Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Pralka ładowana od frontu i od góry - które rozwiązanie wybrać?

W żadnym domu nie może zabraknąć pralki. To niezbędny sprzęt, który dba o czystość i wysoką jakość naszych ubrań. Wybór odpowiedniego modelu może przysparzać jednak sporo kłopotów. W sprzedaży dostępne są bowiem pralki ładowane od frontu oraz ładowane od góry. Podpowiadamy, czym charakteryzują się oba rodzaje i jaki model pralki warto kupić.

Pralki i suszarki

Pralki ładowane od góry – czym się charakteryzują?

Pralki ładowane od góry cechują się kompaktowymi rozmiarami, dlatego są chętnie wybierane przez osoby, które mają małe mieszkania lub po prostu chcą oszczędzić miejsce w łazience. Tego typu pralki mają zazwyczaj 90 cm wysokości, 40 cm szerokości i 50 cm głębokości. Niektóre modele różnią się jedynie wysokością – mogą mieć też 85 cm lub 89 cm. Jeśli chodzi o pojemność, to pralki ładowane od góry są znacznie mniejsze niż ich odpowiedniki z ładowaniem od frontu. Pojemność bębna mieści się w przedziale od około 4 kg do 9 kg. Jednak najpopularniejsze są modele, których wielkość załadunku wynosi około 5 – 6 kg. Jak sama nazwa wskazuje, w takich pralkach ubrania ładuje się do bębna od góry, co eliminuje konieczność schylania się.

 
pralki ładowane od góry - najważniejsze cechy

 

 

Pralki ładowane od góry – porównanie modeli

Choć pralki ładowane od góry nie cieszą się tak dużą popularnością, jak pralki ładowane od frontu, ich oferta jest dość szeroka. Poniżej znajdziecie kilka popularnych modeli.

  • Pralka Indesit BTWA 51052 – to model o prostej konstrukcji. Oferuje bęben o pojemności 5 kg, regulację prędkości obrotowej i kilkanaście programów prania. Wśród nich są m.in. program prania intensywnego, pranie wstępne, a także program Eco-Bawełniane, który zapewnia niższe zużycie wody i energii elektrycznej.

  • Pralka Whirlpool AWE 60110 – została wyposażona w bęben o pojemności 6 kg i funkcję opóźnienia startu. Oferuje Super szybki program prania, który trwa zaledwie 15 minut. Dzięki temu idealnie nadaje się do odświeżania ubrań.

  • Pralka Candy CST G370D – ta pralka cechuje się niskim poborem energii. Posiada bęben o pojemności 7 kg, sterowanie elektroniczne i 15 programów prania. Co ciekawe, producent wyposażył ją w technologię Smart Touch, dzięki której można nią sterować za pomocą smartfona lub tabletu.

 
pralki ładowane od góry - najważniejsze cechy

 

Pralki ładowane od frontu – najważniejsze cechy

Zdecydowanie największą popularnością wśród polskich konsumentów cieszą się pralki ładowane od frontu. Różnią się wymiarami, funkcjami i designem, dlatego każdy powinien znaleźć model, który najlepiej spełni jego potrzeby. Tego typu pralki mają zazwyczaj 60 cm szerokości, 85 cm wysokości i 55 cm głębokości. Dostępne są również modele o mniejszej głębokości od 35 do 50 cm. Są to tzw. pralki typu slim. Warto dodać, że pralki ładowane od frontu mają bębny o bardzo zróżnicowanych pojemnościach – mieszczą się w zakresie od 3 do nawet 12 kg.

 
pralki ładowane od frontu - najważniejsze cechy

 

Pralki ładowane od frontu – porównanie popularnych modeli

Oferta tego typu pralek jest bardzo szeroka, przez co wybór odpowiedniego modelu może przysparzać sporo problemów. Dlatego zebraliśmy dla Was pralki ładowane od frontu, które cieszą się największą popularnością w naszym sklepie.

 

 

  • Pralka Bosch WAB 2026 YPL – ten model plasuje się w najwyższej klasie energetycznej E (dawniej klasa energetyczna A+++), dzięki czemu zapewnia niskie zużycie prądu i wody. Poza tym dysponuje bębnem o pojemności 6 kg i innowacyjną technologią VarioPerfect, która pozwala nastawić pranie szybki lub oszczędne.

  • Pralka Beko WTV 7632 XBW – ta nowoczesna pralka wyróżnia się technologią Steam Cure, dzięki której można dodać funkcję pary wodnej na początku lub pod koniec cyklu prania. Dzięki temu pralka łatwiej usuwa plamy i sprawia, że stają się miękkie i pozbawione zagnieceń. Jej pojemność wynosi 7 kg.

  • Pralka Bosch WAN 2426 GPL – posiada bęben o pojemności 8 kg, cichy silnik EcoSilence Drive i technologię VarioPerfect. Poza tym oferuje regulację prędkości obrotów i kilkanaście programów prania, w tym program szybki 15-minutowy, Sport/ Fitness oraz program do czyszczenia bębna.

 

pralki ładowane od frontu - najważniejsze cechy
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS