% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Do czego służą słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia?

Hałas dochodzący z zewnątrz jest czynnikiem, który bardzo przeszkadza podczas słuchania muzyki. Osoby, które chcą się od niego odciąć i skupić jedynie na słuchaniu swoich ulubionych utworów, powinny zainwestować w słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia. Takie urządzenia zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają chwilę spokoju i wyciszenia. 

 

Jak działają słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia?

Aktywna redukcja szumów w słuchawkach, czyli ANC (Active Noise Cancellation) to nowoczesna technologia, która pozwala ograniczyć dźwięki dobiegające z otoczenia. Mają one specjalny przycisk, który uruchamia działanie wbudowanych mikrofonów monitorujących i reagujących na dźwięki z zewnątrz. Takie słuchawki z funkcją tłumienia hałasu będą odpowiednie dla osób, które często podróżują, pracują w hałasie albo po prostu chcą się zrelaksować i cieszyć każdym dźwiękiem ulubionych utworów. 

 
Słuchawki bezprzewodowe

Rodzaje redukcji hałasu w słuchawkach

Istnieją dwie redukcje hałasu - pasywna i aktywna. Przeważająca większość słuchawek dostępnych w sprzedaży wyposażona jest w system pasywny, który oddziela nas od hałasu poprzez zasłanianie aparatu słuchowego. Słuchawki pasywne zazwyczaj są cięższe i większe, ponieważ stosuje się w nich wiele warstw absorbujących fale dźwiękowe. Ważny jest jednak rodzaj użytego materiału, ponieważ słuchawki z nausznikami skórzanymi lepiej izolują dźwięki z otoczenia niż modele z nausznikami welurowymi. 

Natomiast aktywna redukcja szumu w słuchawkach jest nowocześniejszym rozwiązaniem. Mikrofony znajdujące się przy samych słuchawkach rejestrują hałas otoczenia i przekazują go do procesora. Ten z kolei dokonuje obliczeń i generuje przeciwfale. Energia tych dwóch sygnałów dźwiękowych wzajemnie się niweluje, co sprawia, że do słuchawek praktycznie nie dochodzą żadne dźwięki z otoczenia. Słuchawki z aktywną redukcją szumu występują przeważnie w konstrukcji nausznej, ale można spotkać również modele dokanałowe

Na rynku znajdziemy również adaptacyjne słuchawki wygłuszające. Ich zadaniem jest adaptacja dźwięków zewnętrznych ze względu na ich poziom oraz rodzaj. Jeśli chodzi o zasadę działania, to jest bardzo prosta - im wyższy hałas, tym skuteczniejsza redukcja dźwięków. 

 

 

słuchawki wyciszające od nauki

 

Słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia - dostępne rodzaje

Słuchawki wygłuszające możemy podzielić nie tylko ze względu na rodzaj sposobu ograniczania dźwięku, ale również na konstrukcję. W sprzedaży znajdziemy więc:

  • Douszne słuchawki wygłuszające - to niewielkie modele, które bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Mają elastyczną konstrukcję, są lekkie i dobrze dopasowują się do uszu. Będą dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, ale również dobrze sprawdzą się też na co dzień, np. podczas jazdy pociągiem czy w drodze do pracy. 

  • Dokanałowe słuchawki wygłuszające - są podobne do modeli dousznych pod względem wielkości. Różnią się natomiast tym, że wprowadza się je głęboko do kanału słuchowego

  • Nauszne słuchawki z wygłuszeniem - takie modele mają większe rozmiary, ale ich nauszniki doskonale zakrywają całe uszy. Dzięki temu dobrze izolują dźwięki dochodzące z otoczenia i są wygodne podczas długiego użytkowania. Takie słuchawki bezprzewodowe nauszne można jeszcze podzielić na: otwarte, półotwarte i zamknięte. Te pierwsze zapewniają najlepszą wentylację, dzięki czemu ucho nie męczy się tak szybko. Słuchawki zamknięte mają najlepsze wygłuszenie, ponieważ są szczelnie zbudowane. Natomiast modele półotwarte łączą w sobie cechu słuchawek o konstrukcji otwartej i zamkniętej.  

 
słuchawki wygłuszające do biura

 

Kiedy się przydają słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia?

Słuchawki wygłuszające będą odpowiednie dla wszystkich osób, które chcą się odciąć od otoczenia i zrelaksować po ciężkim dniu, sprawdzą się też do spania. Zapewnią ciszę i spokój, pozwalając się odprężyć przy dźwiękach ulubionej muzyki. Takie słuchawki będą również odpowiednie dla uczniów i studentów, którzy nie mogą skupić się na nauce przez dochodzący do nich szum i zgiełk z otoczenia. 

Komu jeszcze przydadzą się słuchawki z funkcją tłumienia hałasu? Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują na open space. Tak duża przestrzeń biurowa bez odrębnych pokoi to ciągłe rozproszenie. Trudno jest bowiem skupić się na pisaniu, gdy koleżanka obok opowiada o wczorajszych zakupach, a współpracownik biurko dalej przez cały czas prowadzi ożywioną rozmowę przez telefon. System aktywnej redukcji hałasu w słuchawkach zapewni odpowiednie wygłuszenie, pozwalając w pełni skoncentrować się na wykonywanej pracy. Tego typu słuchawki będą również odpowiednie do pracy w hałasie, np. call center, gdzie pracownicy muszą skupić się na rozmowie z klientem i sprawić, by połączenie odbyło się bez zakłóceń i szumów. 

 

Słuchawki douszne Lenovo HT06 Czarne
99.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

89.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

99.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Słuchawki z funkcją tłumienia hałasu będą niezbędne również do muzyki. Sprawdzą się szczególnie w pracy perkusistów, którzy nie mogą zmniejszyć dźwięków swoich instrumentów. Nie tylko odciążą ich słuch i zniwelują odgłosy z otoczenia, ale również poprawią komfort podczas gry. Muzycy korzystają z takich słuchawek zarówno na próbach, jak i koncertach. 

Na rynku dostępne są również słuchawki typowo wygłuszające (nauszniki ochronne), które tłumią dźwięki i hałasy z zewnątrz. Pozwolą chronić słuch wszędzie tam, gdzie pojawia się duży hałas, np. na meczach, na budowie, imprezach plenerowych czy na pokazie sztucznych ogni. 

 
nauszniki ochronne

 

Jakie słuchawki Bluetooth z funkcją wygłuszenia otoczenia wybrać?

Na rynku nie brakuje słuchawek wygłuszających, ale różnią się one od siebie przede wszystkim ceną. Jeśli wydamy więcej pieniędzy na takie słuchawki, możemy spodziewać się lepszych efektów i skuteczniejszej redukcji hałasu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie budżetowe słuchawki są gorzej wykonane i oferują słabszą jakość dźwięku. W niższej cenie można dostać, np. bezprzewodowe słuchawki JBL Tune600BT NC, które doskonale sprawdzą się na co dzień. Dzięki możliwości składania bez problemu zmieszczą się w torebce czy plecaku, dlatego będą też dobrym rozwiązaniem w podróży. 

Z droższych modeli dobre opinie zbierają słuchawki Sony WH-1000XM3, Bose NC 700 czy Jabra Elite 85h. Wszystkie te modele oferują aktywną redukcję szumu i generują mocny, wysokiej jakości dźwięk. Jeśli  jednak interesują nas kompaktowe dźwiękoszczelne modele, warto zwrócić uwagę na dokanałowe słuchawki Sony WF-1000XM3. Cechują się one dobrą jakością dźwięku, długim czasem pracy i świetnym aktywnym tłumieniem hałasu. 

Produkty powiązane
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS