Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Nowe smartwatche Samsung Galaxy Watch 4

Najnowsze smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch 4, które stosunkowo niedawno pojawiły się w sprzedaży, są pierwszymi, które porzuciły dziedzictwo Tizena na rzecz systemu operacyjnego Wear OS, który powstał we współpracy marki Samsung z firmą Google. Co oferują nowe zegarki? Czym różnią się od poprzedniej generacji smartwatchy Samsung Galaxy Watch 3?

[Aktualizacja 12.07.2023]

 

O czym przeczytasz w tym artykule?

 • Smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 – wygląd, wielkość i jakość wykonania.
 • Co nowego oferują smartwatche z serii Galaxy Watch 4?
 • Smartwatche Samsung Galaxy Watch 3 vs. Samsung Galaxy Watch 4 – porównanie.
 • Jak skonfigurować zegarek Samsung Galaxy Watch 4?
 • W jaki sposób można dodawać aplikacje do smartwatcha Samsung?
 • Podpowiemy również, kiedy smartwatche pojawią się w sprzedaży i gdzie można je będzie kupić.

 

Smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 – do wyboru, do koloru

Premia najnowszych smartwatchy marki Samsung – Samsung Galaxy Watch 4 odbyła się 11 sierpnia 2021 roku na konferencji Galaxy Unpacked August 2021. Poza inteligentnymi zegarkami producent zaprezentował również dwa nowe smartfony Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Filip 3 oraz słuchawki Galaxy Buds 2.

Wśród najnowszych smartwatchy znajdziemy dwa modele: Samsung Galaxy 4 i Samsung Galaxy 4 Classic. Oba smartwatche dostępne są w wersji z LTE lub bez.

 • Smartwatche Samsung Galaxy 4 – zostały zaprojektowane z myślą o codziennym użytkowaniu. Mają obudowę wykonaną z aluminium i są dostępne w rozmiarach 40 mm i 44 mm. Modele z ekranem 40 mm występują w kolorze czarnym, srebrnym i różowym złocie. Natomiast zegarki w rozmiarze 44 mm są dostępne w kolorach czarnym, zielonym i srebrnym. 

 • Smartwatche Samsung Galaxy 4 Classic – cechują się klasycznym, eleganckim designem. Mają obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej i wyposażone są w obrotowe pierścienie. Dostępne są z ekranami w rozmiarach 42 mm i 46 mm w kolorach czarnym i srebrnym.

Oba modele z serii Samsung Galaxy Watch 4 cechują się smukłym, eleganckim wzornictwem. Użytkownicy mogą wymienić paski na inne (pasek do smartwatcha można do kupić na stronie producenta) i mają możliwość projektowania własnych tarczy w przystępny sposób. Wszystko to pozwala spersonalizować zegarek, dopasowując go do naszego stylu.

 

 

Co nowego oferują smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch 4?

Smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 z wyglądu nieco przypominają swoich poprzedników, choć są od nich lżejsze i smuklejsze. Mają jednak znacznie bogatsze wnętrze.

 

Mniejszy wyświetlacz, większa rozdzielczość

W porównaniu do smartwatchy Samsung Galaxy Watch 3, nowe modele mają trochę mniejsze wyświetlacze - 1,19 cala dla rozmiaru 42 mm i 1,36 cala dla rozmiaru 46 mm. Mimo tej niewielkiej różnicy zegarek Samsung Galaxy 4 jest zdecydowanie smuklejszy od swojego poprzednika. Co więcej, wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 450 x 450 automatycznie dostosowuje poziom jasności. Każdy użytkownik może sam wybrać odpowiednią jasność spośród 254 poziomów.

Nowy procesor 5 nm

Najnowsze smartwatche marki Samsung jako pierwsze zostały wyposażone w dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos W920 (5 nm). Ten procesor jest o 1,25 razy szybszy i zapewnia 10-krotnie płynniejszą grafikę. Wydajność i płynność działania powinna być znacznym ulepszeniem w stosunku do ostatniej generacji smartwatchy Samsung.

 

Nowy system operacyjny Wear OS Powered by Samsung

Do tej pory wszystkie smartwatche marki Samsung pracowały na systemie Tizen, który jest autorskim systemem producenta. Modele z serii Samsung Galaxy Watch 4 jako pierwszy otrzymały najnowszy system Wear OS, który został opracowany we współpracy marki Samsung z firmą Google. Dzięki temu użytkownik dostaje dostęp do wielu aplikacji Google, takich jak Mapy Google, Google Pay czy Youtube Music, a także do innych popularnych aplikacji, np. Spotify, Strava, Calm czy adidas Running. Są one dostępne w sklepie Google Play bezpośrednio z pozycji smartwatcha. Za intuicyjną obsługę odpowiada interfejs One UI Watch.

Jak zainstalować Messanger w smartwatchu? Najpierw musimy mieć aplikację na swoim smartfonie, a później musimy zainstalować w zegarku aplikację, która odpowiada za klawiaturę, np. Keyboard for Wear OS (Android Wear). Następnie w smartfonie należy przejść do aplikacji Galaxy Wearables, wybrać ustawienia zegarka i przejść do powiadomień. Tam należy wejść w Messenger i sprawdzić, czy połączenie jest włączone. 

 
system Wear OS w smartwatchu Samsung Galaxy Watch 4

Źródło: www.news.samsung.com

 

Więcej pamięci

Nowe smartwatche zyskały również więcej pamięci – 1,5 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Dzięki temu smartwatch oferuje dużo miejsca na pobieranie i przechowywanie aplikacji, utworów muzycznych, czy zdjęć. 

 

Większa trwałość baterii

Najnowsze smartwatche mają baterie o pojemności zbliżonej do modeli z serii Samsung Galaxy Watch 3. Czas pracy na baterii wynosi do 40 godzin. Zegarki osiągają stan pełnego ładowania w ciągu 1 godziny i 38 minut, czyli ładują się znacznie szybciej niż ich poprzedniki. A trzeba pamiętać, że mają wyświetlacze o wyższej jakości i szybsze, wydajniejsze procesory. Należy wspomnieć, że wystarczy ładować smartwatcha przez 30 minut, aby był on w stanie pracować przez 10 godzin. 

 

Smartwatche

Nowe funkcje zdrowotne

Producent dodał do nowej serii smartwatchy też więcej funkcji, które monitorują stan naszego zdrowia. Nowością jest czujnik BioActive, który przy pomocy jednego chipsetu obsługuje trzy czujniki: optyczny czujnik tętna, elektryczny czujnik serca oraz czujnik dokonujący analizy impedancji bioelektrycznej. Czujnik BioActive dokonuje oceny ciała w czasie rzeczywistym. Monitoruje ciśnienie krwi, jest w stanie wykryć nieregularny rytm serca, skontrolować poziom tlenu we krwi, a także zmierzyć skład ciała. Poza tym smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 zapewniają bardziej szczegółową niż dotychczas analizę snu – za sprawą nowoczesnych czujników są w stanie wykryć nawet chrapanie. Należy jednak pamiętać, że zegarek dokona tych pomiarów, tylko jeśli będzie sparowane ze smartfonem Samsung

 
czujnik bioactive w smartwachu Samsung

Źródło: www.samsung.com

 

Płatności zbliżeniowe

Co ważne, nowymi smartwatchami w końcu zapłacimy za zakupy w sklepie lub w restauracji za kolację. W serii zegarków Galaxy Watch 3 było to niemożliwe, ponieważ system Tizen nie wspiera płatności zbliżeniowych Google Pay, a aplikacja Samsung Pay w naszym kraju jest niedostępna. Nowe smartwatche mają system Wear OS, dzięki któremu możliwe będzie dokonywanie płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem aplikacji Google Pay

Jak płacić zbliżeniowo smartwatchem? Na początku musimy zainstalować aplikację Google Pay w telefonie i dodać do niej naszą kartę. Gdy to zrobimy, będziemy mogli płacić zbliżeniowo smartwatchem, bez konieczności łączenia się z telefonem. Wystarczy, że zegarek będzie odblokowany.

 

Blokada przed wodą

Każdy smartwatch Samsung Galaxy 4 oferuje też możliwość zablokowania ekranu przed wodą. Dzięki tej opcji można całkowicie wyłączyć zegarek podczas pływania czy kąpieli. Wystarczy wejść w panel szybkich ustawień, przesunąć w dół na ekranie zegarka, a następnie wybrać ikonę wody.

 

Samsung Galaxy Watch 3 vs. Samsung Galaxy Watch 4 – porównanie

 
 

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 3

Smartwatch Samsung Galaxy Watch 4

Rodzaj wyświetlacza

Super AMOLED o rozdzielczości 360 x 360

Super AMOLED o rozdzielczości 450 x 450

Procesor

Dual-Core o taktowaniu 1,15 GHz

Exynos W920 (5 nm) o taktowaniu 1,18 GHz

Dostępna pamięć

Pamięć RAM: 1 GB

Pamięć wewnętrzna: 8 GB

Pamięć RAM: 1,5 GB

Pamięć wewnętrzna: 16 GB

System operacyjny

Tizen

Wear OS

Pojemność baterii

340 mAh dla modelu w rozmiarze 45 mm

247 mAh dla modelu w rozmiarze 41 mm

361 mAh dla modeli w rozmiarze 44 i 46 mm

247 mAh dla modeli w rozmiarze 40 i 42 mm

Łączność

Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4+5GHz, GPS, NFC, LTE (w zależności od modelu)

Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4+5GHz, GPS, NFC, LTE (w zależności od modelu)

Czujniki

Akcelerometr, Żyroskop, Barometr, Optyczny czujnik tętna, EKG, Czujnik światła otoczenia.

Akcelerometr, Barometr, Żyroskop, Czujnik geomagnetyczny, Czujnik światła, Czujnik Samsung BioActive: optyczny puls (PPG), elektrokardiogram (EKG), bioelektryczny czujnik analizy impedancji (BIA).

 

Zegarek Samsung Galaxy Watch 4 - wady i zalety

Zalety smartwatcha Samsung Galaxy Watch 4:

 • elegancki wygląd,
 • wysoka jakość wykonania,
 • system Wear OS,
 • płatności zbliżeniowe Google Pay,
 • rozbudowany zestaw czujników: EKG, ciśnienie, sen, skład ciała itp,
 • wodoszczelność IP68 do 50 metrów pod wodą,
 • wbudowany głośnik i mikrofon,
 • ponad 90 ćwiczeń sportowych.

 

Wady smartwatcha Samsung Galaxy Watch 4:

 • krótka żywotność baterii,
 • spadki wydajności,
 • wirtualna tarcza do sterowania,
 • problemy z klawiaturą.

 

 

Z jakimi telefonami współpracuje smartwatch Samsung Galaxy Watch 4?

Smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch 4 współpracują ze smartfonami z najnowszą wersją systemu Android. Niektóre funkcje, jak np. EKG, pomiar nasycenia krwi tlenem czy ciśnieniomierze, działają tylko po połączenia ze smartfonami Samsung. Pojawiają się również zgłoszenia, że smartwatche nie współpracują z telefonami marki Huawei – nie tylko nowymi modelami, ale również tymi starszymi. 

 
smartwatche Samsung Galaxy Watch 4

Źródło: www.news.samsung.com

 

Jak skonfigurować zegarek Samsung Galaxy Watch 4?

Nowe smartwatche Samsung Galaxy Watch 4 można połączyć z każdym typem smartfona, niezależnie od tego, czy działa on na systemie Android, czy innym. Najpierw jednak należy zainstalować na smartfonie aplikację Galaxy Wearable.

Gdy zegarek jest włączony, wykonujemy następujące kroki na smartfonie:

 • Uruchamiamy aplikację Galaxy Wearable, przechodzimy do zakładki „Start”. Pojawi się okno uruchamiania Bluetooth – wybieramy produkt, z którym chcemy nawiązać połączenie. Na końcu klikamy „Gotowe”.
 • Jeśli połączenie Bluetooth jest aktywne, to wystarczy, że wejdziemy w „Menu” aplikacji, a następnie wybierzemy „Dodaj nowe urządzenie”.

 

jak-skonfigurowac-smartwatch-samsung-galaxy-watch-4.png [144.12 KB]

Źródło: materiały marki Samsung

 

Zegarek smartwatch Samsung Galaxy 4 – jak dodawać do niego aplikacje?

Smartwatche Samsung Galaxy 4 pozwalają również na wgrywanie dodatkowych aplikacji, które znacznie rozszerzają ich możliwości. W większości przypadków zainstalowanie aplikacji w smartfonie sprawi, że zostanie ona również zainstalowana w zegarku. Nie dotyczy to jednak wszystkich aplikacji. Niektóre wymagają ręcznej instalacji na smartwatchu. Dzięki systemowi WearOS instalowanie aplikacji nie jest trudne i zajmie nam zaledwie kilka chwil.

 1. Otwieramy aplikację Galaxy Wearable na smartfonie, przewijamy w dół i wybieramy przycisk „Sklep”.
 2. Wyszukujemy interesującą nas aplikację, a następnie naciskamy przycisk „Instaluj dla wybranej aplikacji”.

W ten sam sposób możemy również zainstalować aplikację bezpośrednio na zegarku. Jednak jego ekran jest dość mały, co utrudnia rozpoznawanie aplikacji.

 

Samsung Galaxy Watch 4 – kiedy w sprzedaży?

Smartwatche z serii Samsung Galaxy Watch 4 zostały zaprezentowane 11 sierpnia 2021 roku. Właśnie wtedy rozpoczęła się ich przedsprzedaż. Natomiast do regularnej sprzedaży trafiły 27 sierpnia. 

Gdzie kupić nowe smartwatche Samsung? Od kilku dni dostępne są do kupienia w sklepie internetowym Max Elektro oraz w sklepach stacjonarnych naszej sieci. 

 

Podsumowanie

Najnowsza generacja smartwatchy Samsung Galaxy Watch 4 bez wątpienia podbiła serca wielu użytkowników. Dowodem na to może być fakt, że przedsprzedaż zegarków musiała zakończyć się wcześniej, niż zapowiadano, ponieważ wszystkie zegarki zostały wyprzedane. Pierwsze recenzje użytkowników napawają optymizmem, ponieważ smartwatche wyposażone są praktycznie we wszystkie najważniejsze funkcje. 

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS