% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Telewizor z Androidem – czy warto go kupić?

System Android znamy przede wszystkim ze smartfonów i tabletów, ale coraz częściej pojawia się on również w telewizorach. Android TV jest intuicyjnym, uniwersalnym systemem, z którego korzysta wielu producentów. Jakie zalety i wady ma taki system? Czy warto kupić telewizor z Androidem?

 

Android TV – co to znaczy?

Android to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Jest powszechnie stosowany w różnych urządzeniach elektronicznych, m.in. w smartfonach, tabletach, smartwatchach i smartbandach, a także w telewizorach. Stworzony przez firmę Google system Android jest łatwy do dostosowywania i otwarty na inne oprogramowanie. 

Android TV to specjalna wersja systemu dostosowana do obsługi telewizorów. Jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, nawet dla początkującego użytkownika. Natomiast bardziej zaawansowanym użytkownikom oferuje ogrom ciekawych możliwości. Należy pamiętać, że oprogramowanie musi być stale podłączone do Internetu za pomocą modułu Wi-Fi albo z wykorzystaniem kabla LAN.

 

Do czego służy system Android TV?

Każdy Smart TV oferuje dostęp do Internetu i wielu innych ciekawych funkcji. Po co jest w takim razie system Android? Jego zadaniem jest maksymalne ułatwienie zarządzania telewizorem. System ten stanowi zatem centrum zarządzania odbiornikiem

Co daje system Android TV? Przede wszystkim ułatwia przeglądanie kanałów oraz pobieranie i odtwarzanie aplikacji. Dzięki niemu możemy swobodnie korzystać z Internetu z pozycji telewizora – mamy dostęp do przeglądarki internetowej, do bankowości internetowej, poczty e-mail, a nawet mediów społecznościowych. To właśnie dzięki temu systemowi możemy korzystać z platform VOD, na których znajduje się ogromna baza filmów, seriali i programów telewizyjnych. Co więcej, telewizor z Androidem pozwala na łatwe odtwarzanie multimediów zapisanych w pamięci smartfona, a także obsługę gier po podłączeniu pada.

 
do czego służy system Android w telewizorze

 

Android TV – czym się różni od Smart TV?

Wiele osób zastanawia się, czym się różni Android TV od Smart TV. Nie jest to właściwie zadane pytanie, ponieważ Android TV jest rodzajem systemu Smart TV. Podobnie jak inne systemy operacyjne, Android oferuje wiele inteligentnych funkcji, które można zrealizować dzięki dostępowi do Internetu. Android na telewizor różni się jednak od innych systemów smart, m.in. wyglądem interfejsu, dostępem do większej liczby aplikacji, multimedialnością czy płynnością działania. 

 jak wybrać telewizor z Androidem

 

Jakie są aplikacje na TV z Androidem?

Każdy system operacyjny w telewizorze oferuje dostęp do rozmaitych aplikacji. Jednak nie wszystkie aplikacje będą działać na danym systemie operacyjnym. Telewizor z Androidem oferuje dostęp aż do około 3,5 miliona aplikacji, czyli najwięcej ze wszystkich systemów operacyjnych. Dzięki temu możemy pobierać aplikacje, instalować je w telewizorze i korzystać z nich, ile chcemy. Co zainstalować w telewizorze Android? Do najpopularniejszych aplikacji należą:

  • Aplikacje VOD – HBO Max, Netflix, Amazon Prime Video, Player, Showmax, Rakuten, Ipla, Polsat Box Go, Filmbox Live, Cineman, CDA.   

  • Aplikacje multimedialne – YouTube, Spotify, Tidal, Deezer.

  • Aplikacje społecznościowe i internetowe – Instagram, Facebook, Twitter, przeglądarka www.

 
aplikacje na telewizor z Androidem

 

Jak pobierać aplikacje na telewizor z Androidem?

W telewizorach z systemem Android pobieranie i instalowanie aplikacji jest bardzo łatwe. Wystarczy wejść w menu główne telewizora, a następnie przejść do Sklepu Play. Tam pojawi się lista dostępnych aplikacji, które możemy zainstalować w naszym telewizorze. Jeśli nie możemy znaleźć interesującej nas aplikacji, łatwo ją odnajdziemy, korzystając z wyszukiwarki. Gdy znajdziemy odpowiednią aplikację, wystarczy, że ją wybierzemy, a następnie zainstalujemy. Po wykonaniu tych czynności w menu telewizora powinna pojawić się zainstalowana przez nas aplikacja.

Należy dodać, że wiele popularnych aplikacji jest już fabrycznie zainstalowanych. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji z innych źródeł niż Sklep Play. Takie aplikacje są dostępne w formie plików APK, które dostępne są w darmowych serwisach internetowych. 

 

Jakie telewizory mają Androida?

Wielu producentów oferuje własne systemy Smart TV, ale jest też mnóstwo takich, którzy wyposażają telewizory w systemy Android. Wśród takich odbiorników znajdziemy zarówno modele budżetowe, jak i z wyższej półki cenowej. Z systemu Android w telewizorach korzystają tacy producenci jak: Andrino, Blaupunkt, JVC, Kiano, Manta, Sony, Thomson, Toshiba i Xiaomi. Mimo tego, że marka Philips stworzyła własny system operacyjny Saphi, niektóre swoje odbiorniki w dalszym ciągu wyposaża w system Android.

 
Telewizor Sharp 43FN3EA 43" LED 4K UHD Android TV
1599.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1549.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1599.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Jaki TV z Androidem wybrać?

Jeśli chcemy kupić telewizor z Androidem, przed zakupem powinniśmy zapoznać się z kilkoma ważnymi parametrami. 

  • Przekątna ekranu – zawsze wyrażana jest w calach. Telewizory Android TV dostępne są w wielu wymiarach – bez problemu znajdziemy modele zarówno o przekątnej 32 cali, jak i 75 cali. Mały telewizor z Androidem (np. o przekątnej 32 cali) to wydatek ok. 800-1200 zł. 

  • Rodzaj matrycy – aktualnie możemy wybierać spośród matryc LCD, LED, OLED albo QLED. Warto dokładniej zapoznać się z ich specyfikacją, aby wybrać telewizor, który najlepiej spełni nasze potrzeby. Musimy jednak mieć na uwadze, że najtańszy będzie telewizor z Androidem z matrycą LCD lub LED. Natomiast najdroższe będą odbiorniki z matrycą OLED – w zależności od przekątnej ekranu mogą one osiągać ceny nawet do 6000 zł. 

  • Rozdzielczość – telewizor z Androidem może mieć rozdzielczość HD Ready, Full HD lub 4K. Im wyższą rozdzielczość wybierzemy, tym bardziej szczegółowy obraz uzyskamy na ekranie. 

  • Klasa energetyczna – określa, ile energii zużywa telewizor podczas pracy. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zanieczyszczenie środowiska i większe oszczędności prądu. Do najbardziej energooszczędnych telewizorów należą te o klasie zbliżonej do A.

  • Wymiary – wybierając telewizor z Androidem, powinniśmy wziąć pod uwagę również dane techniczne, które określają jego wymiary. Powinniśmy dokładnie sprawdzić szerokość, wysokość i długość telewizora. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zmieści się w wyznaczonym miejscu. 

Przed zakupem warto porównać ze sobą kilka modeli telewizorów i poczytać opinie innych użytkowników. W ten sposób zyskamy pewność, że kupujemy dobry sprzęt.

Telewizory

Czy warto kupić telewizor z Androidem?

Telewizor z Androidem czy bez? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów. Trudno jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć, ponieważ Android w TV ma zarówno zalety, jak i wady.

Telewizor z Androidem – zalety

  • Android TV to przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze system.

  • Oferuje dostęp do ogromnej bazy aplikacji oraz gier w Google Play. TV bez Androida nie oferuje dostępu do tak dużej liczby aplikacji. 

  • Możliwe granie w gry na pilocie lub za pomocą pada, bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu.

  • Wygodne odtwarzanie plików, zdjęć i materiałów wideo ze smartfona.

  • Android TV jest kompatybilny ze wszystkimi usługami, które oferuje marka Google, czyli np. z pocztą Gmail czy Google Maps

  • Wyszukiwanie głosowe – możliwość sterowania bez użycia pilota.

 

Telewizor z Androidem – wady

Należy pamiętać, że system Android nie będzie jednakowo działał na wszystkich urządzeniach. Tanie odbiorniki, które wyposażone są w słabszej jakości podzespoły, mogą mieć problemy związane z płynnym działaniem systemu i uruchamianiem aplikacji. Należy również pamiętać, że dostęp do aplikacji jest ograniczony przez aktualną wersję Androida. Oznacza to, że niektóre aplikacje nie będą działać na starszych wersjach tego systemu. 

 
telewizor z Androidem - zalety i wady

 

Podsumowanie

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, co lepsze: telewizor z Androidem czy bez? Każdy Smart TV oferuje szereg nowoczesnych możliwości, których nie znajdziemy w zwykłych odbiornikach telewizyjnych. Android TV nie jest jeszcze do końca dopracowany, dlatego jego działania na niektórych odbiornikach może nie być tak płynne, jakbyśmy tego oczekiwali. System ten jest jednak cały czas udoskonalany, a w telewizorach stosowane są coraz lepszej jakości podzespoły, co sprawia, że Android TV jest chętnie wybierany przez wielu konsumentów.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS