Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać telewizor do sypialni?

Zdecydowana większość z nas decyduje się umieścić telewizor w salonie, gdzie cała rodzina będzie mogła wygodnie oglądać ulubione filmy i seriale. Niektóre osoby dodatkowo postanawiają kupić niewielki telewizor do sypialni. Dzięki niemu, przed pójściem spać można oglądać telewizję nie wychodząc z łóżka. Jaki więc powinien być telewizor do sypialni? Czym kierować się podczas jego zakupu?

 

Rozmiar telewizora

Każdy chciałby mieć jak największy ekran w swoim pokoju, ponieważ zapewnia on najlepsze wrażenia z oglądania telewizji. Należy jednak pamiętać, że rozmiar telewizora powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia, dlatego będzie to kluczowy element podczas wyboru urządzenia. Jeśli więc sypialnia nie ma imponujących rozmiarów, duże kinowe telewizory się nie sprawdzą - takie modele powinniśmy zamontować w salonie. Wybór możemy rozpocząć od niewielkich modeli, np. 24- calowych, które będą idealne do małych pomieszczeń. Z kolei większe telewizory, o przekątnej około 40 cali dobrze się sprawdzą w większych sypialniach. Wydaje się, że zarówno do mniejszej, jak i większej sypialni sprawdzą się telewizory o przekątnych około 30 cali, dobrym wyborem będzie 32- calowy telewizor marki United LED 32BG55.

Telewizory

Na szafkę czy na ścianę?

Jeśli wybieramy telewizor do salonu, zazwyczaj decydujemy się zamontować go na ścianie. W przypadku telewizora do sypialni, sprawa nie jest już taka prosta. Pamiętajmy, że w sypialni będziemy oglądać telewizję leżąc w łóżku. Dlatego trzeba ustawić urządzenie tak, aby nie męczyło naszego wzroku i nie wymuszało leżenia w niekomfortowej pozycji. Najprostszym sposobem umieszczenia telewizora jest postawienie go na szafce RTV – należy jedynie wybrać odpowiedni mebel, aby urządzenie znajdowało się mniej więcej na wysokości wzroku. Gdy w sypialni brakuje miejsca na wstawienie dodatkowej szafki RTV, można zawiesić telewizor na ścianie. W takiej sytuacji telewizor powinien zostać zamontowany na ścianie naprzeciwko łóżka. Należy odpowiednio określić jego wysokość, ponieważ nie może wisieć ani zbyt nisko ani zbyt wysoko.

 

Telewizor Philips 43PFS5507/12 43" LED Full HD
1099.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1049.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1499.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Funkcje Smart TV

Aktualnie coraz więcej telewizorów zostaje wyposażonych w funkcję Smart TV. Będzie ona szczególnie przydatna w telewizorze, który ma zawisnąć w salonie, ponieważ to tam cała rodzina urządza sobie seanse kinowe. Jeśli chodzi o telewizor do sypialni, przed zakupem powinniśmy się zastanowić czy będziemy korzystać z tej funkcji. Jeśli nie, nie ma sensu dopłacać i kupować telewizora Smart TV. Osoby, które nie chcą przeznaczać dużej sumy na zakup telewizora do sypialni, powinny wybrać dobry model bez Smart TV, np. United LED 32BG55.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS