Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Pralka do małej łazienki – jak wybrać najlepszą?

W wielu domach i mieszkaniach w bloku znajdziemy małe i ciasne łazienki, w których trudno jest pomieścić całe niezbędne wyposażenie. W takich pomieszczeniach każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego trudno się dziwić, że coraz więcej osób szuka pralki wyróżniającej się niewielkimi rozmiarami. Na szczęście producenci sprzętów AGD doskonale znają potrzeby konsumentów i proponują coraz więcej kompaktowych modeli. Jaka więc pralka najlepiej sprawdzi się w małej łazience?

 

Ładowana od frontu czy od góry?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pralek: ładowane od frontu i ładowane od góry. Te pierwsze zawsze mają szerokość około 60 cm i nie znajdziemy węższych modeli. Producenci proponują nam za to bardziej kompaktowe pralki typu slim. Jednak to ich głębokość jest mniejsza – wiele z nich nie przekracza 30 cm, zaś szerokość pozostaje bez zmian. Wydaje się więc, że najlepszym rozwiązaniem do małej łazienki będzie pralka ładowana od góry, np. model Whirlpool TDLR 60112. Zajmuje on mniej przestrzeni, a oferuje takie same funkcje i technologie, jak większość pralek ładowanych od frontu.

 

 

Rozmiar i ładowność bębna

Zanim wybierzemy się do sklepu w poszukiwaniu małej pralki do łazienki, warto dokładnie wymierzyć przestrzeń, w której urządzenie będzie się znajdować. Należy pamiętać, że każda pralka powinna mieć po bokach zostawione trochę wolnej przestrzeni - około 10 cm, by mogła swobodnie pracować i nie obijać się o meble podczas wirowania. Wybierając pralkę do małej łazienki należy również liczyć się z tym, że jej mniejsze wymiary będą mieć wpływ na ładowność bębna. O ile nie masz licznej rodziny, nie powinno to jednak być dla Ciebie problemem. Na rynku dostępne są modele ładowane od góry z bębnem o pojemności od 3 do 7 kg. Wspomniany wcześniej model Whirlpool TDLR 60112 może pochwalić się pojemnością 6 kg, co jest w zupełności wystarczające dla dwóch osób lub małżeństwa z dzieckiem. 

Pralki i suszarki

Pralka do małej łazienki – o czym należy pamiętać?

Skoro już wiemy, jaka pralka najlepiej sprawdzi się w małej łazience, zastanówmy się o czym musimy pamiętać przed jej wyborem. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, w jakim miejscu zostanie postawione urządzenie. Dla pralek ładowanych od góry doskonale nadają się wnęki, należy jednak sprawdzić, czy jest wystarczająco dużo miejsca, by móc swobodnie otworzyć pokrywę do góry i włożyć do bębna brudne ubrania. Poza tym, przy wyborze pralki ładowanej od góry, zwracamy uwagę na te same parametry, co w przypadku modeli ładowanych od frontu. Ważna jest więc wysoka klasa energetyczna, która pozwoli obniżyć pobór energii, a co za tym idzie zmniejszyć wysokość rachunków. Bierzemy również pod uwagę ilość i różnorodność programów, liczbę obrotów na minutę i poziom hałasu. Nie bez znaczenia są również nowoczesne technologie, które wpływają na jakość i szybkość prania, a także pozwalają oszczędzić czas, wodę i energię.

 

product image

 

Mała łazienka wcale nie musi oznaczać konieczności ustawienia pralki w kuchni. Choć pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć, producenci oferują nam szeroki wybór pralek, które bez problemu zmieszczą się nawet w ciasnych łazienkach. Jeśli więc dokonamy zakupu w przemyślany sposób, będziemy mogli wygodnie przemieszczać się po łazience, a zrobienie prania wcale nie będzie przysparzało nam kłopotów.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS