% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Energooszczędna pralka – jak ją wybrać?

Pralki zawsze zaliczano do najmniej ekonomicznych urządzeń AGD w domu. Nie dość, że pobierają wodę i energię elektryczną, to jeszcze wymagają stosowania odpowiednich środków piorących i czyszczących. Na szczęście nowoczesne pralki wyposażone są w mnóstwo innowacyjnych technologii, które nie tylko pomagają nam prać skuteczniej, ale przede wszystkim taniej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą, energooszczędną pralkę.

 

Klasa energetyczna – im wyższa, tym lepiej

Energooszczędną pralkę poznamy przede wszystkim po klasie energetycznej. Dostępne w sprzedaży pralki plasują się w klasach energetycznej od A do G (od 1 marca 2021 roku weszły w życie nowe etykiety energetyczne), przy czym te ostatnie należą do najbardziej energooszczędnych urządzeń. Jeśli więc nastawiamy pranie kilka razy w tygodniu i chcemy maksymalnie zmniejszyć zużycie prądu, powinniśmy postawić na pralkę w wysokiej klasie energetycznej, taką jak Samsung WW70J5346DW. Dzięki wysokiej klasie energetycznej zużywa ona o wiele mniej energii. W ciągu roku zobaczymy ogromną różnicę w naszych rachunkach za prąd.

Pralki

Możliwość prania w niskich temperaturach

Coraz więcej pralek oferuje możliwość prania ubrań w niskich temperaturach, co pozwala zredukować zużycie energii elektrycznej. Niestety wiele osób rezygnuje z niskich temperatur w obawie przed niedopraniem ubrań. Tymczasem niskie temperatury korzystnie wpływają na jakość naszych ubrań, gdyż zapobiegają ich skurczeniu i chronią kolory przed wyblaknięciem. Warto więc wybrać pralkę, która zapewni skuteczne pranie nawet przy niskich temperaturach. Zastosowana w pralce Samsung WW70J5346DW technologia Eco Bubble wykorzystuje aktywną pianę, która wnika głęboko w strukturę tkaniny. Dzięki temu możemy prać odzież w niskich temperaturach, nie martwiąc się o efekt prania.

 

energooszczedna-pralka-jaka.jpg [145.22 KB]

 

Funkcje skracające czas prania

Kolejną przydatną funkcją, którą dysponują energooszczędne pralki, jest możliwość skrócenia dowolnego cyklu prania. Dzięki niej pełny cykl prania zostanie przeprowadzony w krótszym czasie, a urządzenie zużyje mniej prądu. Poza tym wiele pralek dysponuje szybkimi, kilkunastominutowymi programami prania. Okazują się one niezwykle przydatne, kiedy potrzebujemy jak najszybciej wyprać ubranie. Jednak szybkie programy równie dobrze sprawdzą się do odświeżania ubrań, które nie są poplamione ani bardzo mocno zabrudzone. Warto ich używać, gdyż jest to korzystniejsze zarówno dla naszego portfela, jak i jakości ubrań.

 

 

Programy ekologiczne

Każda energooszczędna pralka powinna dysponować przynajmniej jednym trybem ekologicznym, który pozwoli na skuteczne pranie, jednocześnie minimalizując zużycie wody i energii. W pralce Samsung WW70J5346DW takim programem jest „super eco”. Cykl prania odbywa się z użyciem funkcji Eco Bubble i przy niskiej temperaturze. Choć trwa dłużej niż standardowe cykle, pozwala zmniejszyć zużycie prądu.

 

nowe etykiety energetyczne 2021

 

Funkcja opóźnionego startu pracy

Kolejną funkcją, która pozwala na dodatkowe oszczędności energii, a przy tym zwiększa komfort użytkowania pralki, jest opóźnienie cyklu prania. W zależności od naszych potrzeb cykl prania możemy opóźnić o kilka lub nawet kilkanaście godzin. Dzięki temu w bębnie nie pozostaną wilgotne ubrania, gdy nie będziemy mieć możliwość wyciągnięcia ich tuż po zakończeniu cyklu prania. Co więcej, ta funkcja pozwala nastawić pranie nawet w godzinach nocnych. Będzie więc szczególnie przydatna dla osób, które korzystają z nocnej, tańszej taryfy opłat za prąd.

Zakup energooszczędnej pralki w dużym stopniu pomoże nam zmniejszyć wysokość naszych rachunków za prądu. Musimy jednak pamiętać, żeby użytkować pralkę zgodnie z zaleceniami producenta, a także dokładnie czytać metki na ubraniach i starannie rozplanować cykle prania. Dzięki temu pralka będzie nam niezawodnie służyć przez lata, a my ograniczymy zużycie energii elektrycznej do minimum.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS