Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki smartwatch z funkcją rozmowy wybrać?

Smartwatche pozwalają nie tylko śledzić naszą aktywność sportową i monitorować najważniejsze parametry organizmu, ale również odbierać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach i e-mailach. Z kolei najbardziej zaawansowane zegarki wyposażone są w kartę eSIM lub slot na kartę SIM, dzięki czemu pozwalają również na wykonywanie połączeń telefonicznych. Jaki wybrać smartwatch z funkcją rozmowy?

[Aktualizacja 13.07.2023]

 

O czym przeczytasz w artykule?

 • Jak działa smartwatch z funkcją powiadomień?
 • Czym jest smartwatch z funkcją odbierania połączeń?
 • Jak działa i czym charakteryzuje się smartwatch z funkcją rozmowy?
 • Polecane smartwatche z możliwością dzwonienia – dla dzieci, kobiet i mężczyzn.

 

Jaki smartwatch wybrać?

Jeśli zamierzamy kupić smartwatcha, przede wszystkim powinniśmy pamiętać, aby dopasować go do naszych potrzeb. Nowoczesne zegarki oferują wiele ciekawych funkcji, ale nie wszystkie mogą się okazać dla nas niezbędne. Wiele osób szuka natomiast smartwatcha, który pozwalałby na prowadzenie rozmów telefonicznych. Tutaj warto zaznaczyć, że w sprzedaży dostępne są trzy rodzaje smartwatchy:

 • Modele, które tylko wyświetlają powiadomienia o przychodzących połączeniach, wiadomościach SMS, e-mailach czy powiadomieniach z mediów społecznościowych.

 • Modele, które wyświetlają powiadomienia i pozwalają na odbieranie połączeń telefonicznych.

 • Modele, które wyświetlają powiadomienia, a także umożliwiają odbieranie i wykonywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości SMS.

 
smartwatch z funkcją wyświetlania powiadomień

 

Jak działa smartwatch z funkcją informowania o połączeniach?

Zdecydowana większość dostępnych na rynku smartwatchy oferuje właśnie tę funkcję. Na ekranie zegarka pojawia się powiadomienie, że ktoś do nas dzwoni, dzięki czemu, możemy sięgnąć po telefon. Poza tym na ekranie smartwatcha pojawiają się powiadomienia o przychodzących wiadomościach SMS, e-mailach oraz powiadomienia z mediów społecznościowych. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla osób, które nie noszą telefonu przy sobie przez cały czas. 

 

Smartwatche

Smartwatche z funkcją powiadomień

 • Smartwatch Lenovo Blaze – to tani smartwatch sportowy, który szybko poinformuje nas o przychodzących połączeniach telefonicznych, wiadomościach SMS oraz powiadomieniach z mediów społecznościowych. Zegarek oferuje wiele trybów sportowych i wodoszczelność 5ATM, dzięki czemu sprawdzi się podczas codziennych treningów.

 

smartwatch-lenovo-blaze.jpg [32.35 KB]

Smartwatch Lenovo Blaze czarny, źródło: materiały marki Lenovo

 

 • Smartwatch Garmin vivomove Style – to elegancki, damski smartwatch, który łączy w sobie styl tradycyjnego zegarka analogowego z inteligentnymi funkcjami. Pozwala na odbieranie powiadomień o połączeniach, SMS-ach czy e-mailach. Poza tym oferuje moduł GPS i płatności NFC, dzięki czemu pozwala płacić zbliżeniowo za zakupy przez aplikację Garmin Pay.

 
smartwatch-garmin-vivomove-style.jpg [4.37 KB]
Smartwatch Garmin Vivomove Style biały, źródło: materiały marki Garmin

 

Czym jest smartwatch z funkcją odbierania połączeń?

Taki smartwatch ma wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki czemu pozwala na odbieranie połączeń przychodzących. Aby jednak było to możliwe, musi być połączony ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth. Gdy ktoś do nas zadzwoni, smartwatch połączy się ze smartfonem, dzięki czemu będziemy słyszeć głos rozmówcy, a nasz głos zostanie przekazany do telefonu. Jeśli chcemy zatem korzystać z tej funkcji, zawsze musimy mieć przy sobie smartfona, gdyż bez niego nie będziemy mogli odbierać połączeń. 

Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób aktywnych, które nie muszą szukać telefonu w plecaku podczas wędrówek po górach, jazdy na rowerze lub podczas biegania. Smartwatch z możliwością odbierania połączeń przyda się również na wakacjach, gdy więcej czasu będziemy spędzać na plaży, na zwiedzaniu miast czy na łonie natury.

 
smartwatch z funkcją odbierania połączeń
 

 

Smartwatche z funkcją odbierania połączeń

 • Smartwatch Amazfit GTS 2 – ten smukły, bezramkowy smartwatch został wyposażony w głośnik i mikrofon. Po połączeniu z telefonem przez moduł Bluetooth smartwatch umożliwi odbieranie połączeń telefonicznych i prowadzenie rozmów. Zegarek dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu sprawdzi się zarówno jako męski, jak i smartwatch damski z możliwością rozmowy

smartwatch-amazfit-gts-2-urban-grey.jpg [43.24 KB]Smartwatch Amazfit GTS 2 biały, źródło: materiały marki Amazfit

 

 • Smartwatch Garmin Venu – został zaprojektowany z myślą o aktywności i stylu. Oferuje moduł GPS i wiele trybów sportowych. Pozwala kontrolować różne parametry zdrowotne, odtwarzać muzykę z ulubionych serwisów, a także dokonywać płatności zbliżeniowych za pomocą aplikacji Garmin Pay. Połączenia przychodzące, wiadomości SMS, e-maile czy inne alerty bez problemu odbierzemy w zegarku. 

 

smartwatch-garmin-venu.jpg [5.16 KB]

Smartwatch Garmin Venu czarny, źródło: materiały marki Garmin

 

Smartwatch z funkcją rozmowy – czym się charakteryzuje?

To najbardziej zaawansowany model inteligentnego zegarka. Smartwatch z funkcją rozmowy ma nie tylko wbudowany mikrofon i głośnik, lecz także slot na kartę SIM. W zależności od modelu zegarki obsługują karty MicroSim albo Nano Sim. Niektóre modele smartwatchy, jak np. Apple Watch czy Samsung Galaxy Watch oferują wirtualną kartę SIM, tzw. eSIM, która jest „zainstalowana” w ich pamięci, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z karty fizycznej. 

Dzięki karcie SIM można korzystać ze smartwatcha tak samo jak ze zwykłego telefonu. Taki zegarek z funkcją telefonu nie tylko informuje o przychodzących połączeniach, ale również pozwala na ich odbieranie, a nawet wykonywanie nowych połączeń. Co ważne, w przeciwieństwie do zegarków z funkcją odbierania połączeń, te modele nie muszą łączyć się ze smartfonem, by obsługiwać połączenia telefoniczne. Obecnie na rynku jest niewiele smartwatchy z funkcją dzwonienia.

 
smartwatch z funkcją rozmowy
 

 

Smartwatch z funkcją rozmowy dla dziecka

Smartwatch dla dzieci z funkcją rozmowy to specjalnie zaprojektowane urządzenie, które umożliwia dzieciom komunikację z rodzicami lub opiekunami w prosty i bezpieczny sposób. Dzieci mogą dzwonić do swoich rodziców lub odbierać połączenia w sytuacjach, gdy potrzebują pomocy lub gdy muszą przekazać informacje. Jest to szczególnie przydatne w przypadku młodszych dzieci, które nie mają jeszcze własnego telefonu. Dzięki smartwatchowi rodzice mogą utrzymywać stały kontakt z dzieckiem, wysyłać mu krótkie wiadomości tekstowe, a nawet prowadzić wideokonferencję.

 • Smartwatch Garett Kids Happy – to nowoczesny zegarek z funkcją rozmowy, który jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu będzie odpowiedni zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Smartwatch ma slot na kartę MicroSIM, dzięki czemu dziecko będzie mogło nie tylko odbierać połączenia od rodziców, ale również do nich dzwonić.

smartwatch-garett-happy-kids-niebieski.webp [80.32 KB]

Smartwatch Garett Kids Happy niebieski, źródło: materiały marki Garett

 

 • Smartwatch Forever KW-400 – to tani zegarek przeznaczony dla dzieci w wieku 7 lat i starszych. Został wyposażony w moduł GPS, sygnał SOS, moduł Wi-Fi, a także przystosowany do prowadzenia rozmów telefonicznych – ma bowiem slot na kartę MicroSIM .

 

smartwatch-forever-kw-400.webp [30.10 KB]

Smartwatch Forever KW-400 niebieski, źródło: materiały marki Forever

 

 • Smartwatch Forever See Me KW-300 – to kolejny zegarek, który pozwoli rodzicom skontaktować się ze swoim dzieckiem o każdej porze. Ma również odbiornik GPS, moduł Wi-Fi i przycisk SOS, który automatycznie wyznaczy położenie dziecka i wywoła połączenie głosowe.

 

smartwatch-forever-see-me-kw-300.jpg [23.59 KB]

Smartwatch Forever See Mee KW-300 niebieski, źródło: materiały marki Forever

 

Smartwatch damski z funkcją rozmowy - ranking

Smartwatch damski z funkcją rozmowy to wyrafinowane urządzenie, które nie tylko służy jako zegarek, ale także umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych bez konieczności wyciągania telefonu z torebki. Dla wielu kobiet, które stale są w ruchu i prowadzą aktywny tryb życia, jest to niezwykle przydatne rozwiązanie. Dzięki takiemu smartwatchowi mogą odbierać i wykonywać połączenia, bez przerywania bieżących czynności.

 • Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 LTE – to nowoczesny inteligentny zegarek w kolorze srebrnym wyposażony w łączność LTE i eSIM. Dzięki temu zapewnia możliwość wykonywania połączeń i SMS. Poza tym ma moduł NFC, który pozwala na wygodne płacenie za zakupy za pomocą Google Pay. Działa na nowym systemie operacyjnym Wear OS Powered by Samsung

 

smartwatch-samsung-galaxy-watch-4-lte.jpg [35.20 KB]

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 LTE srebrny, źródło: materiały marki Samsung

 

 • Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 LTE 40 mm złoty – wykonany w kolorze różowe złoto, więc świetnie sprawdzi się jako damski smartwatch z funkcją rozmowy. Oferuje łączność LTE, która zapewnia dostęp do połączeń i wiadomości, gdy nie mamy pod ręką telefonu. Zegarek monitoruje rozmaite parametry naszego ciała, w tym ciśnienie, sen czy EKG. Działa na systemie Android.

 

smartwatch-samsung-galaxy-watch-5-lte-40-mm-zloty.webp [5.65 KB]

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 5 LTE 40 mm różowe złoto, źródło: materiały marki Samsung

 

Smartwatch z funkcją rozmowy dla dorosłych

Podstawową funkcją smartwatcha z funkcją rozmowy jest oczywiście możliwość odbierania i wykonywania połączeń telefonicznych. Dzięki wbudowanemu głośnikowi i mikrofonowi, użytkownik może prowadzić rozmowy bezpośrednio na swoim nadgarstku. Jest to niezwykle praktyczne w sytuacjach, gdy nie ma się możliwości lub czasu na wyjęcie telefonu z kieszeni, na przykład podczas jazdy samochodem, biegania czy prowadzenia spotkań.

 • Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE – ten zegarek został zaprojektowany dla fanów różnych aktywności sportowych. Oferuje wiele trybów sportowych oraz możliwość monitorowania najważniejszych parametrów zdrowotnych. Poza tym obsługuję kartę eSIM, dzięki czemu pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych.

 

smartwatch-samsung-galaxy-watch-active-2-lte.jpg [192.06 KB]

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE czarny, źródło: materiały marki Samsung

 

 • Smartwatch Samsung Watch 4 Classic LTE – ten zegarek pracuje na nowym systemie operacyjnym Wear OS, który został opracowany w ścisłej współpracy marki Samsung z firmą Google. Obsługuje płatności NFC przez Google Pay, a dzięki wbudowanemu LTE i wirtualnej karcie SIM pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych. 

 

smartwatch-samsung-galaxy-watch-4-classic-lte.jpg [37.30 KB]

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 Classic LTE czarny, źródło: materiały marki Samsung

 

Podsumowanie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, na rynku nie znajdziemy zbyt wielu smartwatchy, które pozwalałby nie tylko odbierać połączenia, ale również dzwonić do wybranych osób. Większość modeli oferuje możliwość prowadzenia rozmów, ale pod warunkiem, że smartwatch jest połączony ze smartfonem poprzez Bluetooth. Jak wiemy, takie połączenie wymaga, aby smartfon znajdował się niedalekiej odległości od smartwatcha. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS