Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak wybrać odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe z roku na roku są coraz chętniej wybierane przez konsumentów. Swoją popularność zawdzięczają prostej konstrukcji, łatwej obsłudze i przede wszystkim wygodzie użytkowania, gdyż pozwalają szybko posprzątać mieszkanie bez konieczności schylania się. Odkurzacz powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę przy jego zakupie?

 

Workowy czy bezworkowy?

Odkurzacz pionowy znacznie różni się od tradycyjnego odkurzacza pod względem konstrukcyjnym. Posiada korpus zakończony szczotką, a za to nie ma elastycznej rury. W korpusie znajduje się silnik oraz w zależności od modelu – worek lub pojemnik na zanieczyszczenia. Właśnie z tego względu odkurzacze pionowe możemy podzielić na workowe i bezworkowe. Te drugie zdecydowanie przeważają na rynku. Wyposażone są w przezroczysty pojemnik, w którym gromadzą się zabrudzenia. Wystarczy go opróżnić nad koszem po kilku cyklach sprzątania.

 

odkurzacz-pionowy-workowy-czy-bezworkowy.jpg [148.78 KB]

 

Rodzaj zasilania

Jednym z najważniejszych parametrów odkurzaczy pionowych jest ich rodzaj zasilania. Dostępne są bowiem tradycyjne odkurzacze zasilane sieciowo oraz modele bezprzewodowe. Te pierwsze podobnie jak odkurzacze standardowe, posiadają kabel i wymagają podłączenia do gniazdka elektrycznego, przez co ich zasięg jest mocno ograniczony. Z kolei modele bezprzewodowe posiadają wbudowane wytrzymałe akumulatory, które umożliwiają od kilkunastu do nawet 60 minut nieprzerwanej pracy. Nie mają przewodów, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i poza nim.

Odkurzacze pionowe

Moc odkurzacza

Ważnym parametrem każdego sprzętu AGD jest jego moc. W przypadku odkurzaczy od ich mocy zależy siła ssania, a więc im będzie ona wyższa, tym lepiej poradzi on sobie ze wciąganiem zanieczyszczeń. Jeśli chcemy, aby odkurzacz pionowy dobrze radził sobie zarówno na parkiecie, jak i na grubym dywanie, powinniśmy wybrać model o wyższej mocy. Dzięki temu szybciej i dokładniej posprzątamy wszystkie powierzchnie.

Konstrukcja 2w1

Bardziej zaawansowane odkurzacze pionowe mają rozkładaną konstrukcję, dlatego nazywane są również odkurzaczami 2w1. Mają wbudowany odkurzacz ręczny, który możemy w każdej chwili wyjąć z odkurzacza pionowego. Nie potrzebuje on zewnętrznego zasilania, ponieważ działa na podstawie wbudowanego akumulatora. Taki odkurzacz ręczny doskonale sprawdzi się do sprzątania zakamarków i drobnych zanieczyszczeń z kanapy czy fotela. Dzięki kompaktowym wymiarom i małej wadze świetnie nadaje się również do odkurzania samochodu.

 

Odkurzacz pionowy Amica Aura VM 7050
429.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

399.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

429.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Poziom hałasu

Wybierając odkurzacz pionowy, warto sprawdzić, ile decybeli generuje podczas pracy na najniższym i najwyższym poziomie mocy. Im mniejszy hałas, tym lepiej dla osoby sprzątającej i pozostałych domowników. Modele pionowe akumulatorowe zazwyczaj są cichsze niż tradycyjne odkurzacze. Warto jednak wybierać urządzenia, których poziom głośności nie przekracza 75 dB.

 

jak wybrać odkurzacz pionowy

 

Rodzaje końcówek

Jeśli chcemy, aby odkurzacz pionowy umożliwiał sprzątanie różnych powierzchni, powinniśmy zwrócić uwagę, jakie dodatkowe końcówki ma w zestawie. W codziennej eksploatacji przyda się turboszczotka, która świetnie sobie radzi z wyczesywaniem włosów i sierści zwierząt z dywanów. Praktycznym wyposażeniem będzie również szczotka do kurzu, dzięki której odkurzymy domową biblioteczkę, a także ssawka szczelinowa, która sprawdzi się do odkurzania zakamarków, np. niewielkich przestrzeni pomiędzy meblami czy listew przypodłogowych. Wielu producentów dodaje do zestawu również specjalnych uchwyt, umożliwiający powieszenie odkurzacza pionowego na ścianie.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS