% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaka pralka do 1000 zł w 2020 roku?

Nowoczesne pralki wyposażone są w wiele przydatnych funkcji. Potrafią samodzielnie dobierać ilość potrzebnej wody i detergentów, umożliwiają dokładanie ubrań do bębna w trakcie prania, a niektórymi można sterować zdalnie za pomocą smartfona. Musimy jednak pamiętać, że im więcej innowacyjnych funkcji ma pralka, tym jej cena rośnie. Nie oznacza to jednak, że tanie pralki są pozbawione funkcjonalności, a ich jedynym zadaniem jest pranie ubrań. Nawet dysponując ograniczonym budżetem, możemy kupić urządzenie o satysfakcjonujących parametrach. Jak zatem wybrać pralkę do 1000 zł, która posłuży nam kilka lat?

 
Pralki

Pralka do 1000 zł - ładowana od frontu czy od góry?

Na wstępie warto zaznaczyć, że w cenie do 1000 zł, spokojnie znajdziemy pralki automatyczne, które od początku do końca przeprowadzą cykl prania. Możemy nabyć nie tylko pralki ładowane od góry, ale również standardowe modele ładowane od przodu. Obie wersje pralek mają swoje plusy i minusy, dlatego decyzja o wyborze jednej z nich powinna być podyktowana ilością dostępnego miejsca w łazience i indywidualnymi preferencjami. W tym zakresie cenowym nie kupimy jednak modelu do zabudowy. Pozostaje nam więc pralka wolnostojąca

 
nowa_gazetka_570x178.webp
 

Czym się kierować przy wyborze pralki do 1000 zł?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas zakup pralki do tysiąca złotych, czy może do trzech tysięcy, zawsze przed zakupem powinniśmy zapoznać się ze specyfikacją urządzenia. Tylko dzięki temu nabędziemy pralkę, która spełni nasze faktyczne potrzeby. Warto więc zwrócić uwagę na następujące parametry:

 
  • Wymiary - to zdecydowanie jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze pralki. Powinniśmy więc dokładnie zmierzyć miejsce, w którym ma stanąć urządzenie, a dopiero potem szukać modelu, który spełnia kryteria wielkościowe. Ważna jest nie tylko szerokość i wysokość, ale przede wszystkim głębokość - pralka nie powinna wystawać za linię mebli czy za ścianę. 

  • Pojemność bębna - należy dostosować ją do ilości domowników. W kwocie do 1000 zł znajdziemy pralki z bębnem o pojemności 4 kg, 5 kg, 6 kg, a nawet 7 kg. Za pojemniejsze modele trzeba już zapłacić większą kwotę. 

  • Klasa energetyczna - jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ to właśnie on decyduje o energooszczędnej pracy urządzenia. Warto więc wybierać modele z wysoką klasą energetyczną, np. D, C lub B. Nawet w cenie do 1000 zł można spokojnie nabyć pralkę z wysoką klasą efektywności energetycznej, czego najlepszym przykładem jest model Indesit MTWE 71252 WK PL.

  • Liczba obrotów silnika - mając do dyspozycji 1000 zł, możemy kupić pralkę, która wiruje z prędkością 1000 lub 1200 obrotów na minutę. Czasami można jednak znaleźć model, który oferuje prędkość wyższą - 1400 obrotów na minutę, ale nie zdarza się to często.

  • Rodzaj bębna - pralki z tej półki cenowej przeważnie oferują bębny tradycyjne. Chcąc kupić bęben wyprofilowany, o strukturze diamentu czy plastra miodu, musielibyśmy wydać więcej pieniędzy. 

  • Rodzaj silnika - żadna pralka do 1000 zł nie ma silnika inwerterowego, tylko tradycyjny. Musimy więc pamiętać, że urządzenie będzie dość głośno pracować, szczególnie w czasie wirowania. 

 

 

Jakie dodatkowe funkcje oferuje pralka do 1000 zł?

Nawet dysponując ograniczonym budżetem, możemy kupić pralkę oferującą szeroki wachlarz programów prania, w tym m.in.: pranie wstępne, program eko, szybki, delikatny czy program dedykowany dla alergików. Dobrym przykładem jest tu pralka ładowana od frontu Indesit MTWE 71252 WK PL, która została wyposażona w aż 16 programów prania. Dzięki temu sprawdzi się zarówno do ubrań sportowych, bawełnianych, jak i ubrań wymagających delikatnego traktowania.  Co więcej, pralka do 1000 zł może mieć funkcję opóźnienia startu prania, kontroli ilości piany, a także opcję redukcji zagnieceń. Wiele urządzeń z tego zakresu cenowego oferuje zabezpieczenia przed zalaniem i blokadę rodzicielską, która zapobiega zmianie ustawień przez dzieci. Poza tym nawet tanie pralki mają sterowanie elektromechaniczne, które zapewnia komfortową obsługę.  

 

Jaką wybrać pralkę do 1000 zł?

Choć w sprzedaży nie znajdziemy ogromnej liczby pralek w cenie poniżej 1000 zł, i tak mamy dość szerokie pole manewru. Producenci sprzętów AGD wypuszczają na rynek zarówno droższe modele pralek, które spełnią potrzeby bardziej wymagających konsumentów, jak i tańsze pralki, które będą odpowiednie dla osób, dysponujących niewielkim budżetem. Popularne dość tanie marki pralek to choćby Whirlpool, Indesit czy Amica.

 
pralka Indesit MTWE 71252 WK PL
 

Trudno jest jednoznacznie wskazać, jaka pralka do 1000 zł jest najlepsza w 2020 roku. Ważne jest jednak, aby cechowała ją niezawodność, solidność wykonania oraz skuteczność w usuwaniu plam i zabrudzeń. Dobrymi parametrami może pochwalić się pralka Indesit MTWE 71252 WK PL, która zbiera pozytywne opinie wśród tanich modeli. Jest to automat do prania o ładnym designie - ma białą obudowę i przeszklone drzwi z czarną obwódką, dzięki czemu wpasuje się w różne style wnętrzarskie. Pralka Indesit ma bęben o pojemności 7 kg, sterowanie elektromechaniczne i wyświetlacz cyfrowy, który zapewnia intuicyjną obsługę. Do naszej dyspozycji jest tu również 16 programów prania, w tym trzy programy szybkie - każdy z nich trwa mniej niż jedną godzinę. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość wyboru rodzaju zabrudzenia spośród kategorii: Żywność, Praca i Na zewnątrz. Pozwala to dostosować cykl prania do rodzaju zabrudzenia. Warto dodać, że producent wyposażył urządzenie w technologię WaterBalance Plus. Dzięki niej pralka zużyje tylko tyle wody, energii i czasu, ile jest konieczne do przeprowadzenia pełnego cyklu prania. 

 

 

Podsumowanie

Okazuje się, że tania pralka wcale nie musi być mniej trwała i wydajna niż droższy model. Owszem, pralki z górnej półki cenowej często wyposażone są w lepszej jakości części i oferują o wiele więcej funkcji dodatkowych, dzięki czemu troszczą się o nasze ubrania i zapewniają wygodną oraz energooszczędną pracę. Przed zakupem pralki warto jednak dobrze zastanowić się, czy rzeczywiście będziemy korzystać ze wszystkich udogodnień, które oferuje. Jeśli nie, nie ma sensu przepłacać za wyższej klasy urządzenie. Lepiej postawić na tańszą pralkę o dobrych parametrach, która równie dobrze i skutecznie zadba o naszą odzież. 

 

 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS