Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Poznaj 3 największe wady smartfonów

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która korzysta z klasycznego telefonu komórkowego. Na rynku od pewnego czasu królują smartfony i ten trend z pewnością utrzyma się jeszcze kilka dobrych lat. Tego typu urządzenia posiadają wiele zalet, ale jak wszystkie inne - mają też swoje wady. W poniższym artykule przedstawimy kilka z nich.

 

Słaba bateria

Wydaje się, że największą wadą smartfonów jest tzw. słaba bateria. W erze tradycyjnych telefonów komórkowych nie mieliśmy takich problemów - bateria długo wytrzymywała i w rezultacie ładowaliśmy komórkę co kilkanaście dni. Czasy i technologie się jednak zmieniły. W wyniku intensywnej pracy, smartfon może się rozładować zaledwie po kilku godzinach. Dlatego musimy pamiętać o podłączeniu go na noc do ładowania, w przeciwnym razie rano może nas spotkać przykra niespodzianka - zaledwie kilkanaście procent baterii.

Smartfony

Duży rozmiar

Smartfony mogą być różnych rozmiarów - jedne są większe, inne mniejsze. Pewne jest natomiast to, że mają większe rozmiary niż klasyczne telefony komórkowe. Osoby, które przyzwyczaiły się do noszenia komórki w kieszeniach spodni, będą musiały szybko odzwyczaić się od tego nawyku, ponieważ smartfon może się w nich po prostu nie zmieścić. Duży gabaryt telefonu wpływa również na wygodę i komfort jego użytkowania, np. obsługa jedną ręką jest znacznie utrudniona. Dla nielicznych osób duży rozmiar telefonu jest zaletą, ale zdecydowana większość woli mniejsze urządzenia.

 

 

Skomplikowana obsługa

Przerzuciłeś się z tradycyjnego telefonu komórkowego na smartfona i zastanawiasz się od czego zacząć? Obsługa tego urządzenia może się okazać niezwykle trudna dla początkującego użytkownika. O ile wykonywanie i odbieranie połączeń oraz pisanie SMS-ów nie powinno nikomu sprawić problemów, to korzystanie z innych funkcji i aplikacji może okazać się o wiele trudniejszym zadaniem. Przede wszystkim trzeba się przyzwyczaić do bardzo czułego ekranu dotykowego, ponieważ przez przypadek możemy uruchomić niechcianą usługę lub aplikację. Duże zagrożenie stanowią także wirusy, które mogą wykraść dane z naszego telefonu. Zanim zaczniemy na dobre korzystać z naszego smartfona, warto wcześniej poświęcić kilka godzin na zapoznanie się ze wszystkimi jego parametrami i funkcjami.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS