% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Oszczędna pralka, czyli jaka?

W przypadku pralek energooszczędność nie odnosi się jedynie do zużycia prądu, ale również wody i środków piorących. Dzięki nowoczesnym technologiom dostępne na rynku modele pomagają prać nie tylko efektywniej, ale również taniej, co przynosi oszczędności w domowym budżecie. Jakie więc parametry powinna mieć oszczędna pralka

 

Wysoka klasa energetyczna

Przed wyborem pralki przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. Im jest ona wyższa, tym niższe będą koszty zużycia energii (nawet do 50%). Warto więc postawić na modele w wysokiej kalsie energetycznej, np. D, C czy B. Tego typu pralki nie tylko zużywają mniej prądu, ale również do efektywnego cyklu prania potrzebują mniej wody. Dzięki nowoczesnym technologiom, samodzielnie dobierają ilość wody pod kątem załadowania bębna, co pozwala na dodatkowe oszczędności. 

 
jakie parametry powinna mieć oszczędna pralka

 

Programy Eco

Oszczędna pralka powinna posiada co najmniej jeden program Eco, który pozwala prać o wiele taniej. Tego typu programy trwają dłużej niż standardowe cykle, ale za to zużywają mniej energii elektrycznej i wody, przy zachowaniu optymalnych efektów prania. 

 
Pralki

Oszczędna pralka - możliwość skrócenia czasu prania

Oszczędne modele pralek często są wyposażone w krótkie programy prania albo opcje pozwalające skrócić czas prania. Jeśli więc Twoje ubrania nie są poplamione, tylko wymagają odświeżenia, warto skorzystać z takich opcji. Nie dość, że cykl prania potrawa znacznie krócej, to jeszcze będzie kosztował nawet o połowę mniej. 

 
jaka oszczędna pralka

 

Opóźnienie cyklu prania

Sposobem na dodatkowe oszczędności jest uruchomienie cyklu prania w nocy, gdy obowiązuje tańsza taryfa. Oszczędna pralka powinna więc posiadać funkcję opóźnienia startu, która pozwoli zaprogramować czas prania na konkretną godzinę. Oprócz tego, urządzenie musi pracować cicho, by nie obudzić śpiących domowników i sąsiadów. 

 
 
Pralka Siemens iQ300 WM14N208PL
2049.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1849.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2049.00 zł

Zobacz szczegóły
Pralka Samsung WW8NK52E3PW
2399.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1999.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2399.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Oszczędna pralka a wykorzystanie detergentów

Podczas prania nie powinniśmy przesadzać z ilością detergentów, ponieważ ich większa ilość na pewno nie poprawi efektywności prania, a może jedynie pozostawić na ubraniach ślady i smugi. Należy więc stosować się do zaleceń producentów środków do prania i nie przekraczać zalecanej dawki. Wiele modeli pralek posiada nowoczesne systemy, które pomagają w odpowiednim wykorzystaniu detergentów. Przykładem jest technologia AquaFusion zastosowana w pralce Beko AWTE 6511 BWW3, która blokuje odpływ wody, dzięki czemu zapobiega utracie detergentu i sprawia, że zostaje on wykorzystany prawie w 100%. Wpływa to nie tylko na efektywność prania, ale również na oszczędności środków piorących.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS