% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak przewieźć bezpiecznie telewizor?

Telewizor znajduje się praktycznie w każdym domu. Gdy planujemy przeprowadzkę albo chcemy po prostu odświeżyć mieszkanie, musimy pomyśleć o jego bezpiecznym transporcie. Wszystkie duże sprzęty AGD i RTV wymagają zachowania szczególnej ostrożności w czasie przewożenia. Powinniśmy więc odpowiednio je zabezpieczyć i zastosować się do wskazówek producenta. Sprawdźmy zatem, jak zapewnić bezpieczny transport telewizora do miejsca docelowego.

 

Jak zapakować bezpiecznie telewizor do transportu?

Telewizor to delikatny sprzęt, który przez nieuwagę bardzo łatwo można uszkodzić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na bezpieczne przetransportowanie telewizora do nowego mieszkania jest zapakowanie go do oryginalnego kartonu. Takie pudełko ma odpowiednią grubość i jest idealnie dopasowane rozmiarowo do naszego telewizora. Nie musimy się więc obawiać, że podczas przenoszenia pudełko rozerwie się, a telewizor wypadnie na twarde podłoże i się rozbije. Poza tym w oryginalnym kartonie znajdują się panele styropianowe, które zabezpieczają rogi telewizora oraz folia ochronna, do której należy włożyć odbiornik. W ten sposób bezpiecznie przewieziemy telewizor do miejsca docelowego.

Telewizory

Jak przewieźć telewizor bez kartonu od producenta?

Sprawa nieco się komplikuje, jeśli nie mamy w domu oryginalnego kartonu po telewizorze. W takiej sytuacji najlepiej będzie wykonać opakowanie samemu. Powinniśmy poszukać kartonu o rozmiarach zbliżonych do telewizora, a jeśli mamy styropian, dobrze by było zabezpieczyć boki telewizora. Poza tym przyda nam się folia bąbelkowa, którą powinniśmy porządnie zabezpieczyć ekran. Jeśli w kartonie zostały jakieś puste przestrzenie, możemy je wypełnić folią bąbelkową albo nawet starymi gazetami. Ważne jestem bowiem, aby telewizor nie przesuwał się podczas transportu.

Transport telewizora – w jakiej pozycji?

Jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca w samochodzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przewieźć telewizor do nowej lokalizacji własnym pojazdem. Musimy jednak zachować należne środki ostrożności. Przede wszystkim telewizor powinniśmy ułożyć na tylnym siedzeniu albo w bagażniku, a dodatkowo zabezpieczyć go specjalnymi pasami transportowymi lub pasami bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że telewizor powinien być przewożony w pozycji stojącej, a nie leżącej lub pochylonej. Dotyczy to wszystkich modeli telewizorów, jednak szczególnie duże znacznie będzie miało w przypadku telewizorów plazmowych. Choć nie są one już produkowane, wciąż można je dostać na rynku, a z pewnością wiele osób ma je w swoich domach. Transport telewizora plazmowego w pozycji leżącej może doprowadzić do rozszczelnienia się gumowej izolacji komórek i w rezultacie do jego uszkodzenia. Poza tym telewizor powinniśmy tak ułożyć, aby ekran był skierowany na zewnątrz, a nie w stronę siedzenia. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, zapewnimy w pełni bezpieczny transport telewizora.

Jeśli nie mamy pudełka, w które moglibyśmy zapakować nasz odbiornik, ani wystarczająco dużego samochodu, zawsze możemy zlecić transport telewizora firmie przeprowadzkowej.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS