% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki telewizor kupić do konsoli PS4?

Jeśli lubisz spędzać czas grając w gry na konsoli i chciałbyś cieszyć się wirtualną rozgrywką w jak najwyższej jakości, powinieneś rozważyć zakup odpowiedniego telewizora. Pamiętaj, że taki telewizor wybiera się inaczej niż telewizor, który ma służyć jedynie do oglądania filmów i seriali. Na jakie więc parametry należy zwrócić uwagę?

 

Rozmiar ekranu i rozdzielczość

Z pewnością każdy gracz chciałby cieszyć się grą na dużym ekranie. Dobór odpowiedniej przekątnej ekranu będzie kwestią indywidualną, aczkolwiek ważnym czynnikiem jest również odległość dzieląca gracza od telewizora. Jeśli chodzi o rozdzielczość, do konsoli PS4 odpowiednia będzie zarówno Full HD, jak i 4K. Jednak, Full HD sprawdzi się w przypadku mniejszych modeli – do 40 cali, zaś przy większej przekątnej lepiej postawić na rozdzielczość 4K. Należy dodać, że konsola PS4 wspiera rozdzielczość 4K, dlatego jeśli zależy nam na jak najlepszych wrażeniach wizualnych, powinniśmy wybrać telewizor o takiej rozdzielczości.

Telewizory

Input Lag

Jednym z najważniejszych parametrów telewizora do konsoli PS4 jest Input Lag, czyli opóźnienie sygnału między źródłem, a jego wyświetlaczem. Im jest on wyższy, tym nasza reakcja będzie wolniejsza na to, co wyświetla się na ekranie. Takie opóźnienie sygnału jest bardzo ważne w przypadku gier, ponieważ może zadecydować o wygranej bądź porażce. Z tego względu, telewizor do konsoli PS4 powinien mieć jak najniższy Input Lag. Najlepiej wybierać modele przeliczające sygnał z prędkością 20 – 25 ms, natomiast nie zaleca się telewizorów z opóźnieniem większym niż 50 ms.

 

Czas reakcji

Wybierając telewizor do konsoli PS4, powinniśmy również zwrócić uwagę na czas reakcji matrycy, ponieważ ma on duży wpływ na jakość obrazu. Podczas grania w gry obraz zmienia się dynamicznie, dlatego ważne jest, aby czas reakcji matrycy był jak najkrótszy. W przeciwnym razie, na ekranie pojawi się tzw. efekt smużenia, który może negatywnie wpłynąć na nasze odczucia związane z grą.

 

 

Tryb HDR

Kolejnym ważnym parametrem jest tryb HDR, czyli High Dynamic Range, który pozwala uzyskać bardziej szczegółowy i realistyczny obraz. Funkcja ta przydaje się w szczególności, gdy akcja gry toczy się w ciemnościach lub w nocy, ponieważ obraz jest jasny i wyrazisty.

 

Wejścia HDMI

Na koniec warto sprawdzić, czy wybrany przez nas telewizor do konsoli PS4 posiada kilka złączy HDMI, umożliwiających przesyłanie dźwięku i obrazu w najwyższej jakości. Dzięki kilku złączom HDMI, będziemy mogli podłączyć do telewizora nie tylko konsolę, ale również laptopa czy zestaw kina domowego.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS