Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym jest kod ograniczeń w telefonie?

Wpisując odpowiedni kod w naszym telefonie albo wybierając specjalną kombinację klawiszy, możemy sprawdzić najważniejsze informacje o naszym telefonie i wprowadzić zmiany w jego działaniu. Jednym z  często wyszukiwanych kodów do telefonów jest kod ograniczeń. Czym on jest i skąd można go wziąć?

Jakie są kody dostępu w telefonach?
 • Kod PIN – ten kod może mieć od 4 do 8 cyfr. Jego zadaniem jest chronienie naszej karty SIM przed nieupoważnionym użyciem. Poza tym wpisanie kodu PIN jest wymagane, by móc korzystać z niektórych funkcji. 

 • Kod PUK – jest to kod pomocniczy, którego należy użyć, jeśli wcześniej 3 razy wprowadziliśmy nieprawidłowy kod PIN. Znając kod PUK, będziemy mogli odblokować telefon. 

 • Kod blokady – znany również jako kod zabezpieczający albo hasło. Chroni telefon przed nieupoważnionymi osobami. Jeśli zapomnimy, jaki mamy kod, będziemy musieli oddać telefon do serwisu. Musimy się jednak liczyć z tym, że odblokowanie telefonu może spowodować utratę niektórych danych . 

 • Kod IMEI – pozwala zidentyfikować telefon w sieci komórkowej. Numer IMEI zazwyczaj jest nadrukowany na telefonie albo na uchwycie karty SIM, a także na oryginalnym opakowaniu. Można go również wyświetlić, wpisując w telefonie *#06#.

 

kody dostępu w telefonach

 

Co to jest kod ograniczeń?

Kiedyś producenci telefonów komórkowych na wniosek operatora sieci komórkowej zakładali w swoich produktach zabezpieczenie, tzw. simlock. To zabezpieczenie, nazywane również kodem ograniczeń, powodowało, że klient nie mógł korzystać z danego telefonu po przeniesieniu do innej sieci. Dzisiaj ten rodzaj zabezpieczenia jest niezwykle rzadko stosowany.

W jakich urządzeniach znajduje się kod ograniczeń? Kiedyś bardzo często kod ograniczeń jako blokadę telefonu wykorzystywała marka Nokia. Wówczas na ekranie telefonu pojawiał się komunikat „Wprowadź kod ograniczeń” – użytkownicy mogli trzy razy spróbować wpisać kod ograniczeń, aby usunąć simlocka. Skąd wziąć kod ograniczeń? Można go było wygenerować przez program Nokia Free Calculator albo u operatora – w obu przypadkach konieczne było uiszczenie opłaty za wykonaną usługę. Kod ograniczeń uzyskuje się po podaniu numeru IMEI telefonu oraz sieci, w której aktualnie działa albo został zakupiony telefon. 

 

 

W jaki sposób wpisać kod do zmiany ograniczeń w telefonie Nokia

 • Na początku należy uruchomić telefon bez karty SIM.

 • Następnie wybrać na klawiaturze znak #.

 • W następnych kroku wpisujemy wygenerowany kod. Aby uzyskać znak „p” 3 raz szybko naciskamy gwiazdkę, w przypadku znaku „w” 4 wciskamy gwiazdkę, a żeby otrzymać znak „+” 2 razy naciskamy szybko gwiazdkę. 

 • Gdy wprowadzimy pełny kod ograniczeń, zatwierdzamy go, naciskając znak #.

 • Na ekranie powinien pojawić się komunikat „wyłączono ograniczenia kart SIM”

 • Wówczas telefon się zresetuje i będziemy mogli z niego korzystać bez simlocka. 

Odblokowanie telefonu w ten sposób nie jest trudne. To sprawdzona i całkowicie bezpieczna metoda, ponieważ kod odblokowujący został przygotowany przez producenta.

Smartfony

 

 

skąd wziąć kod ograniczeń do telefonu
 

 

Kod ograniczeń w iPhone

W przypadku iPhone’ów kod ograniczeń stosowany jest w celu zablokowania niektórych funkcjonalności albo w celu ograniczenia dostępu do pewnych aplikacji. Ograniczenie funkcji telefonu przydaje się szczególnie rodzicom, którzy mogą w ten sposób uniemożliwić swoim dzieciom korzystanie z gier lub dostęp do nieodpowiednich aplikacji. Aby móc odzyskać dostęp do zastrzeżonych pozycji, konieczne jest wprowadzenie kodu. 

 

Jak odzyskać kod ograniczeń w iPhonie?

Niestety często zdarza się, że zapominamy swoich haseł i kodów, przez co później mamy trudności z dostępem do potrzebnych funkcjonalności. W takim przypadku konieczne będzie zresetowanie kodu ograniczeń.

Jak zresetować kod ograniczeń w telefonie iPhone? To bardzo proste. Kod możemy zresetować, wykorzystując oprogramowanie odblokowujące Apeaksoft iOS Unlocker. Jest to bezpieczne narzędzie, które pozwala na usunięcie starego hasła i odblokowanie telefonu. Wystarczy podłączyć kablem telefon do komputera, pobrać narzędzie i otworzyć. Po naciśnięciu przycisku „start” program natychmiast rozpocznie usuwanie lub odzyskiwanie kodu ograniczeń. Następnie iPhone uruchomi się ponownie, a my będziemy mogli wpisać nowe hasło ograniczające.

 
jak zresetować kod ograniczeń w iPhone
 

 

Kod ograniczeń w prawie jazdy

Okazuje się jednak, że kody ograniczeń występują nie tylko w telefonach. Kody możemy znaleźć też w swoim prawie jazdy – nie dotyczą one jednak wszystkich kierowców, lecz tylko tych, którzy mają pewne ograniczenia w związku z kierowaniem pojazdów. 

W rubryce nr 12 w prawie jazdy niektórzy kierowcy mogą znaleźć kody ograniczeń. Większość z nich związana jest ze stanem zdrowia – ze schorzeniami lub wadami, które wpływają na zdolność prowadzenia samochodu. Najczęściej występującym kodem jest kod 01.06, który oznacza, że kierujący pojazdem musi mieć założone okulary lub soczewki kontaktowe. 

Oto inne kody ograniczeń w prawie jazdy:

 • 01.01 – wymagane okulary,

 • 01.02 – wymagane soczewki kontaktowe,

 • 01.05 – wymagana przepaska na oko,

 • 01.06 – wymagane okulary lub soczewki kontaktowe,

 • 01.07 – indywidualna korekta lub ochrona wzroku,

 • 02 – wymagana korekta słuchu lub wspomaganie komunikacji,

 • 03.01 – wymagana proteza lub szyna ortopedyczna kończyny górnej,

 • 03.02 – wymagana proteza lub szyna ortopedyczna kończyny dolnej.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS