Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie są zalety pionowych odkurzaczy bezprzewodowych?

Chyba nikt nie uważa odkurzania za dobrą rozrywkę i choć znajdą się osoby, które odkurzać lubią, zdecydowanie więcej jest tych, którzy nie przepadają za wykonywaniem tej czynności. Na szczęście, zamiast tradycyjnego odkurzacza można kupić wygodny model pionowy. Zastanawiasz się, czy warto? Sprawdź, jakie są największe zalety odkurzaczy pionowych.

 

Nieograniczony zasięg

Jak wynika z samej nazwy, odkurzacze bezprzewodowe nie mają kabli. Mają za to wbudowane akumulatory, dzięki którym działają całkowicie bezprzewodowo. Czas pracy takiego odkurzacza będzie uzależniony od wydajności akumulatora oraz stopnia pracy, jednak na rynku znajdziemy urządzenia, które mogą pracować bez przerwy nawet do 60 minut. Później należy je naładować przez specjalnie dołączoną ładowarkę. Brak kabli jest bez wątpienia dużą zaletą urządzenia, ponieważ ułatwia przemieszczanie się po domu i odkurzanie trudno dostępnych miejsc. 

 

Brak worków

Większość dostępnych na rynku odkurzaczy pionowych nie posiada worków na kurz, ponieważ wszystkie zanieczyszczenia trafiają do wbudowanego pojemnika. Po odkurzeniu mieszkania wystarczy wyciągnąć pojemnik z urządzenia i wysypać jego zawartość do kosza. Jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie poniesiemy dodatkowych kosztów eksploatacyjnych na zakup worków. Warto również dodać, że z takich pojemników łatwo można odzyskać przedmioty, które przez przypadek wciągnął odkurzacz

Odkurzacze pionowe

Energooszczędność

W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy na prąd modele bezprzewodowe zużywają znacznie mniej energii. Z racji tego, że działają na akumulatorach, podczas pracy w ogólnie nie pobierają energii elektrycznej. Zużywają prąd tylko podczas ładowania. 

 

Dodatkowy odkurzacz ręczny

Nie wszystkie, ale zdecydowana większość dostępnych na rynku odkurzaczy pionowych ma rozkładaną konstrukcję. Dzięki temu po zdemontowaniu rury można z nich korzystać w taki sam sposób jak z odkurzaczy ręcznych. Takie małe odkurzacze świetnie nadają się do odkurzania trudno dostępnych miejsc, a także do tapicerki meblowej i samochodowej. 

 
jakie zalety ma odkurzacz bezprzewodowy pionowy

 

Kompaktowe rozmiary

Odkurzacze pionowe charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą. Są nawet dwa razy lżejsze niż modele tradycyjne, dzięki czemu łatwo możne je wnieść po schodach czy przenieść z jednego pokoju do drugiego. Ich kształt sprawia, że łatwo można je schować, np. w szafie, pod łóżkiem lub ukryć za zasłoną.

 

Wygodne użytkowanie

Nie można zapomnieć również o wygodzie użytkowania. Odkurzacze bezprzewodowe nie są podłączone do gniazdka, więc możemy poruszać się po mieszkaniu bez ograniczeń. Z racji tego, że są pionowe, posiadają długą rączkę, która zapewnia komfortowe odkurzanie, bez konieczności schylania się. W razie potrzeby, ich głowice składają się do pozycji poziomej, dzięki czemu można nimi wjechać pod fotel czy kanapę. Są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i nie mogą się schylać.

 

 

Co więcej, odkurzacze bezprzewodowe oferują wiele dodatkowych funkcji, np. możliwość mycia na mokro. Wówczas taki odkurzacz usuwa suche zanieczyszczenia i czyści wilgotne zabrudzenia za jednym razem. Niektóre modele do czyszczenia wykorzystują specjalną nakładkę myjącą. Dostępne są również odkurzacze, które czyszczą podłogi poprzez wykorzystanie pary wodnej. Działają one na podobnej zasadzie co mopy parowe. Taki odkurzacz z funkcją mycia świetnie sprawdzi się do domów i mieszkań bez dywanów. Nie dość, że skutecznie wciągnie kłęby kurzu, ziarna piasku i ziemi czy sierść zwierząt, to jeszcze umyje podłogę na mokro. Z pewnością zaoszczędzi wiele czasu podczas sprzątania mieszkania. 

 

Podsumowanie

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe doskonale sprawdzą się podczas szybkiego sprzątania - bez problemu usuną sierść zwierząt z dywanów, okruszki z kanapy czy rozsypaną na podłodze ziemię. Ich wybór jest ogromny, dlatego wszystkim zainteresowanym polecamy zapoznanie się z ofertą odkurzaczy pionowych w Max Elektro. Z pewnością każdy znajdzie tam model odkurzacza model dopasowany do swoich potrzeb. 

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS