% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Smartwatch dla dzieci - dobry pomysł na prezent

Smartwatche dla dzieci to nic innego jak zegarki elektroniczne wyposażone w szereg ciekawych funkcjonalności. Oprócz wskazywania godziny i daty rejestrują połączenia telefoniczne, mierzą przebyty dystans lub dokonują pomiaru snu. Wiele z nich posiada nadajniki GPS, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka i pozwala rodzicom sprawować nad nimi zdalną opiekę. Czym powinien charakteryzować się taki smartwatch dla dzieci? Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

 

Dobry i tani smartwatch na prezent - czy na pewno warto?

Smartwatche świetnie nadają się na prezent dla dziecka – czy to na urodziny, na komunię, czy może w nagrodę za dobre oceny na świadectwie. To nie tylko świetne zabawki, ale również funkcjonalne urządzenia, które pozwolą monitorować aktywność fizyczną dziecka i zadbać o jego bezpieczeństwo. Nawet tani i dobry smartwatch pozwoli rodzicom szybko zlokalizować swoją pociechę, a dokładne miejsce jej pobytu od razu ukaże się na dedykowanej aplikacji. Co więcej, wiele dziecięcych smartwatchy posiada funkcję Geo ogrodzenie, która poinformuje rodziców, jeśli ich dziecko przekroczy ustaloną przez nich granicę. Inteligentne zegarki są w stanie zastąpić nawet telefon, co jest pomocne, gdy dziecko zostawi swojego smartwatcha w domu lub szkolnej szatni.

 

smartwatch dla dzieci

 

Jakie parametry powinien mieć smartwatch dla dzieci?

Przede wszystkim należy pamiętać, że dzieci nie są tak wymagające, jak dorośli i nie potrzebują aż tylu zaawansowanych funkcji. Warto jednak zwrócić uwagę, czy inteligentne zegarki mają następujące parametry:

 • Wbudowany moduł GPS - smartwatch dla chłopca, czy dziewczynki powinien przede wszystkim posiadać lokalizator GPS. Dzięki niemu rodzice będą mogli łatwo sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się ich pociecha. Poza tym nadajnik GPS przyda się w przypadku, gdy dziecko zgubi smartwatcha – wtedy łatwo będzie można go namierzyć. 

 • Funkcja SOS - ważną funkcją jest również sygnał SOS. W razie wypadku lub innej niespodziewanej sytuacji wystarczy, że dziecko naciśnie jeden guzik, a inteligentny zegarek wykona połączenie do rodzica lub opiekuna. 

 • Zegarek z telefonem - niektóre smartwatche dla dzieci posiadają możliwość wykonywania połączeń telefonicznych i odbierania wiadomości SMS, dzięki czemu są w stanie skutecznie zastąpić smartfona. Są to dziecięce smartwatche na kartę SIM, dzięki którym rodzice będą w stałym kontakcie ze swoją pociechą. 

 

 

 • Zdalny podsłuch - choć ta funkcja wzbudza pewne kontrowersje, ma ona na celu wyłącznie dobro i bezpieczeństwo juniora. Zdalny nasłuch otoczenia pozwoli rodzicom na jeszcze większą, bezpośrednią kontrolę poczynań swojego dziecka. Gdy rodzic usłyszy, że jego pociecha może być w niebezpieczeństwie lub jest namawiana do łamania prawa, będzie mógł szybko podjąć interwencję. 

 • Materiał wykonania - niezależnie od tego, czy chcemy kupić smartwatch dla dziewczynki, czy może dla chłopca, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykonanie i kształt koperty. Pasek zegarka powinien być dopasowany do nadgarstka dziecka tak, aby go nie uwierał i nie można go było przypadkiem zgubić. Natomiast koperta nie może mieć zbyt dużych rozmiarów.  

Wybierając smartwatch dla dziecka, pamiętajmy, że zegarek i smartfon muszą mieć kompatybilne systemy operacyjne. Tylko wtedy będą mogły ze sobą współpracować. 

 

smartwatch dla dziewczynki
Polecane smartwatche dla nastolatków 

Inteligentny zegarek dla nastolatka powinien mieć już praktycznie takie same funkcje, jak smartwatch dla dorosłych. W tym przypadku ważne jest, aby zegarek rejestrował przebyty dystans, liczył kroki i spalone kalorie, a także pozwalał odtwarzać muzykę i informował o połączeniach telefonicznych oraz przychodzących wiadomościach SMS i e-mail.  

 • Smartwatch Amazfit Bip S - ten nowoczesny smartwatch ma ekran o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 176 x 176 pikseli, co ułatwia odczytywanie wyświetlanych informacji. Zegarek obsługuje 10 trybów sportowych, ma wbudowany GPS oraz czujnik biologiczny BioTracker PPG. Poza tym pozwala sterować muzyką ze smartfona i wyświetla wszystkie powiadomienia. 

 • Smartwatch Fitbit Versa Lite - jest to stosunkowo prosty i łatwy w obsłudze smartwatch z Bluetooth, który doskonale sprawdzi się dla starszego dziecka lub nastolatka. Oferuje aż 15 trybów ćwiczeń, dzięki czemu umożliwia wykonywanie ćwiczeń ze statystykami w czasie rzeczywistym. Poza tym ma wbudowany monitor snu oraz czujnik tętna. Dzięki temu, że jest wodoodporny na głębokości 50 metrów, można brać w nim prysznic, a nawet pływać. 

 • Smartwatch Huawei Watch GT 2 - to nieco droższy smartwatch, który został wyposażony w kopertę o średnicy 46 mm oraz wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39 cala. Producent wyposażył go w moduł GPS, pomiar tętna, monitor snu, czujnik światła oraz barometr. Co więcej, ten inteligentny zegarek pozwala odbierać powiadomienia podczas treningu, a jego pamięć wewnętrzna umożliwia przechowywanie nawet kilkuset utworów muzycznych. 

 

 

Jak ustawić geoogrodzenie? 

Bardziej zaawansowane smartwatche dla dziecka oferują przydatną funkcję - geo ogrodzenie. Ta opcja pozwala rodzicom wyznaczyć teren na GPS-ie, po którym ma poruszać się dziecko. Dzięki temu rodzice będą mogli wyeliminować niebezpieczne dla dziecka tereny, np. przy drodze szybkiego ruchu, w pobliżu rzeki czy dużych marketów. W momencie gdy dziecko opuści wyznaczony teren, smartwatch automatycznie powiadomi o tym rodziców, a ci będą mogli szybko zareagować i uchronić dziecko przed potencjalnymi zagrożeniami.

Ustawianie opcji geo-ogrodzenie jest dość łatwe. Jednak, aby nie sprawiło nikomu żadnych problemów, zamieszczamy instrukcję, jak to zrobić krok po kroku na przykładzie smarwatchy dziecięcych marki Garett

 • Na samym początku należy zainstalować dedykowaną aplikację dla smartwatcha - w przypadku marki Garrett jest to aplikacja Garett Tracker. Następnie zarejestrować się, podając wszystkie niezbędne dane.

 • Po poprawnej rejestracji wyświetli się ekran główny aplikacji z mapą i ostatnią lokalizacją zegarka. Warto jednak pamiętać, że jeśli smartwatch nie znajduje się na otwartym terenie i nie ma sygnału GPS, lokalizacja określana jest na podstawie najbliższego nadajnika sieci komórkowej. 

 • Aby wyznaczyć geo ogrodzenie, wystarczy kliknąć palcem na mapie, wyznaczając środek ogrodzenia. Następnie za pomocą przycisków „+” i „-” zwiększyć lub zmniejszyć średnicę obszaru. Na końcu należy zatwierdzić geoogrodzenie ikoną trybu.

 • Jeśli zechcemy usunąć obszar geoogrodzenia wystarczy, że klikniemy ikonę kosza. 

 
geo-ogrodzenie w smartwatchach dla dzieci

Źródło: www.garett.com.pl

 

Ranking polecanych smartwatchy dla juniora
 • Smartwatch Roneberg RQ12 - ten kompaktowy zegarek ma wbudowany lokalizator GPS, lokalizację LBS (czyli po nadajnikach GSM), przycisk SOS, a także kamerę i wirtualne ogrodzenie. Wszystkie te funkcje mają zapewnić rodzicom monitoring  nad dzieckiem i zadbać o jego bezpieczeństwo. Poza tym smartwatch umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy dzieckiem i rodzicami, a dodatkowo pozwala nagrywać krótkie wiadomości głosowe. 

 • Smartwatch Forever Care Me KW-400 - ten smartwatch dla dzieci dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej dla dziewczynki i niebieskiej dla chłopca. Zegarek ma lokalizator GPS, funkcję nasłuchu otoczenia, możliwość wysłania sygnału SOS, geoogrodzenie, a także aparat, umożliwiający wykonywanie zdjęć. Co więcej, smartwatch ma wejście na kartę SIM, dzięki czemu pozwoli dziecku odbierać SMS i wykonywać połączenia telefoniczne. 

 • Smartwatch Garmin Vivofit Jr. 3 - jest to następca modelu Garmin Vivofit Jr. 2. Jest to jednak nie tylko monitor aktywności, ale również interaktywne doświadczenie, w którym aktywność dziecka odblokowuje przygody z aplikacji Marvel Avengers. Smartwatch jest wodoszczelny i ma kolorowy wyświetlacz, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Co więcej, pozwala rodzicom monitorować sen dziecka, śledzić przebytą przez niego trasę i spalone kalorie. Dodatkowo przypomina dziecku o zadaniach i obowiązkach, które ma do wykonania. 

  Smartwatche dla dziecka
 
Smartwatch dla chłopca i dziewczynki – polecane modele

Smartwatche z roku na rok zyskują na popularności. Dlatego wiele osób zastanawia się, jaki smartwatch dla dzieci będzie najlepszy. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy zestawienie popularnych dziecięcych smartwatchy, które sprawdzą się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

 • Smartwatch Garett Kids5 – ten model posiada ekran o przekątnej 1,22 cala i występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Ma wbudowany lokalizator GPS, funkcję Geo ogrodzenie i przycisk SOS, co zapewni bezpieczeństwo dziecku. Poza tym posiada moduł GSM, dzięki czemu można z jego poziomu wykonywać połączenia telefoniczne.

 • Smartwatch Motus Watchy – posiada wyświetlacz IPS o przekątnej 1,3 cala i rozdzielczości 240 × 240 pikseli, dzięki czemu jest ostry i czytelny. Korzysta z modułu GPS, AGPS i LBS, co pozwoli rodzicom precyzyjnie określić lokalizację swojej pociechy. Poza tym dziecko może wykonywać połączenia i nagrywać krótkie wiadomości, nie martwiąc się o uszkodzenia. Smartwatch jest bowiem odporny na zadrapania i zachlapania wodą.

 • Smartwatch Kruger&Matz SmartKid – występuje w dwóch kolorach. Niebieski to smartwatch dla chłopca, a różowy to idealny smartwatch dla dziewczynki. Dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 1,44 cala, funkcją SOS, a także opcją WeChat, która umożliwia nagrywanie i wysyłanie krótkich wiadomości głosowych. Ten dziecięcy smartwatch posiada dodatkowo moduł GPS i gniazdo na kartę microSim.

  
smartwatch dla dziecka

 

Dobry smartwatch dziecięcy powinien mieć funkcje, które będą przydatne zarówno dziecku, jak i rodzicom. Obecnie coraz więcej prestiżowych marek wypuszcza na rynek inteligentne zegarki dostosowane do potrzeb dziecka. Są to między innymi Garett, Xiaomi, Samsung czy Garmin

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS