% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Pralka ładowana od góry do 1000 zł – jaki model wybrać?

Ciasna lub mała łazienka to duże wyzwanie aranżacyjne. O ile nie chcemy umieszczać pralki ładowanej od frontu w kuchni albo innym pomieszczeniu gospodarczym, często jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie dla nas zakup pralki ładowanej od góry. Co prawda takie urządzenia oferują mniejszą pojemność, ale pod względem programów prania czy funkcjonalności nie odbiegają od swoich większych kuzynów. Poza tym są znacznie tańsze, a więc będą dobrym wyborem dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem. Sprawdźmy zatem, jaka pralka ładowana od góry do 1000 zł będzie optymalnym wyborem. Jakie powinna mieć funkcje?

 

Pralka ładowana od góry – idealny wybór do małej łazienki

Na rynku sprzętów AGD dominują pralki ładowane od frontu, które oferują bębny o pokaźnych pojemnościach i wiele nowoczesnych technologii, przyspieszających i ułatwiających proces prania. Nie oznacza to jednak, że w sprzedaży nie można znaleźć dobrej pralki ładowanej od góry. Choć ich oferta jest bardziej ograniczona, w sklepach nie brakuje wysokiej klasy urządzeń, które spełnią potrzeby przeciętnego użytkownika. Jednym z nich jest pralka ładowana od góry Whirlpool AWE 60110, która nie tylko cechuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, ale również wygodną i intuicyjną obsługą. Taka pralka od góry ładowana bez problemu zmieści się we wnęce czy nietypowej łazience, nie zajmując przy tym zbyt wiele cennej przestrzeni. Co więcej, korzystanie z takiej pralki jest niezwykle wygodne. Podczas ładowania i wyjmowania ubrań z bębna nie trzeba się schylać, co docenią osoby, którym dokuczają bóle w kręgosłupie. Warto również wspomnieć, że dzięki swojej konstrukcji, pralki ładowane od góry są mniej awaryjne  – ryzyko zalania łazienki jest bowiem znikome.

Pralki

Na co zwrócić uwagę kupując pralkę ładowaną od góry?

Pralka ładowana od góry do 1000 zł będzie pełnić taką samą funkcję jak model za 1500 zł. Jej zadaniem będzie skuteczne wypranie ubrań – pozbycie się zabrudzeń i opornych plam, przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej jakości. Wszystkie dostępne na rynku pralki różnią się natomiast danymi technicznymi i dodatkowymi funkcjami. To właśnie na nie powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą pralkę otwieraną od góry. Musimy również pamiętać, że takie modele występują tylko w wersji wolnostojącej. Ze względu na otwieraną klapę, nie ma możliwości ich zabudowania w szafce. Oto najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze nowej pralki:

  • Wymiary pralki – przed zakupem powinniśmy dokładnie zmierzyć przestrzeń, w której ma się znaleźć pralka. Standardowe modele ładowane od góry mają 60 cm głębokości i 40 cm szerokości. Natomiast ich wysokość mieści się w przedziale od 85 do 90 cm. Przy dokonywaniu pomiarów musimy wziąć jeszcze pod uwagę wysokość po otwarciu klapy. Abyśmy mogli swobodnie korzystać z pralki, powinniśmy pozostawić nad nią około 60 cm wolnej przestrzeni. 

  • Pojemność - w przypadku pralek ładowanych od góry za standard można uznać bęben o ładowności 6 kg. Nie brakuje jednak modeli mniejszych o pojemności 4 czy 5 kg. Chętnie wybierane są również pralki o pojemności 7 kg, takie jak Whirlpool AWE60110 czy Whirlpool TDLR 70211, ponieważ dobrze sprawdzają się w przypadku większej rodziny.

  • Liczba obrotów – ten parametr określa maksymalną ilość obrotów bębna podczas wirowania. Zazwyczaj pralki ładowane od góry oferują 1000-1200 obrotów na minutę

  • Programy prania – warto dokładnie zapoznać się z programami, jakie oferuje pralka. Dzięki temu będziemy mogli dobrać urządzenie, które zatroszczy się o czystość i dobrą jakość naszych ubrań. 

  • Klasa energetyczna – niezależnie od tego, czy chcemy kupić pralkę ładowaną od frontu, czy otwieraną od góry, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na jej klasę energetyczną. Im będzie ona wyższa, tym lepiej. Pralka zużyje wtedy mniej prądu, co przełoży się na dodatkowe oszczędności. 

  • Dodatkowe funkcje – pralki ładowane od góry mają podobne funkcje do modeli ładowanych od frontu. Oferują m.in. możliwość opóźnienia startu prania czy regulacji obrotów wirowania

 

Wybierając pralkę ładowaną od góry, niektórzy mogą się zdziwić, że nie ma ona wysuwanej szuflady na detergenty. Gdzie wsypać proszek, a gdzie płyn do płukania w takiej sytuacji? Producenci stosują najczęściej dwa rozwiązania. W pierwszym pojemniki na detergenty znajdują się od wewnętrznej strony klapy – tak jest choćby w pralce Whirlpool AWE60110. Natomiast w drugim przypadku dozowniki znajdują się na obudowie bezpośrednio nad bębnem.

 

Pralka Whirlpool W7 W945WB PL
2699.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

2599.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

3029.00 zł

Zobacz szczegóły

 

 

Pralka ładowana od góry do 1000 zł – jaką wybrać?

Oferta sprzętów z kategorii „pralki ładowane od góry” jest dość bogata, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem urządzenia, które będzie dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. Jeśli jednak interesuje nas pralka ładowana od góry do 1000 zł, to warto rozważyć zakup modelu AWE 60110 od marki Whirlpool, gdyż zbiera on pozytywne opinie wśród konsumentów. Aktualnie jest to produkt HERO Max Elektro, więc jego cena poniżej 1000 zł jest bardzo zachęcająca. Samo urządzenie zostało wyposażone w bęben o pojemności 6 kg i klasę energetyczną A+, która bardziej zadba o domowy budżet. Pralka oferuje kilka programów prania, w tym 15-minutowy Super Szybki program, który idealnie nadaje się do odświeżania odzieży. Zaletą jest również funkcja opóźnienia startu, dzięki której można odłożyć pranie na później. Pralka marki Whirlpool ma standardowe rozmiary, dlatego będzie dobrym wyborem do małej łazienki.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS