% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Telefon komórkowy jak stacjonarny – czym się charakteryzuje?

Niektóre telefony komórkowe mogą z powodzeniem pełnić funkcję telefonu stacjonarnego. Takie modele sprawdzą się zarówno w domu, jak i biurze, jednak najbardziej polecane są osobom starszym. Wbrew pozorom z wyglądu bliżej im do bezprzewodowych aparatów stacjonarnych niż do klasycznych komórek. Czym się zatem charakteryzuje taki telefon komórkowy jak stacjonarny? Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

 

Telefon komórkowy jak stacjonarny – jak działa?

W sklepach pojawia się coraz więcej telefonów komórkowych wyglądających jak stacjonarne. Takie modele sprawdzą się nie tylko jako klasyczne komórki, ale również jako podstawowe telefony domowe. Z powodzeniem zastąpią bowiem klasyczne telefony stacjonarne. W przeciwieństwie do nich wykorzystują kartę SIM, dzięki czemu używają do połączenia nadajników GSM. Można więc z nich swobodnie korzystać nie tylko w całym domu, ale również w dowolnym innym miejscu. Z racji tego, że bezprzewodowy telefon stacjonarny komunikuje się ze stacją bazową podłączoną do sieci przy użyciu fal radiowych, jego zasięg jest ograniczony. Można więc z niego korzystać, spacerując po całym domu, a czasami nawet i ogrodzie, ale nie będzie działał, jeśli znajdzie się poza zasięgiem. Warto dodać, że wykorzystując komórkę jako telefon stacjonarny, mamy możliwość nie tylko wykonywania połączeń, ale również wysyłania wiadomości tekstowych SMS, a nawet multimedialnych MMS. Aby jednak telefon miał nieograniczony zasięg, nie może wykorzystywać numeru stacjonarnego, tylko standardowy numer komórkowy.   

Telefony stacjonarne przewodowe

Czym się wyróżnia telefon komórkowy jak stacjonarny?

Tego typu telefon komórkowy nie różni się bardzo od standardowego modelu. Zazwyczaj ma jednak większe rozmiary, duże klawisze z czytelnymi oznaczeniami, a także podświetlany, kolorowy ekran z wyraźną czcionką. To, co wyróżnia taki telefon, to dołączona do zestawu stacja dokująca, która automatycznie dostarcza energii. Pozwala ona na wygodne ładowanie telefonu bez konieczności podpinania do niego kabelka z ładowarką. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla osób starszych, które nie muszą pamiętać o podłączeniu telefonu do ładowarki. Wystarczy, że odłożą go do stacji ładującej, która będzie pełnić również rolę wygodnej podstawki. To właśnie przez stację dokującą takie telefony z wyglądu przypominają bezprzewodowe aparaty stacjonarne. Należy jednak wspomnieć, że producenci dołączają do takich telefonów również klasyczne ładowarki na kabel. Są one mniejsze i bardziej poręczne, więc można je bez problemu nosić w torebce czy plecaku. 

 

Telefon komórkowy jak stacjonarny – u kogo się sprawdzi?

Z takiego telefonu będą korzystać przede wszystkim osoby starsze, które większość czasu spędzają w domowym zaciszu, a tylko sporadycznie wychodzą na dłużej, np. do lekarza czy w odwiedziny do rodziny. Taki telefon będzie odpowiedni dla seniora, ponieważ ma duże klawisze i czytelny ekran, a jego bateria wytrzymuje znacznie dłużej niż w przypadku smartfona. Poza tym telefon komórkowy przypominający stacjonarny jest łatwy w obsłudze, dlatego starsze osoby bez problemu poradzą sobie z jego użytkowaniem. 

Taki model dobrze sprawdzi się również w przedsiębiorstwach, szczególnie tych, które mają stały kontakt z klientami. Brak kabla sprawi, że pracownicy łatwo będą mogli podawać sobie słuchawkę i korzystać z telefonu w różnych miejscach w firmie.

 
telefon-komorkowy-przypominajacy-z-wygladu-stacjonarny.webp

 

Czym się kierować wybierając telefon komórkowy jak stacjonarny?

Z racji tego, że z takiego telefonu będą korzystać przeważnie osoby starsze i firmy, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów, m.in.:

  • Duże przyciski i czytelny wyświetlacz – seniorzy często mają problemy ze wzrokiem, dlatego telefony z niewielkimi przyciskami i małą czcionką zupełnie nie sprawdzą się w ich przypadku. Telefony GSM na karty SIM przeważanie dostosowane są pod tym względem do potrzeb osób starszych. 

  • Wytrzymała bateria – tego typu telefony komórkowe zazwyczaj wyposażone są w wytrzymałe baterie, które pozwalają na nieprzerwane prowadzenie rozmów nawet do kilku godzin. 

  • Przycisk SOS – to funkcja opracowana z myślą o seniorach. Po naciśnięciu jednego przycisku telefon automatycznie połączy się z zaprogramowanym wcześniej numerem. Dzięki temu starsza osoba będzie mogła szybko wezwać pomoc w nagłych wypadkach

  • Dodatkowe funkcje – większość takich telefonów oferuje książkę telefoniczną na kilkaset wpisów, automatyczną sekretarkę, budzik czy kalkulator. 

 

 

Jaki telefon komórkowy jak stacjonarny wybrać?

Na rynku można znaleźć kilka telefonów komórkowych, przypominających z wyglądu aparaty stacjonarne. Wiele takich modeli na kartę SIM ma w swojej ofercie marka Maxcom. Różnią się one oczywiście designem i funkcjonalnością. Im więcej mają dodatkowych opcji, tym ich cena jest wyższa. Takie telefony komórkowe są jednak mocno zróżnicowane, dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie model. 

 
Telefon Maxcom MM 720 Telefon M-Life ML0639 Telefon Manta TEL 2202 Telefon Maxcom MM 461
telefon-maxcom-mm-720.webp telefon-m-life-ml0639.webp telefon-manta-tel-2202.webp telefon-maxcom-mm-461.webp
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS