% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać pralkę dla singla?

Single to zazwyczaj osoby młode, które mieszkają w pojedynkę i skupiają się na rozwoju swojej kariery zawodowej lub na zainteresowaniach. Takie osoby nie potrzebują pralki z 8-kilogramowym bębnem, która pobiera dużą ilość prądu i zużywa sporo wody. W zupełności wystarczy im pralka o małym załadunku, dzięki której będą mogli co tydzień wyprać wszystkie swoje ubrania, a w razie potrzeby również szybko odświeżyć koszulę czy marynarkę. Na co zatem zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą pralkę dla singla?

 

Odpowiedni rozmiar pralki

Mieszkanie singla to nie zawsze mała kawalerka. Niektórzy mają bowiem na własność przestronniejsze mieszkania. Dlatego pralka powinna zostać dostosowana do ilości miejsca w łazience. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, nie będziemy mieć żadnego problemu z wyborem pralki, gdyż każdy model będzie odpowiedni. Natomiast mając niewielką łazienkę, w której liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, będziemy musieli rozglądać się za wąskimi i niewielkimi pralkami.

 

 

Jaka pojemność bębna?

Kluczowym parametrem, na który powinni zwrócić uwagę single, jest pojemność pralki. Z racji tego, że będą oni prali niewielką ilość ubrań, w zupełności wystarczy im pralka z bębnem o pojemności 5 kg, taka jak Kernau KFWM 5101 W. Warto jednak wziąć pod uwagę również częstotliwość robienia prania i swoje nawyki. Jeśli pranie nastawiamy dwa razy w tygodniu, mniejszy bęben jest jak najbardziej wskazany.

Pralki

Funkcje przyspieszające pranie

Single często nastawiają pranie przy niewielkim załadunku, dlatego powinni wybierać pralki, które oferują funkcje przyspieszające pranie, a także programy, które pozwalają na błyskawiczne odświeżenie garderoby. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy ubrań na następny dzień, czy nastawiamy cotygodniowe pranie, dzięki szybkiemu programowi wypierzemy ubrania w krócej niż godzinę. Wielu producentów wyposaża swoje pralki również w kilkunastominutowe programy, które świetnie nadają się do prania ubrań, które przesiąkły nieprzyjemnymi zapachami. Przykładowo pralka Kernau KFWM 5101 W dysponuje programem, który trwa zaledwie 15 minut. W tym czasie urządzenie jest w stanie dokładnie odświeżyć ubrania tak, aby nadawały się do założenia, bez konieczności przeprowadzania pełnego cyklu prania.

 

 

Możliwość prania tylko kilku ubrań

Czasami zdarza się, że przez przypadek ubrudzimy spodnie lub poplamimy koszulę, którą potrzebujemy na jutrzejsze wyjście. W takiej sytuacji nieoceniona okazuje się pralka, która umożliwia wypranie tylko kilku elementów garderoby. Pralka Kernau KFWM 5101 W została wyposażona w system Eco Logic, który pozwala nastawić pranie tylko w przypadku częściowego załadunku bębna. Co więcej, system ten automatycznie dostosowuje zużycie wody i czas prania do ilości załadunku, dzięki czemu cykl jest oszczędniejszy i trwa o wiele krócej. System Eco Logic zmniejsza również zużycie energii, które może dochodzić nawet do 50%. To niezbędna funkcja w pralce dla singla, która przydaje się w niespodziewanych sytuacjach.

 

 

Ekonomiczne rozwiązania

W przypadku pralki dla singla równie ważne są kwestie związane z ekonomią. Dlatego warto zwrócić uwagę, ile wody zużywa pralka i jaką oferuje klasę energetyczną. Najbardziej energooszczędne są modele w B i C, gdyż pobierają najmniej energii. Jednak pralki z klasą D będą równie dobrym wyborem, a zazwyczaj są dostępne w nieco niższych cenach niż pralki z najwyższą klasą energetyczną.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS