Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Smartfon dla starszej osoby – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Choć na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta smartfonów, trudno jest znaleźć modele dedykowane stricte seniorom. Takie smartfony powinny mieć wyraźny i czytelny ekran, pojemną baterię i wytrzymałą obudowę. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze smartfona dla starszej osoby?

 

Duży wyświetlacz

Wybierając smartfon dla starszej osoby w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość wyświetlacza. Ekran powinien być na tyle duży, by nie męczył wzroku i umożliwiał łatwe odczytanie wyświetlonego tekstu. Wydaje się więc, że najlepsze dla seniorów będą smartfony z ekranem o przekątnej 5 cali i większej. Takie modele umożliwią swobodne odczytywanie treści i przeglądanie zdjęć. Pamiętajmy jednak, by ekran nie był zbyt duży, ponieważ smartfon będzie nieporęczny i niewygodny w obsłudze. Warto również postawić na dobrej jakości wyświetlacz, który poradzi sobie z odbijaniem promieni słonecznych.  

Telefony dla seniora

Wytrzymały akumulator

Wytrzymały akumulator to kolejny element, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie smartfona dla seniora. Jeśli smartfon będzie rozładowywał się zaledwie po jednym dniu, korzystanie z niego stanie się uciążliwe dla starszej osoby. Pamiętajmy również, że akumulator może się wyczerpać w najmniej spodziewanym momencie. Aby tego uniknąć, powinniśmy wybierać modele z akumulatorem o pojemności co najmniej 3000 mAh.

 

System operacyjny i interfejs

Smartfon dla starszej osoby powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze. Trudno jest jednoznacznie wskazać, który system operacyjny będzie najlepszy, ponieważ zarówno Android, iOS, jak i Windows mają swoje plusy i minusy. Warto jednak maksymalnie uprościć urządzenie, odinstalowując zbędne narzędzia, gry i aplikacje. 

 

jak-wybrac-smartfon-dla-seniora.jpg [175.59 KB]

 

Głośność

Starsze osoby często mają problemy nie tylko ze wzrokiem, ale również ze słuchem, dlatego trudno jest im komunikować się przez telefon. Z tego względu, smartfon dla seniora powinien być wyposażony w mocny głośnik. Dobrze by było, aby smartfon miał również funkcję głośnomówiącą, która umożliwi prowadzenie rozmowy nawet podczas hałasów.  

 

 

Przyciski alarmowe

Wielu producentów ma w swoich ofertach smartfony zaprojektowane specjalnie z myślą o seniorach. Takie modele zazwyczaj wyposażone są w przyciski alarmowe, które pozwalają szybko wezwać pomoc w nagłych sytuacjach. Przykładowo po naciśnięciu przycisku SOS, użytkownik uruchamia alarm i powiadamia swoich bliskich lub lekarza o wypadku.  

 

Solidna obudowa

Wybierając smartfon dla starszej osoby warto zwrócić uwagę na jego obudowę. Najlepiej, aby była wykonana z wytrzymałych materiałów, które szybko się nie porysują i nie ulegną zniszczeniu przy upadku z wysokości. W celach ochronnych warto również nakleić na wyświetlacz szkło hartowane i dokupić etui na smartfona.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS