Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy do podłóg drewnianych?

Nie każdy odkurzacz może pracować na drewnianych podłogach. Mocniejsze wałki obrotowe, które świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i wciąganiem sierści z dywanu, nie sprawdzą się na podłogach wykonanych z drewna. Nie tylko rozrzucą zanieczyszczenia, ale również mogą uszkodzić ich delikatną powierzchnię. Jeśli zatem mamy w domu drewniane podłogi i chcemy skutecznie je odkurzyć, nie uszkadzając przy tym ich powierzchni, powinniśmy wybrać odkurzacz pionowy do podłóg drewnianych. Czym się charakteryzuje taki sprzęt?

 

e_STRONA_PROMOCJI_1350x230.webp [32.40 KB]

 

Jak czyścić podłogi twarde?

Podłogi twarde, takie jak drewno, kamień czy płytki są stosunkowo wytrzymałe i z pewnością będą służyć przez dłuższy czas użytkowania. Jednak, aby jak najdłuższej cieszyć się ich dobrym stanem, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. W jaki sposób? Najistotniejsze jest regularne odkurzanie podłóg. Jest to bardzo ważne, ponieważ to zabrudzenia znajdujące się na podłodze, np. ziarenka piasku, grudki ziemi, okruchy czy inne zabrudzenia, mogą doprowadzić do zarysowania jej powierzchni. Będziemy zatem potrzebować odpowiedniego odkurzacza do paneli i płytek ceramicznych, który skutecznie usunie z nich brud, jednocześnie nie stwarzając ryzyka zarysowania. 

Wszystkie rodzaje podłóg drewnianych, czy to lakierowane, olejowane, czy woskowane, najpierw powinny być oczyszczone z zabrudzeń za pomocą odkurzacza. Natomiast później można je przetrzeć na mokro. Należy jednak pamiętać, że drewno nie lubi wody, dlatego mop czy ścierka powinny być maksymalnie odsączone z nadmiaru wody.

 
odkurzanie podłóg twardych

 

Odkurzacze pionowe

Jaki odkurzacz do drewnianej podłogi wybrać?

Dobry odkurzacz pionowy do podłóg drewnianych powinien przede wszystkim skutecznie wciągać zanieczyszczenia, nie rysując przy tym podłogi. Przed zakupem warto zatem zwrócić uwagę na kilka parametrów, które będą mieć duże znacznie w przypadku zakupu odkurzacza do podłóg drewnianych. 

  • Szczotka do parkietu – zwykłe szczotki nie są nadają się do odkurzania drewnianych podłóg, ponieważ powodują powstawanie rys. Jeśli zatem chcemy skutecznie odkurzyć podłogi, a przy tym ich nie uszkodzić, powinniśmy wybrać odkurzacz ze szczotką do parkietu. Taka szczotka wyposażona jest w miękkie włosie od spodu, dzięki czemu jej obecność na parkiecie nie powoduje zarysowań. Dodatkowo miękkie włosie będzie polerować podłogę. 

  • Kółka – zagrożeniem dla drewnianych podłóg mogą być nawet kółka, jeśli będą zbyt twarde. Najlepiej sprawdzą się zatem kółka wykonane z gumy, ponieważ łagodnie suną po podłodze w trakcie odkurzania. Niektóre szczotki do parkietu mają dodatkowe kółka, dzięki którym delikatniej przesuwają się po podłodze, bez szurania czy możliwości porysowania. 

  • Moc ssania na twardych podłogach – warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ tylko odpowiednia moc ssania sprawi, że odkurzacz będzie w stanie skutecznie wychwytywać brud i zanieczyszczenia. Warto zatem wybrać odkurzacz z elektroniczną regulacją mocą, dzięki której z łatwością dostosujemy odpowiednią moc do rodzaju odkurzanej powierzchni. 

  • Zwrotność odkurzacza – odkurzacz pionowy powinien być zwrotny i łatwy w manewrowaniu. Warto również zwrócić uwagę na jego wagę – im odkurzacz będzie lżejszy, tym lepiej dla nas, gdyż łatwiej będzie nam go przenieść po schodach. Poza tym, im lżejszy odkurzacz, tym mniejsze ryzyko, że zarysuje on parkiet.

  • Komfort użytkowania – duży wpływ na komfort manewrowania odkurzaczem pionowym będzie mieć jego uchwyt (rączka). Nie może być ona ani zbyt krótka, ani za długa, ponieważ wymusi na nas przybranie nieprawidłowej postawy. To z kolei sprawi, że odkurzanie podłóg będzie niewygodne i męczące. 

  • Dodatkowe funkcje – w sprzedaży dostępne są odkurzacze pionowe z funkcją mycia, czyli takie, które pozwalają na jednoczesne odkurzanie i mycie podłóg. Najczęściej wyposażone są w specjalną nakładkę, która czyści podłogi na mokro. Takie odkurzacze świetnie nadadzą się do mycia podłóg drewnianych. 

 
jak wybrać odkurzacz pionowy do podłóg twardych

 

Odkurzacz pionowy do podłóg – polecane modele

 

Odkurzacz pionowy Bosch Unlimited 7 BCS711XXL
1449.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1299.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1449.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Polecane szczotki do parkietów

W ofercie kilku producentów znajdziemy szczotki, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o twardych podłogach, czyli o parkietach, panelach czy kafelkach. Należą do nich:

  • Szczotka Soft Action Brush – to szczotka przeznaczona do odkurzaczy pionowych Samsung Jet 70 i Samsung Jet 90. Ma miękkie, antystatyczne włosie, a jej końcówka obraca się o 180°, co znacznie ułatwia czyszczenie narożników i szczelin. Co więcej, rolkę czyszczącą wyjmuje się za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu czyszczenie szczotki nie sprawia żadnych problemów.

 
szczotka do parkietu Soft Action Brush

Źródło: samsung.pl

 
  • Szczotka Dyson Fluffy™ - to pierwsza wielokierunkowa elektroszczotka wyposażona w dwa wałki napędzane silnikiem. Szczotka ma antystatyczne czarne włókna węglowe, które skutecznie usuwają drobne cząsteczki, np. kurz i alergeny z twardych podłóg. Co więcej, szczotka została wyposażona w cztery kółka, co ułatwia manewrowanie odkurzaczem we wszystkich kierunkach, a dodatkowo chroni podłogę przed zarysowaniem. 

 
szczotka do parkietu Dyson Fluffy

Źródło: dyson.pl

 
 
  • Szczotka ICON – to szczotka marki Bissell zaprojektowana specjalnie do twardych powierzchni. Obraca się z prędkością 3200 obr/min., dzięki czemu szybko i dokładnie zbiera drobne zanieczyszczenia. Szczotka jest łatwa w montażu i demontażu. 

szczotka do parkietu Bissell Icon

Źródło: sklep.bissell.pl

 
 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS