatwiej i szybciej przyrządzimy koktajl za pomocą blendera stojącego, ponieważ takie sprzęty charakteryzują się większą moc i wyposażone są w szczelny dzbanek, który znacznie ułatwia miksowanie. Natomiast blendery ręczne nie poradzą sobie z rozkruszeniem lodu, a do tego istnieje duże prawdopodobieństwo zachlapania kuchni.

 

 

Blender z dzbankiem lub bidonem

Blendery kielichowe doskonale nadają się do przyrządzania koktajli. W sklepach znajdziemy modele wyposażone w dzbanki wykonane ze szkła hartowanego lub wysokiej jakości plastiku. Kielichy szklane są znacznie cięższe i zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia niż dzbanki wykonane z plastiku. Oba rozwiązania występują w różnych pojemnościach – od 300 ml do nawet 2 litrów. Wybór pojemności będzie uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb oraz ilości członków rodziny. Jeśli zamierzamy przygotowywać koktajle tylko dla jednej osoby, warto zastanowić się nad wyborem blendera z bidonem zamiast dzbanka. W takim wariancie wszystkie składniki miksowane są w bidonie. Po zakończonej pracy wystarczy zdjąć bidon z podstawy, zakręcić specjalną pokrywką i można go zabrać ze sobą do pracy, szkoły lub wycieczkę.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS