% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Dobre słuchawki dla gracza - czym się kierować przy zakupie?

Niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, jak ważne podczas rozgrywek są dobre efekty dźwiękowe. Mają one ogromne znaczenie szczególnie w przypadku gier typu „FPS”, ponieważ pomagają określić z której strony nadchodzi wróg. Słuchawki dla graczy różnią się od standardowych modeli niektórymi parametrami. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

 

Słuchawki otwarte, półotwarte czy zamknięte?

Słuchawki dla graczy mogą mieć strukturę otwartą, półotwartą lub zamkniętą. Zdecydowanie najbardziej polecane są słuchawki zamknięte, ponieważ posiadają szczelną konstrukcję i najlepiej izolują dźwięki dochodzące z otoczenia, dzięki czemu nic nas nie rozprasza i możemy się skupić wyłącznie na grze. W przeciwieństwie do słuchawek zamkniętych, słuchawki otwarte nie zapewniają dobrej izolacji, przez co domownicy będą słyszeć dźwięki dochodzące z gry, a i do nas dotrą dźwięki z otoczenia. Z kolei słuchawki półotwarte łączą w sobie najlepsze cechy modeli zamkniętych i otwartych. Zapewniają dobry balans dźwięków i umiarkowane odizolowanie od otoczenia.

Słuchawki gamingowe

Wbudowany mikrofon

Ważnym elementem w słuchawkach dla gracza jest mikrofon, choć nie jest on potrzebny we wszystkich rodzajach gier. Mikrofon jest jednak nieoceniony podczas gier online, drużynowych lub z przyjaciółmi, ponieważ znacznie ułatwia komunikację. O wiele szybciej jest bowiem porozumiewać się z innymi graczami za pomocą mikrofonu niż pisząc tekst na klawiaturze. Dobre słuchawki dla gracza powinny mieć mikrofon zamontowany na elastycznej rurce, która umożliwi regulowanie jego odległości od ust. 

 

Natężenie dźwięku

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest natężenie dźwięku, wyrażane w decybelach (dB). Jest ono wskaźnikiem mocy słuchawek, dlatego im więcej decybeli, tym głośniej słuchawki będą odtwarzać dźwięk. Dobre słuchawki dla gracza powinny mieć czułość na poziomie 100 – 120 dB.

 

 

Wygoda użytkowania

Wybierając słuchawki gamingowe, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale również na sposób wykonania, ponieważ będzie miał on duży wpływ na wygodę użytkowania. Przede wszystkim, warto zainteresować się pałąkiem oraz materiałem, jakim zostały pokryte nauszniki. Te elementy mają bezpośredni kontakt z głową, dlatego powinny być wykonane z miękkich i elastycznych materiałów. Oprócz tego, słuchawki nie powinny być zbyt ciężkie ani zbyt mocno uciskać głowy, ponieważ mogą doprowadzić do ostrego bólu głowy. Pamiętajmy, że nawet najlepiej wyposażone słuchawki nie sprawdzą się podczas wielogodzinnych sesji, jeśli będą uwierać nas w głowę.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS