% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie warto kupić słuchawki do smartfona?

Wiele osób nie rozstaje się ze swoim smartfonem ani na krok – korzysta z niego w szkole, pracy, podczas spaceru czy w podróży. Dlatego, aby odizolować się od otoczenia i co najważniejsze – nie przeszkadzać innym osobom, każdy z nas powinien zaopatrzyć się w słuchawki do smartfona. Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek – douszne, dokanałowe, nauszne, wokółuszne, bezprzewodowe. Które z nich będą odpowiednie do smartfona?

 

Słuchawki dokanałowe

Jednymi z najbardziej polecanych modeli słuchawek do smartfonasłuchawki dokanałowe. Są one podobne do słuchawek dousznych i często z nimi mylone, jednak w przeciwieństwie do nich, umieszcza się je wewnątrz kanału słuchowego. Dzięki temu, mamy gwarancję, że nie wypadną z ucha podczas spacerowania czy biegania. Oferują dobrą jakość dźwięku, ale mogą być niebezpieczne dla naszego aparatu słuchowego. Ze względu na niewielkie rozmiary, słuchawki dokanałowe doskonale nadają się do smartfona, gdyż można je przez cały czas mieć przy sobie, np. w kieszeni.

słuchawki dokanałowe
 
Słuchawki

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne są chętnie wybierane do smartfonów ze względu na wygodę użytkowania i odpowiednią izolację dźwięków z otoczenia. Ze względu na duże rozmiary, słuchawki nauszne nie należą do najbardziej mobilnych, dlatego najlepiej sprawdzą się do słuchania muzyki ze smartfona w domu. 

 
słuchawki nauszne

 

Słuchawki z mikrofonem

Wybierając słuchawki do smartfona, warto rozważyć zakup modeli z mikrofonem. Dzięki niemu, będziemy mogli używać słuchawek jako zestawu głośnomówiącego, co jest bardzo wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem, szczególnie dla kierowców. Takie słuchawki sprawdzą się również u osób, które spędzają wiele czasu rozmawiając przez telefon – dzięki nim nie trzeba będzie cały czas trzymać smartfona przy uchu.

 

 

słuchawki z mikrofonem

 

Słuchawki Bluetooth

Warto również zainteresować się słuchawkami bezprzewodowymi, które działają w oparciu o moduł Bluetooth. Nie posiadają kabla, więc nic nas nie ogranicza i możemy korzystać z nich w dowolnym momencie, np. podczas biegania, jazdy na rowerze czy w podróży.

 

 

słuchawki Bluetooth

 

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki do smartfona?

Niezależnie od tego, na jaki model słuchawek się zdecydujemy, przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Pierwszym z nich jest pasmo przenoszenia, które określane jest w Hertzach. Im ma szerszy zakres, tym lepiej, jednak dla większości użytkowników wystarczające będzie pasmo przenoszenia na poziomie od 20 do 20000 Hz. Warto również sprawdzić impedancję słuchawek – im jest ona wyższa, tym słuchawki pracują ciszej i trudniej jest zakłócić przesyłany sygnał. Oprócz tego, słuchawki do smartfona powinny posiadać wygodne przyciski umożliwiające podgłaśnianie i ściszanie dźwięku oraz przełączanie utworów muzycznych.

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS